Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
lukasz28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 sty 2015, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

witam wszystkich jestem nowy na forum.chce zrobić tunel do uprawy warzyw jak najtańszym kosztem z pręta zbrojeniowego i rurki. szerokości około 4-5m i długości ?jeszcze nie wiem 12m może więcej planuje zrobić pałąk z druta zbrojeniowego 12? a boki z rurki żeby włożyć i obspawac pręt,rurka około metr półtora? po bokach odstępy miedzy pałąkami około metra? i wysokości około 2.20-2.50? jeśli ktoś by chciał mi pomoc to proszę o poradę podpowiedz.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5104
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

Pręt zbrojeniowy ma inne przeznaczenie i o takim samym ciężarze rurka wytrzyma dużo więcej. Także można , a przynajmniej w mojej okolicy, kupić na złomie za poniżej 2zł za 1kg profile nawet ocynkowane i przy pewnych umiejętnościach można wyprofilować łuki. Drut raczej jest na rozciąganie, a w bok, bo go można z łatwością zgiąć, chyba że już go masz, to wykorzystaj na przekątne, ale nie taki gruby.

Ps. dopiero zauważyłem z skąd jesteś, to w Bydgoszczy na ul. Toruńskiej przed zajezdnią na złomie są często takie profile o długości 6m.
lukasz28
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 sty 2015, o 13:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

Dziekuje, jestem z okolic Radziejowa.Pręt łatwiej wygiąć i dlatego chce z niego zrobić, myślę ze np.12mm wytrzyma jak zrobię rozstaw co 80 może 90, i na długość dam 5 prętów np.10mm do złączenia pałąków po długości tunelu.
Awatar użytkownika
sajmon0609
200p
200p
Posty: 274
Od: 1 mar 2009, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

Ja zrobiłem tunel foliowy z pręta zbrojonego chyba f12 już nie pamiętam, do ziemi powbijałem co metr profil około dł 25cm i do nich po prostu wsadziłem potem pręt, wszystko pospawałem na długość i dałem jeszcze wzmocnienia poprzeczne ze względu na halny.Drzwi zrobiłem z profila połączyłem z konstrukcja długość mojego tunelu to 10 metrów szerokosc 4m , aha nie używajcie gładkiego pręta gdyż nie jest tak elastyczny jak zbrojeniówka.Koszt bez foli i robocizny około 500 zeta.
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

Powiedzcie proszę jak to u Was jest z zapylaniem pomidorków? rzadko pewnie jakaś pszczółka wleci do tunelu nawet przy cały czas otwartych drzwiach, czytałam o jakimś środku Pylicol. Jeśli już taki temat się pojawił to przepraszam, nie mogę znaleźć.
Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego, czego nie wiemy ? oto prawdziwa wiedza.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5104
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

zielistek pisze:Powiedzcie proszę jak to u Was jest z zapylaniem pomidorków? .
Jest dużo na temat zapylania pomidorów, a pomidory są odwiedzane przez trzmiele, dla pszczół jest nieatrakcyjny, brak nektaru.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5385&hilit
A nawet wystarczy w wyszukiwarkę dać zapylanie pomidorów i masz mnóstwo wiadomości.
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

Dzięki, wpisałam w wyszukanie "zapylanie pod tunelem" i dlatego nic nie znalazłam, ale ok...teraz już widzę :)
Wiedzieć, że wiemy, co wiemy, i że nie wiemy tego, czego nie wiemy ? oto prawdziwa wiedza.
Ogrodnik01
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 sty 2021, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Re: Tunel foliowy z pręta zbrojeniowego, karbowanego??

Post »

Obrazek
Warto by stelaż tunelu foliowego miał skosy z rurek wzmacniających jak na zdjęciu.
regulamin
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”