W moim ogrodzie cz.40

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam ;:138
Obiecałem, że zajrzę to i zaglądam.
Oj dawno tutaj nie byłem.
Muszę przyznać, ze zmieniło się wiele.
Przybyło masę roslin.Jak Ty to wszystko mieścisz?
Nowy skalniak będzie.Nie wiem jak to było z tym zarażeniem.
To nieuleczalne, ale na szczęście mozna z tym żyć. :;230
Obiecuję zaglądać częściej.
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8085
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu
Dosypać dolomitu , kamieni i nie przejmować się ;:224
Często jest kora na skalniaku a i tak dobrze rosną rośliny lubiące wapno.
Nie wiem ,czy włóknina to dobry pomysł.
Powrastają w nią rośliny ,które się płożą.
A z włókniny wyciągnąć już się nie da.
Ja nie jestem specem od skalniaków ,choć małe fragmenty mam ;:224
Powiedz co zamówiłaś Marysiu :?:
Mogę przy okazji chryzantemę skalną uszczknąć.
Zazdroszczę bardzo tej wędzarni, swojskie jedzonko jest super :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3257
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Wędzarnia fajna sprawa , moja choć zwykła z blachy ale zawsze to swojskie wędlinki. Marysiu ja na skalniaku ułożyłam kamienie i uzupełniłam ziemią. Poprzedni skalniak miał agrowłókninę i nie polecam, chwasty potrafią wyrastać z tkaniny, wyrywając niszczymy materiał.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witaj Marysiu jak Ty to robisz , tu susza , a u Ciebie takie piękne hortensje niebieskie , śliczne , czym Ty je podlewasz jaki mocny niebieski super .Wytrwałości przy zakładaniu skalniaka , pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25146
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Dopiero dzisiaj udało mi się nadrobić zaległości u Ciebie
Obejrzałam czerwcowe zdjęcia
Miałaś niesamowite różane kwitnie
Przepiękne hortensje
Ja zachorowałam na nie w zeszłym roku
Niestety one nie chca ze mną współpracować.
Mam tylko jeden kwiat na 7 krzaczkach
Może jak się rozrosną będzie lepiej?
Moje są bardzo malutkie
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu bardzo się ciesze ze moja - Twoja hortensja znalazła w Twoim ogrodzie dobre miejsce do życia ;:168 Najbardziej podobają mi się Twoje lilie... u mnie w tym roku wzeszła i zakwitła 1 słownie jedna... ;:223 Kocimiętka ma naprawdę imponujące rozmiary... ja chyba wreszcie też ją zaproszę dla bzyczków do ogrodu. ;:333 U mnie dopiero wczoraj trochę popadało bo do tej pory było sucho okrutnie.
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Witam!
Tydzień się dobrze zaczął, bo rano wygonił mnie z domu znajomy głos naszego pomocnika. Przyjechali we dwóch i zabrali się za fundament pod wędzarnię. ;:215
W związku z tym pełniłam jedynie rolę cerbera, bo moje rośliny były w niebezpieczeństwie.ObrazekZlustrowałam ogród i zrobiłam kilka zdjęć, ale coś kiepsko, bo róże wycięte, lilie niektóre przekwitają, liliowce takie podeszczowe, a floksy dopiero zaczynają kwitnąć. Jak były upały to niektóre floksy po paru dniach gubiły kwiatuszki. A niestety czytam, że upały wracają ;:oj Jutro jeszcze okres burzowy.

Dorotko czy Ty te wredne nagie ślimaki tak wynosisz :shock:
Tak masz rację dopięłam swego i mam nadzieję, że nie będę żałować. Jestem bardzo wybredna jak chodzi o wędliny, nic mi nie smakuje więc prawie w ogóle ich nie jem. Głównie zjadam sery różne i teraz Aga przywiozła nam wędzone pstrągi z Augustowa to zjem coś dobrego. Pomidory dojrzewają po jednym, a czekam jak one będą stanowić podstawę śniadań i kolacji. W ogóle to te tunelowe pomidory jakieś niewielkie poszły w liście??? a te w polu są małe marne krzaczki, ale owoce duże dorodne tylko jeszcze zielone.
Szkarłatka taka nie była dopiero jak osiągnęła dojrzałość po latach ;:124
Zbiorniki pełne więc jakiś czas wytrzymamy!

Martusiu ja też tak uważam, ale w necie czytałam różne głupoty...mylą te dwie rośliny. Liliowce sponiewierał trochę deszcz, ale trudno niech się rośliny odbudują. Lilie też przez suszę zgubiły część pąków. Nie wszystkie jeszcze kwitły Obrazek Deszcz jeszcze w nocy popadał, ale od rana niebo błękitne i na nim kłębiły się bałwanki Obrazek Za to jutro zapowiadają burze prawie w całej Małopolsce to może coś do Ciebie doleci!

Lucynko nadzieja umiera ostatnia, i ja nie raz czekam ;:131
Tak podlało mi solidnie i nawet część wykopu znowu się zapadła. Muszę znowu glebogryzarką przelecieć i wyrównać. U mnie nie jest za ciepło i nawet w dzień było poniżej 20 st. a raniutko tylko 9. Masz podkształconego M, bo mój dzisiaj na liliowca mówił lilia cóż! ważne że w ogóle widzi kwiaty. Dziękuję kochana za dobre życzenia, bo po kolei się spełniają...wędzarnia ma już fundament i dziękuję, zdrówko dopisuje ;:196 Zatem bądź zdrowa i życzę podlewania z góry ;:4

Iwonko wszystkiego będziemy się uczyć, tzn coś już robiłam ale wędzić nigdy nie próbowałam. Deszcz był bardziej potrzebny niż wędzarnia w danym momencie więc wszystko ok! Podlane, a teraz rusza budowa.
Wszystkie rośliny jakoś inaczej się zachowują, bo najpierw było zimno, potem mokro aż za bardzo a na końcu straszna susza. Iwonko nawet nie pamiętam, że masz ode mnie jakąś hortensję, czy ogrodową ukorzeniłaś? Dobrego tygodnia ;:196

Aniu wszystko dobre co się dobrze kończy. Rośliny napite teraz może ruszą z wegetacją, a szczególnie jarzynki. Trawa się zazieleniła i w oczach podrosła, a wędzarnia rusza więc dobrze jest!
Dobrego tygodnia Aniu :wit

Beatko ja mam niektóre rośliny w paru egzemplarzach i w różnych miejscach ogrodu rosną zupełnie inaczej. A na FO widać, że w każdym ogrodzie w innym czasie kwitną. Życzę żeby i Tobie panowie dotrzymali słowa ;:215 Pozdrawiam.

Ewelinko Wszyscy się cieszymy deszczem, bo to zupełnie inne podlewanie niż z węża ;:215 U mnie w sumie półtora dnia nie miarowo, ale co jakiś czas padało. Czyli w międzyczasie wsiąkało. Na pewno masz dużo pracy, ale pomału uporasz się z wszystkim nie ma co nadwyrężać zdrowia swojego i M, bo mimo młodego wieku zdrowie ma się jedno. Dziewczyny trochę podpowiedziały i już wiem... włóknina odpada. Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia :wit

Jurku witaj po latach ;:196 ogrody mają to do siebie, że się zmieniają...nigdy nie są skończone. W moim przybyło bardzo dużo roślin, włożyłam w niego wiele wysiłku i pracy, a jeszcze więcej pracy mnie czeka Obrazek Jak było z zarażeniem, ja nie chciałam skalniaka bo nie bardzo podobały mi się te typowe ale rośliny owszem kusiły, no to zrobiłam kamienisko. Po latach kamienie zarosły i muszę je wydobyć ;:215
Zapraszam, bo dopóki zdrowie dopisuje zmiany będą.

Agnieszko tak! posłucham Was i włókniny nie dam! Trzeba korzystać z doświadczeń innych. Na te zrębki rzeczywiście sypnę dolomitu, ale ułożę kamienie i kupię żwirek wymieszam z piaskiem i ziemią workową i zobaczymy... ale powinny roślinki róść. Oszalałam na punkcie pelargonii i zamówiłam parę i rojnikowce Obrazekwłaśnie pod skalniak. Trochę inaczej go teraz urządzę. Rośliny ekspansywne ...won! Obrazek
Nie wiem jaka to chryzantema skalna, bo mam topololistną (tak się chyba nazywa). Nie pamiętam gdzie posadziłam tą ostatnio przysłaną ;:223
Agnieszko mam nadzieję, że własne wędzoneczki będą mi smakowały ;:168

Joasiu dziękuję! tak zrobię... agrowłóknina odpada! Muszę tylko dokupić żwirku i nazbierać kamieni, bo u nas jest sporo tego dobra w różnych miejscach Obrazek Ja chciałam wędzarnię nawet z beczki, ale M uparł się żeby była ładna, a poza tym grill był z cegły z odzysku i sypał się.

Tereniu u nas chyba jest taka gleba, bo u wszystkich (a dużo hortensji ogrodowych wokół) są z przewagą niebieskiego, a jak ktoś podsypuje kwasem to są niebieskie aż do bólu. Widzisz... bo ja nie przepadam za niebieskimi, wolę takie lekko wpadające, bo takie najpiękniej się przebarwiają na jesieńObrazek
Dziękuję życzenia się przydadzą! Pozdrawiam serdecznie ;:168

Gosiu jak miło że jesteś! Rzeczywiście róże mnie w tym roku zaskoczyły wspaniałym kwitnieniem i chyba powtórzą, bo obcięte niektóre już są w pąkach ;:215 Moje hortensje są wiekowe, jedynie bukietowe mam młodsze. Mam też dwie ogrodowe jedną do przechowania w domu, a drugą chowam do tunelu zakopuje i okrywam. Na pewno każda roślina po latach pokazuje swoje piękno...tak jest przecież z różami.

Ewuniu i mnie cieszy ten słodki maluch! Moje lilie też przeszły swoje...ślimaki, susza zrobiły że nie są takie jak u innych, ale i tak cieszą ogromnie i na pewno dokupię kolejne! :Lilie jednego roku potrafią zniknąć, a na drugi wybuchają kępą kwiatów więc pewnie i u Ciebie tak będzie. Miałam niską kocimiętkę i chyba ją wy... a ta z jednej roślinki wyrosła taka bogata, a nawet wzbraniałam się przed nią mówiąc mam Obrazek Zniknęły mi zupełnie wszystkie kłosowce, a szkoda bo to były ładne rośliny. ;:131 U mnie z przerwami lało półtorej doby i jest mokro, ale na ile to wystarczy?



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

czerwone czarnuszki się wysiewają, ale po latach jakoś skarlały
Obrazek

to są początki nowego skalniaka!
Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę dobrej nocy!
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, mam tak dokształconego M, że na liliowce mówi: "smolinosy" ;:306 i nie przyjmuje do wiadomości prawdziwej nazwy. ;:223
A Twoje liliowce bardzo ładne. ;:138 ;:138
Wędzarnia w budowie, to i do wędzonek coraz bliżej ;:333 , trzymam kciuki za szybkie ukończenie przedsięwzięcia. ;:215
Ja od jutra zamieszkam znowu na działce. :tan Jeszcze nie wiem, jak długo. Jeśli M nie zmarznie w nocy, to może do soboty, a jeżeli zmarznie to...
Pozdrawiam cieplutko. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2661
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

A masz kamienie na skalniaka? Ja nie moge sie do nich przekonać. Super że nam podlało! A na upały to zupelnie nie czekam :wink: Dlaczego nie może być normalne polskie luzej tylko znow te afrykanskie upały. ;:oj
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
zielonajagoda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 4 lut 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Maryś, Ty masz jakieś turbo doładowanie, pałer jak u dwudziestki ;:333
Opinię o szkarłatce potwierdzam w pełnej rozciągłości, mam ją wszędzie, ale też trzeba przyznać że to imponująca, duża roślina, ładnie się prezentuje, tylko trzeba nad nią panować, co mi wcale nie wychodzi. No i jej owoce lubią ptaki, więc warto wygospodarować dla niej trochę miejsca.
Wędzarnia to dobra rzecz jak się ma kogo obdarowywać wędzonkami, a Ty masz, więc będziesz zadowolona i Twoi bliscy też :D
Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, jesteś niesamowita. Ciągle coś nowego wymyślisz ;:108
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2925
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu, liliowce piękne kwitną, a lilie dodają im zapachu! Śliczna ta maruna
z koroneczką!
Już zamówiłaś rośliny na skalniak?
Nie mam skalniaka, to nie powinnam się wypowiadać, ale zostawiłabym to chociaż do wiosny, żeby się "przegryzło"
Zrębki mam i nie polecam ich przykrywać ziemią od razu, bo będzie grzyb! U mnie przynajmniej tak się stało tam gdzie je rozrzuciliśmy takie suche.
Teraz mieszam ze starym kompostem i podlewam gnojówkami, bo potrzebują dużo azotu do rozkładu, i powietrza.Czasem dorzucam też jakieś zieloności i tak się świetnie kompostują i nie śmierdzi grzybem.
U Ciebie teraz jest sama celuloza, nie wiem czy dżdżownice się na to połaszczą, musisz chyba je tam czymś zanęcić!
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2259
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: W moim ogrodzie cz.40

Post »

Marysiu cudne liliowce, jakoś nie mam do nich przekonania, może dlatego ze mam tylko rdzawego i cytrynowego a te jakoś dziko się rozrastają za nic mając moje plany ;:306
Nazbierałam, skalnych roślinek ale muszę przerobić bo rośnie wszystko w niekontrolowany sposób i zarasta jedno drugie.
Mam pomysł, by zrobić skalniak w studziennym kręgu, tylko nie wiem jak to urządzić by było ładnie. Wykluczam posadzenie tam najbardziej i najszybciej się rozrastających roślin. Z kolei tych wolno rosnących nie mam za wiele i tak kombinuję ;:124
Pod zdjęciem z lilią to maruna, ciekawa.
Pogody i słoneczka na czas budowy wędzarni a potem znowu nocnego deszczu, tym bardziej ze znów ma być gorąco.
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”