Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Jak w temacie, w tym roku wsadzona ale na złe stanowisko bo za blisko płotu. Chcemy przesadzić na środek działki, stanowisko identyczne co poprzednie. Pytanie kiedy to zrobić, bo wiem że jesień jest odpowiednia. Drzewko ma ok 2 m
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Najlepiej przesadzać pod koniec września - początek października. Najlepiej poczekaj na początek października, wtedy drzewko przejdzie w stan spoczynku i lepiej się przyjmie.
Awatar użytkownika
zeberka4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6419
Od: 10 sty 2009, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Dziękuję, własnie tak myślałam. Bardzo mi zależy na tej czereśni. :)
tmf30
200p
200p
Posty: 436
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Witam. Ja też chciałem zapytać o przesadzanie czereśni, więc aby nie zaczynać nowego wątku "podpiąłem" się tutaj. Mam do przesadzenia SUMMIT-a, około 2,5 metra wysoki, szczepiony na cz. ptasiej. Sadzony w 2011 roku na wiosnę. Chcę go obkopać. Czy ktoś się orientuje jak daleko i głeboko mogą być już korzenie?.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Wykop 0,7m z każdej strony pnia i będzie dobrze.
Kzyho
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 mar 2021, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Witajcie,

przyznaję, że żaden ze mnie ogrodnik, ale mam sporą, starą czereśnię, na której z żoną nam bardzo zależy, a drugiej strony musimy ją koniecznie przesadzić w inne miejsce ogrodu, bo przeszkadza w rozbudowie domu.
Czy da się to zrobić jeszcze teraz, żeby ona przeżyła (wynajmę do tego prawdopodobnie jakąś specjalistyczną firmę ze sprzetem), czy tak jak czytam musiałby to być proces dwuletni, najlepiej jesienią itp.?

Przyznaję, że zmartwiły mnie mocno te informacje, które przeczytałem, bo zakładałem rozpoczęcie rozbudowy jeszcze w tym roku... :(
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Skoro chcesz wynająć specjalistyczną firmę to powinna się ona na tym znać :wink: Przecież nie będziesz ich uczył jak to się robi.


Duże stare drzewa ciężko przesadzić z sukcesem, szczególnie jak mają rozbudowany system korzeniowy. Żeby to miało szansę się udać to tak jak piszesz powinno być rozłożone na dwa lata. Jednego roku odkopujemy pas wkoło drzewa, przecinamy korzenie, zakładamy siatkę która pozwoli nam w przyszłym roku wydobyć drzewo z jak największą bryłą ziemi i korzeni.
Pozdrawiam Paweł
Kzyho
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 10 mar 2021, o 13:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Powiedzmy, że mam umiarkowane zaufanie czy taka firma się nie połasi na zysk, żeby zrobić tu i teraz zamiast doradzić zgodnie ze sztuką. Wszystko zgodnie z zasadą "kontrola najwyższym stopniem zaufania" ;)

Rozumiem, że nie da rady np. okopać teraz na wiosnę, a na jesieni już przesadzać? Korzenie się w tym czasie nie zdążą rozwinąć?
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2885
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Kzyho na wszelki wypadek pobierz zrazy i ją zaszczep na nowo.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
grzesio764
100p
100p
Posty: 138
Od: 8 sie 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Płocka

Re: Kiedy mogę przesadzić czereśnie

Post »

Albo zrób fotki dojrzałym owocom w tym sezonie i przedstaw tu na forum, może ktoś rozpozna co to za odmiana, wtedy kupisz młode drzewko i po problemie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”