Co przesadzić, co gdzie może rosnąć, czyli totalny bałagan na ogrodzie, pomocy!

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Co przesadzić, co gdzie może rosnąć, czyli totalny bałagan na ogrodzie, pomocy!

Post »

Kochani forumowicze, potrzebuję pomocy ;:145 Moi rodzice nie mają pojęcia, gdzie, co sadzić, jak prawidłowo ciąć, mimo stosu książek, plakatów... (Tato np przycina orzechy włoskie jesienią, bo tak zawsze robił i mu się wydaje że tak jest prawidłowo) więc posadzili sporo drzewek, krzewów owocowych bardzo blisko siebie, nie myśląc że gdy urosną będzie problem :!: Czy możecie mi podpowiedzieć, gdzie najlepiej przesadzić to co jeszcze się da? Wrzucę zdjęcia i liczę na Waszą pomoc <3

Jest jeszcze zakątek ogrodu (1 zdjęcie) i nie mam pojęcia, jaki krzew na tak twardej ziemi w pełnym słońcu będzie rósł, po to by stworzyć zarośla takie jak np czarny bez, niestety kiedy mnie nie było tato pousuwał wiele roślin, nawet jakieś cenne ulubione zioło mamy, dostał później po głowie) i teraz mama zajmuje się ogrodem. Mam w planach zakup: kolejnego derenia, jeden jest młody z zeszłego roku, śnieguliczkę białą, głogi,dziką różę, berberysy, rokitniki, mamy już czeremchę zwyczajną, śliwę tarninę, ligustr pospolity, maliny, porzeczki, agrest, borówki amerykańskie, świdośliwy, jabłonie, grusze, brzoskwinie, morele, nektarynkę, orzechy włoskie i laskowe, świerka dużego, sosnę, jarzębinę, śliwki węgierki, czereśnie. Krokusy i przebiśniegi ich cebulki będą sadzone wkrótce, żeby zakwitły wczesną wiosną, i były pokarmem dla murarek, trzmieli i innych pożytecznych owadów, dla których domki już mamy. Zrobię jeszcze kilka zdjęć jak ogród ogród wygląda,no łyso wg mnie, taty nie umiem przekonać by nie ścinał trawy tak krótko... Chcę ten zakątek dziki zrobić w lewym rogu ogrodu (wrzucę fotkę za chwilę), na razie tam rośnie lilak, ligustr, śliwa tarnina, orzech włoski, brzoskwinia, i czereśnie, ale to wszystko młode rośliny są, prócz chorej brzoskwini. i chciałaby tam coś pozmieniać, czereśnie rosną zdecydowanie zbyt blisko muru sąsiada.

http://img4.garnek.pl/amin.garnek.pl/03 ... _200.0.jpg
http://img2.garnek.pl/amin.garnek.pl/03 ... _200.0.jpg




Pozdrawiam Basia
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Co przesadzić, co gdzie może rosnąć, czyli totalny bałagan na ogrodzie, pomocy!

Post »

Niestety nie widać zdjęć.
Awatar użytkownika
alette
100p
100p
Posty: 179
Od: 11 kwie 2013, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: opolskie& Niemcy

Re: Co przesadzić, co gdzie może rosnąć, czyli totalny bałagan na ogrodzie, pomocy!

Post »

Julian jak się rozjaśni pójdę na ogród zrobić zdjęcia i prześlę je przez fotosik.
Gdybym nawet wiedział, że jutro świat przestanie istnieć, to jeszcze dziś zasadziłbym drzewko jabłoni.
Marcin Luter
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”