W ogrodzie Doroty cz. 11

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko z Ciebie to prawdziwa pracowita pszczółka Maja ;:333 Wszystko porobione, rabatki czyściutkie i kwiatki pięknie kwitną tylko pozazdrościć ;:215 Teraz spokojnie czekać na Święta i może w końcu troszkę odpoczniesz ;:168
Pozdrawiam cieplutko ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko ależ Ci zazdroszczę, że pikowanie masz za sobą ... Ja dziś zaczęłam i w połowie pracy okazało się, że ziemia mi się kończy więc praca odłożona do jutra.
Wyobraź sobie, że wczoraj musieliśmy szybko wynosić kokony murarek do domku na działce bo na strychu pojawiło się kilka maleńkich pszczółek. Zebrałam do pudełeczka i ... do lodówki. Dziwne bo na strychu temperatura raczej nie dochodzi do 10 st C.
Miłego weekendu życzę i pozdrawiam
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Przygotowywałam ogród na przyjście i powitanie wiosny. To mam za swoje, pośpiech na nic się nie przydał. Dziś takie widoki za oknem ;:145

Obrazek

Obrazek

Zimy nie zapraszałam, sama przyszła ;:98 ;:98 mam nadzieję, ze zrezygnuje z dłuższego pobytu i szybko spłynie zanim wyjdę z szuflą. Jeden pożytek ogród dostanie zastrzyk wodny, a nie uwierzycie już było trochę sucho ;:185 takie te moje piaski wiecznie suche.
Na razie szybki wpis, zmykam ogarnąć dom. Jak się uda odpiszę miłym gościom po południu.
Zapomniałam napisać od rana świeci piękne słoneczko ;:3 ;:3 wnosi trochę radości i optymizmu.
Miłego dnia ;:79
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16647
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Przepiękną bielutką zimę masz tej wiosny, Dorotko! ;:219 ;:219
Na fotografii naprawdę ślicznie się prezentuje, ;:215 jednak Twój ogród już rozkwitał ;:303 i żal tych kolorków zakrytych śniegiem. ;:174
Ponoć cały tydzień ma jeszcze być zimowy, a następny już wiosenny. ;:131 Tylko że ja nie dowierzam prognozom długoterminowym. ;:185 ;:185
Pożyjemy, zobaczymy. ;:108
:wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Piękne widoczki zimowe,a niebo jakie ciekawe.
U nas to samo,sypnęło śniegiem,w nocy silny wiatr a dziś śnieg,deszcz i słońce na zmianę.
Trzymaj się Dorotko.
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Pogoda zimowa nie nastraja optymistycznie, wczoraj mnóstwo śniegu, na szczęście w ciągu dnia jego ilość zmalała. Za to dziś poranny przymrozek mnie zaskoczył -10 st, tego się nie spodziewałam. Zamiast wiosny, zima wróciła, takie chłody zapowiadają na najbliższe kilka dni. Oby wiatr przewiało, bo niedziela okazała się wietrzna, wiało jak w kieleckim.
Udało mi się w czwartek i piątek siewki przepikować, pokój syna i nasza sypialnia zastawiona na max pudlami wypełnionymi doniczkami.

Lucynko tak mnie te widoki poranne zdenerwowały, że od razu nic mi się nie chciało robić ;:222 Przez okno śnieg ładnie wyglądał, ale już podczas mojego szuflowania nie było mi do śmiechu ;:185 Żal mi kwiatów, szczególnie krokusów, które swoje łebki wystawiają, mam nadzieję, że im nic nie będzie choć obawiam się strat po dzisiejszym mocnym przymrozku.
Słyszałam, że od wtorku ma się ocieplać, a kolejny weekend ma być piękny. Też mam wątpliwości, ale bardzo chcę słonecznej pogody, czekają mnie okna do umycia, nie chcę się przeziębić przy ich myciu.
Pozdrawiam ;:196

Danusiu teraz zauważyłam jak ładnie na zdjęciu widać przebijające się słoneczko. Bo wczoraj był słoneczny, zimny dzień. Natomiast dziś paskudnie wietrznie, szybko przebiegałam do karmników. Słońca nie było, śnieg sypał momentami mocno.
Oby do wiosny, tej prawdziwej słonecznej ;:3
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3199
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Wcale się nie dziwię, że ten śnieg wyprowadził Cię z równowagi. Jak ma cieszyć śnieg w marcu! :evil: Jednak przy takich dużych przymrozkach, a właściwie mrozie, jaki miałaś, to może ten śnieg jednak się przydał jako kołderka dla tych wszystkich roślinek, które już ruszyły 8-) .
Trzymajmy kciuki za rychłe nadejście wiosny ;:173
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Witam Dorotko ;:168 aż mi trudno uwierzyć,ze tak dawno tu byłam ...a Ty wciąż do przodu... galopem ;:306 Tak wiele ciekawego dzieje się , imponujące wiosenne kwitnienia , siewki rewelacja :) Czytam o wierzbie sachalijskiej ,ze po kwitnieniu solidnie przycinasz . Muszę swoją solidnie potraktować sekatorem ( a może już piłą ) bo rośnie nad moim stawem- bajorkiem w piorunującym tempie , jednak spłaszczonych gałązek ma niewiele. Kochana ...siewki bakłażanów super...ja od kilku lat uprawiam , wysadzam około 20 sadzonek w tunelu foliowym . Z krzaka miałam 4-5 solidne owoce (50- 70 dag) niestety, w u biegłym roku, z takiej samej ilości sadzonek były tylko 2 szt...kwitły obficie , jednak nie miały zawiązków owoców . To samo miałam z pomidorami :) a uprawiamy od ponad 40 lat . Fatalny u mnie był rok na uprawy warzywne ...jedynie cebula i ogórki obficie plonowały. Wiosna w tym roku nie wkroczyła ciekawą aurą ...u mnie od poniedziałku niemal codziennie pada deszcz , z różną intensywnością i temp. 4-5 st. W nocy nie omijały przymrozki -3 do -5. Czytam o nawozach ...ja stosuję najczęściej Azofoskę i typowe do poszczególnych grup roślin na start ( kwasolubne, powojniki , róże ) . W tym roku kupiłam specjalistyczne z alg morskich do róż i uniwersalny ( zachęciły mnie pozytywne opinie . Jesienią wzbogacam podłoże mączką bazaltową :) Pozdrawiam serdecznie Dorotko i życzę dużo zdrówka i energii na kolejne, wiosenne dni ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko to pogodę mamy podobną mimo że dzieli nas 300 km :wink: Wczoraj w dzień temperatura podniosła się prawie do 4 stopni i śnieg stopniał, ale wieczorem dosypało znacznie więcej ;:306 Miejmy nadzieję, że sprawdzą się prognozy i od środy w końcu będzie prawdziwa wiosna :tan :tan
Pozdrawiam wiosennie i dużo ;:3 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Nocą trochę śniegu posypało, dobrze, że mróz zmalał. Od rana świeciło piękne słoneczko, wyniosłam moje wysiewy do foliaczka niech mają jasno. Popracowałam w garażu czyniąc kolejne wysiewy.

Obrazek

Kasiu ogród wyglądał pięknie, ale w pierwszy dzień wiosny oczekiwałam innych widoków. Temperatura wczorajsza mnie zszokowała, bo nic nie zapowiadało, że tak nisko spadnie. Śnieg na pewno się przydał, bo dziś kwiatuszki pokazały chęć do życia. Już zimie mówię dość niech prawdziwa wiosna przyjdzie.

Obrazek

Obrazek

Bogusiu cieszę się że jesteś ;:168 wiem jak sporo teraz pracy mamy w ogrodach, każdą chwilkę wykorzystujemy na jego uprzątnięcie, więc forum idzie w odstawkę. Wierzbę tnę bardzo mocno, gdzieś doczytałam, że coroczne jej cięcie powoduje spłaszczanie gałązek. Mogę to potwierdzić, bo przez 3 lata nie cięłam i gałązki były okrągłe, a jak ją ciacham ma je spłaszczone.
Zeszły sezon nie był przyjazny dla pomidorów, moje również miały dużo mniej owoców. Dzięki za informacje o bakłażanach ja dopiero zaczynam z nimi przygodę, więc wszystkie wiadomości bardzo potrzebne. Nawozów też mam sporo, staram się mieć wszelakie. Słyszałam o dobroci nawozów z alg, na pewno będziesz zadowolona. Swoje róże zasilę dwa razy rozcieńczonym nawozem gołębim, dostaną też hydrokompleks.
Dziękuję za dobre słowa, pozdrawiam ;:168

Obrazek Obrazek

Halinko ja mam dość zimy, przed chwilką sypały znowu grube płatki śniegu. Mam nadzieję, że to ostatnie podrygi zimy. Liczę na lepszą pogodę, dziś świeciło ładnie słońce ;:3 Jak tak będzie to na koniec tygodnia może być fajnie.
Wiosenne pozdrowienia przyjmuję ;:167

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że to będą ostatnie zdjęcia ze śniegiem w tle.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16046
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

No nie, ja to już nie mogę patrzyć na to białe dziadostwo. Toż to końca nie widać. Biedne krokusiki. Zdjęcia i ujęcia same w sobie ładne, ale... sama wiesz Dorotko, że nam już w duszy gra wiosna.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16647
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko, spójrz na to, co się w przyrodzie dzieje z optymizmem. Wszak krokusiki wyglądające spod śniegowej pierzynki tworzą niezwykle malownicze obrazy! ;:138 ;:138
Najważniejsze, że nic a nic ani śnieg, ani mróz im nie zaszkodziły. ;:215
Będzie jeszcze zielono, będzie jeszcze pięknie.... Kiedyś, mam nadzieję. ;:108

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W ogrodzie Doroty cz. 11

Post »

Dorotko każdy już czeka na prawdziwą wiosnę, a ona się ociąga.
Twoje krokusy na białym tle prezentują się cudnie, to jedyny plus białego puchu ;:oj
Jeszcze momencik i ruszymy do prac :heja

Miłego dzionka ;:3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”