Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
adamplich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 wrz 2020, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

Witam wszystkich ;:138
Na innym forum zadałem to samo pytanie więc gdzieś może ktoś doradzi.
Chcę kupić spektometr bardziej profesjonalny nie zabawkę do pomiarów oświetlenia gdyż planuję zakupić kilkaset lamp LED takich spersonalizowanych do doświetlania uprawy pomidorów, ogórków w szklarni i to będzie nieodzowny element. Planuję kupić taki LMS-6000P i jest na allegro ale sprzedawca chce 17tys. Kupiłbym GL SPECTIS 5.0 Touch ale 15tys $ to nie ta półka cenowa...będąc w Holandii takim miernikiem robiono pomiary sekcji natężenia światła w szklarniach i tam zdobyłem sporo informacji o lampach i sporo dokumentacji co do barw i natężenia światła wynikających z doświadczenia w uprawach doświetlanych samych właścicieli.
Czy ktoś może posiada coś sensownego by polecić w cenie do max 10tys zł? Parametry jakie potrzebuję to pomiar 350-800nm w tym koloryzację widma, pomiary PAR, PPDF, itd, poszczególnych długości w przeliczeniu na umol, oraz taki mały kompaktowy by w ręku się mieścił. Ten z allegro byłby idealny bo ma to co bym chciał ale nie za ta cenę... Coś ktoś poleci? Obecnie mam sekonic-700 ale tam nie ma tego co potrzebne a i lat ma już sporo.
dzięki za poradę
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

Kup na alibabie razem z cłem i Vatem zmieścisz się w 10 tyś i jeszcze zostanie sporo w kieszeni. Niektórzy grymaszą i szukają na aledrogo albo w ofertach firm ale te mierniki tak pochodzą z tego samego źródła.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
adamplich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 wrz 2020, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

No na allegro strasznie przycina ten koleś bo 17,200zł ceni i do tego miesiąc czasu czekania.
Znalazłem ten miernik na aliexpres i kosztuje 1800$ w all wersji z pomiarem pełnego zakresu i wysyłka lotnicza 95$ DHL express. DO tego jak dzwoniłem do DHL to doliczy jakieś swoje opłaty + opłaty celne i VAT. Cło i Vat obliczają na postawie ceny miernika+ koszty przesyłki i koszty celne i wówczas naliczają VAT. czyli w zaokrągleniu 1900$ + 23%. wyjdzie max 10k. Ali tez dolicza jakąś opłatę za przelew niecałe 50$.
Jeszcze jakiś gość sprzedaje to samo na olx i jutro się dowiem jaka cena będzie.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

Samo życie - ten z aledrogo kupi na alibabie i Tobie sprzeda. Różnica pomiędzy aliexpres a alibabą jest taka że na alibabie zawsze udaje mi się lepszą cenę wynegocjować. Nieraz zamówienie przychodziło z pieczątką zwolnione z cła czyli i z Vat. Oczywiście jest to bez różnicy jak bierzesz na działalność. Wtedy żądaj wystawienia faktury na dokładnie na tyle ile zapłaciłeś bo miałem przypadek że mi zaniżyli fakturę i zanim mi przysłali właściwą to mi 750 zł naliczyli za składowanie w magazynie.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
adamplich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 wrz 2020, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

Napisałem bezpośrednio na email do 2 firm co takie coś produkują, zobaczymy co mi odpisze druga bo lisun wycenił jak napisałem. Obie mają konta na aliexpress i alibabie, a że na aliexpress mam konto i płatności karta visa to jakieś tam zabezpieczenie zakupów jest.
Zastanawiam się tylko czy brać na światłowodzie 1m czy brać z wbudowanym czujnikiem jak ten z allegro, ale myślę, że bez kabla będzie łatwiej pracować w szklarni a cena urządzenia z przedłużonym czujnikiem światłowodem +1300$.
adamplich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 wrz 2020, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

Rozmawiałem z gościem z OLX co sprzedaje takie mierniki i jutro będę miał miernik w cenie trochę większej niż z Chin bo za 8,5tys netto więc nie jest źle i zabieram ostatni miernik, ale na dniach będzie miał znów kilka. Co do tej wersji z kablem to odradzał mi zakup tego ze względu na to że nie będzie pracował w biurze a na "budowie" więc łatwiej uszkodzić element na kablu a i cena jest 2x droższa. Dostanę również na test jakieś specjalne 3 rodzaje lamp pod uprawy szklarniowe bym sobie zbadał nowym sprzętem oraz porównał do tych co mam. Udostępni i umówi mnie z plantatorami, którzy już maja te lampy bym sam sobie mógł porozmawiać i dowiedzieć się co oni myślą o takim systemie. Mam lampę marsa 150w i kilka innych chińczyków to sobie porównam ledy bo już będzie czym a tak chińczyk lub taki sprzedawca z ogłoszenia może wciskać kit że och i ach...
adamplich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 wrz 2020, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

Dziś przyszedł miernik do pomiarów światła, umoli itd i ładuje do jutra, takie małe coś, jak smartfon z oczkiem na górze. Na razie trawię co i jak obsługiwać, co ustawić by pokazywało to co chcę oraz musze przygotować stół do pomiarów taki przynajmniej 1,5 x 1,5m. Mam lampy led Marsa 300w hydro SP3000 oraz 100w ST600 , SF-1000 farmer 100w, no i jakiś tam chińczyk za 230zł niby 150w z aliexpress, mam również lampę Philipsa która ma 60w i świeci na różowo-niebiesko...
Gość ma mi przysłać swoje 2 lampy na tydzień testów do porównania więc będzie zabawy.
Najlepiej z tych wszystkich świecą Marsy i maja najlepsze parametry, ale świecą na żółto i całą szerokością światła więc pomiar może być inny od lamp dedykowanych jak Philipsa albo tego gościa. Tu producenci piszą na swoich stronach ze mają naprawdę dużą moc PPFD i są naj...
Jutro lub w sobotę popodłączam te lampy i pomierzę, poprzeliczam i się pochwalę, zobaczę sam profesjonalnym miernikiem jak to wygląda do tego co producent podaje.

Obrazek
adamplich
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 wrz 2020, o 01:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miernik światła spektometr PAR pomiary UMOL szklarnia z LEDAMI

Post »

Pomierzyłem pierwszą lampę którą kupiłem jakiś czas temu. Lampa Mars Hydro TS600 100w. Bierze skubana ponad 110w na watomierzu.
Mam jeszcze Marsa 300w i świeci jak słońce prawie.. hee.. tylko co warta?
Co zauważyłem że producent podaje z żopy dane bo ni jak się mają do wyników pomiaru. Specjalnie latałem do jednej firmy by sprawdzili mi ten miernik i dali jakiś obraz i powiem szczerze że byli zaskoczeni że to pokazuje jak ich laboratoryjny sprzęt choć różnice są około +/-0,5% ale do tego co mi trzeba jest ok.
Wydawały mi się te lampy bardzo dobre i te parametry które podaje chiński producent są rewelacyjne i tu po zbadaniu zonk zresztą sami sobie porównajcie co podaje producent a co jest faktycznie. Mam lampę Phililpsa 50W wkręcaną jak żarówkę i po przebadaniu daje więcej umoli niż ten mars 100w.
Obrazek

Obrazek


Obrazek
Obrazek

tu odczyt ze spektometru na 30cm
Obrazek

a tu pole badawcze ze stołu bilardowego ;:138

Obrazek


dalsze odczyty z miernika 30cm
Obrazek


Obrazek

Z tego co mi się wydawało że tak super świecą a tu jednak takie wielkie nico, świecą mocno ale słabo z wydajnością, a producent podaje parametry z kosmosu które trzeba dzielić na 3 albo więcej.
Wydałem na te marsy sporo kasy i na pohybel. Sprawdzę jeszcze kilka lamp które mam tą 300w i kilka innych firm np. sf1000 farmera 150w i zobaczę, ale chyba będzie podobnie. Czekam od tego gościa na 3 lampy bo ma mi przysłać na testy ale cena mnie przeraża, choć patrząc co zapłaciłem za marsa 300w to wyjdzie podobnie i niby ma być lepiej....
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”