Wszystko o pomidorach cz. 16

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Mam ogromną prośbę.Tak się złożyło,że w tym roku nie mam swoich sadzonek pomidorów .Chciałem kupić na targu i spotkałem odmianę Żak .Czy ktoś miał taka odmianę?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7617
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Sebek, zimno i dlatego wyłażą niedobory, będzie ciepło i wszystko wróci do normy.
https://www.podoslonami.pl/niedobory-sk ... ch-warzyw/
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
OgrodnikSebek
200p
200p
Posty: 376
Od: 29 mar 2013, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Kupiłem siarczan magnezu. Może ich dokarmic dolistnie?
Sebastian . Zapraszam na : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65136" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Możesz zasilić dolistnie, ale w łagodnym stężeniu. Osobiście wolę saletrę magnezową, bo jeśli wszędzie są siarczany, to przedawkowanie siarkę też jest niedobre. Jeśli zakupiłeś, to nie zawsze trzeba to zastosować, w poprzednim sezonie kupiłem Movento nawet za około 300 zł. Mimo, że były mączliki na kapuście, to udało ją uratować laniem na nią zimną wodę i tak one odpuściły. Po pierwsze ,, nie szkodzić".
Numak
50p
50p
Posty: 57
Od: 12 kwie 2020, o 08:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Janikowo/Wielkopolskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Witam,
Przygotowuje po raz pierwszy rozsadę pomidorów. Mają trafić docelowo na nieosłonięty grunt. Czekam i czekam bo ciągle pogoda mi nie odpowiadam żeby je w końcu posadzić (boje się, że przez zimne noce pomidory padną). Z tym, że ja czekam a pomidory rosną....niektóre krzaki mam w salonie już na 135 cm....mają owoce wielkości mandarynek.....i teraz moje pytanie, czy będę mógł je zakopać powiedzmy o wiele głębiej niż są teraz w doniczce? Tzn. Będę mógł od dołu oderwać kilka liści i tak ogołocony krzak zakopać na powiedzmy pół metra ?bo kurde jak są teraz takie duże to podpory bym musiał mieć z 2,5 m gdybym je wkopał tylko odrobinę głębiej niż rosną sobie teraz ;) takie urwanie kilku liści od dołu i zakopanie głęboko w gruncie nic im nie zaszkodzi ?
Awatar użytkownika
OgrodnikSebek
200p
200p
Posty: 376
Od: 29 mar 2013, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Ok to kupię saletre magnezowa. A można tez tym podlać ? Czy lepiej pryskać
Sebastian . Zapraszam na : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65136" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5107
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Pomidory powinny być zasilane doglebowo, dolistnie przez nieumiejętność można zaszkodzić, jedynie wówczas zasilamy, jak na prawdę widzimy niedobór i trzeba szybko zainterweniować. Takie częste opryski nawozami plus upał, możemy stworzyć sprzyjające warunki do wystąpienia szarej pleśni, która natychmiast wchodzi na poparzone liście, czy kwiatostany.
Awatar użytkownika
OgrodnikSebek
200p
200p
Posty: 376
Od: 29 mar 2013, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Ok to podleje ?
Sebastian . Zapraszam na : http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=65136" onclick="window.open(this.href);return false;
rafalxp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 17 kwie 2019, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Czy można między krzaczkami pomidora wysiać fasolkę szparagową ? :lol:
Aliwar
200p
200p
Posty: 284
Od: 3 kwie 2017, o 05:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Wydaje mi się że nie bardzo bo to gąszcz się straszny zrobi. Ja sadze między pomidorami bazylię, słyszałam ze selery tez dobrze rosną między pomidorami.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7617
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Numak, jeżeli łodygi są wiotkie i nie załamią się możesz je posadzić głebiej i na półleżąco i lekko podeprzeć wierzchołki do pionu,nie mogą leżeć na ziemi, później same się wyprostują. Jeśli łodygi sztywne wsadzaj głębiej i od razu palikuj. Liście oczywiście oberwij od dołu. Dobrze podlej by łodyga wypuściła korzenie przybyszowe. Będzie ok.
Pozdrawiam! Gienia.
krzysiek_sl
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 mar 2014, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Dzień dobry wszystkim, po dłuższej nieobecności, posadziłem 2 dni temu pomidory do tunelu. Mam pewien problem. Coś mi w jednej z sadzonek przegryzło łodygę główna, a w kilku innych zjadło same czubki roślin, więc one chyba także do wymiany. Poza tym pogryzło mi także sałatę i np. bazylię. W ciągu tych 3 dni znalazłem kilka małych ślimaków, oraz walczyłem z mrówkami. Ale jakoś żadne z powyższych mi nie pasują do tego. Proszę o pomoc.
PS dodam jeszcze że na zewnątrz mam w skrzyni posadzone ogórki gruntowe i ten sam problem. Coś mi odgryza w połowie roślinki.
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1470
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 16

Post »

Nornica zjadłaby spory fragment łodygi, typu pół lub i cały krzak, turkuć odciąłby zaraz pod ziemią - na jakiej głębokości/wysokości masz te przegryzienia? Mają do nich dostęp jakieś zwierzęta? Wrzuć zdjęcia uszkodzeń.
Pozdrawiam,
Tomek
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”