Doniczki,oslonki dla roślin,pomysły

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vascode
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 11 mar 2012, o 11:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: WLKP.
Kontakt:

Re: Wiaderka

Post »

Takie cuda robi moja kuzynka, wszystko znalezione gdzieś na wsi lub na złomowisku:

Obrazek
-vascode-
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Wiaderka

Post »

Niestety wiaderka nie spełniły oczekiwań moich,zioła padły wskutek braku dostępu światła.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Wiaderka

Post »

Może następnym razem większa doniczka do środka żeby rosły wyżej, albo coś podstawić pod doniczkę np. kamienie i wtedy brak światła nie straszny.
Alili
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2019, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wiaderka

Post »

Wrzuciłabym na spód keramzyt nawet 5-8cm warstwę(tak by zioła miały ziemię na poziomie krawędzi wiaderek) i dostęp do słońca by był. Raczej zastanawiałam się czy słońce nie operowało za bardzo, metal łatwo się nagrzewa może się " ugotowały"?
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Wiaderka

Post »

Nie zdążyłam ich wystawić na taras,stały w kuchni.Teraz mam pelargonie .
Obrazek
Alili
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2019, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wiaderka

Post »

No to podsypałabym keramzytu (lub inne wypełnienie) i tak włożyła. Niektóre rośliny wręcz specjalnie stoją u mnie na keramzycie - te które lubią wilgoć w powietrzu a nie lubią mieć "mokrych nóg" czyli zalegającej w dolnych partiach doniczki wody, dostają keramzyt, czasem uzupełniony o szklane wypełnienie (przy ciężkiej roślinie keramzyt czasem jest zbyt lekki) i nie mam też tremy gdy podleję - nie muszę sprawdzać czy w osłonce nie została woda itd :)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Wiaderka

Post »

Dam im troszkę czasu i zobaczę jak się będą zachowywać.
Alili
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 28 kwie 2019, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Wiaderka

Post »

A mogę zapytać skąd takie wiaderka? :D zioła wyglądają tak swojsko w nich, ale pelargonie tworzą efekt łaaal.
kucharz12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2019, o 10:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polanica-Zdrój
Kontakt:

Re: Wiaderka

Post »

Bardzo ładnie wyglądają w takich wiaderkach sukulenty, tylko trzeba uważać na odprowadzanie wilgoci. Są dobre jako osłony, ale nie jako donice. Chyba, że tak jak wyżej napisano - wywierci się otwory, ale jest z tym trochę pracy i trzeba mieć podstawkę, która musi pasować zarówno pod kątem wymiarów, jak i wyglądu. Czyli łatwiej jest użyć ich jako osłony.
Pozdrawiam serdecznie, Stefan
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Doniczki i osłonki - pomysły

Post »

Alili te wiaderka są z Pe....co.Trzeba tam zaglądać bywają w różnych rozmiarach i kolorach.
Oblivia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 27 cze 2019, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczki i osłonki - pomysły

Post »

Ja szukam dużo inspiracji na pintreście. Fajne diy można znaleźć, w tym również na doniczki (np. z pustaków), albo zwykła doniczka oklejona grubszym sznurkiem (w stylu rustykalnym). Albo po prostu europaleta:)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3080
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: Doniczki i osłonki - pomysły

Post »

W wiaderkach na które nie miałam pomysłu najpierw rosły zioła potem pelargonie a teraz ...wrzosy.Myślę dodać do nich dynie ozdobne i kompozycja jesienna na taras gotowa.Jak zdobędę dynie!

Obrazek

Obrazek
szczecho
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 lis 2020, o 14:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Donice materiałowe, pytanie

Post »

Witam,

Pytanie odnośnie donic materiałowych. Mianowicie chciałbym takie kupić do swojej szklarni, ale wszędzie gdzie czytam to pisze, że one są wykonane z przerobionych butelek plastikowych PET. Szybki reaserch i od razu wyświetla się informacja, że ten typ plastiku jest szkodliwy i np rozpuszcza w wodzie butelkowanej różne chemiczne substancje, które są w dłuższym okresie czasu szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Stąd moje pytanie, czy w takim razie donice tego typu nie będą w jakiś sposób szkodzić roślinom, lub umieszczać w nich te same syfy chemiczne co w wodzie mineralnej?

Drugim pomysłem jaki mam to ew wykonanie ich z drewna (drogo) lub z blachy ocynkowanej (taniej). Ale wolałbym uniknąć tego z powodu ceny (drewno) i nadmiernego nagrzewania się (blacha).
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”