Borówka amerykańska - słabo owocuje/nie owocuje

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Pąki kwiatowe można rozpoznać już zimą. Pąki liści są wąskie, podłużne, pąki kwiatowe są kuliste i znajdują się zazwyczaj w wierzchołkowej części pędów.
W tej chwili różnicę widać już bardzo, bo paki kwiatowe już wysunęły się z osłonek i są to teraz takie jakby gronka złożone z brązowych łusek.
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Ewka42 pisze:W tej chwili różnicę widać już bardzo, bo paki kwiatowe już wysunęły się z osłonek i są to teraz takie jakby gronka złożone z brązowych łusek.
U mnie nic takiego nie widać :( listki już się pojawiły, chyba pójdą na kompost :roll: A ja kupię sobie nowe krzaczki.
Pozdrawiam! Róża
luk3Z
50p
50p
Posty: 67
Od: 26 kwie 2012, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobków/Ponidzie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

image pisze:Moje, w tej chwili 5-letnie krzaczki borówki , nie miały nigdy ani jednego kwiatka ;:185
Odpowiednio nawożone, w słonecznym miejscu, nie wiem co z nimi zrobić. :roll: Chyba się z nimi rozstanę i skończy się moja przygoda z borówkami amerykańskimi. Chyba że, spróbuję jeszcze metody na zastraszanie, w przypadku gruszy, chyba zdała egazmin bo jest obsypana kwiatami a obiecałam jej ubiegłego roku że, pójdzie na kompost :heja
Gdzie były kupowane ? Bo na alległo to różnie bywa.
Najbezpieczniej kupować od producentów np. krzewinski.pl albo rosliny.net
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Były kupione od ogrodnika :roll:
Pozdrawiam! Róża
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Image ja miałam ten sam problem z borówkami.Kilka lat wstecz posadziłam trzy różne odmiany,nie pamiętam jakie,żadna nie owocowała.Oczywiście stosowałam nawóz,specjalny do borówek.Dwa lata temu kupiłam nowe sadzonki i już w pierwszym roku bardzo dobrze owocowały.W dołki dałam torf kwaśny wymieszany z przekompostowaną korą sosnową i ziemią ogrodową,a na wierzch,pod krzaki grubą warstwę trociny sosnowej,koniecznie świeżej.Stosując świeże trociny trzeba zwiększyć dawkę azotu.Widząc efekty ,postanowiłam przesadzić stare krzewy tym sposobem i okazało się, że w tym roku po raz pierwszy mają pąki kwiatowe,i to dość sporo.Aha,w ciągu sezonu wegetacyjnego,raz w miesiącu stosowałam nawóz do borówek.Dodam jeszcze,że trociny trzeba uzupełniać,przynajmniej raz w roku i gdy jest bardzo sucho podlewać,raz w tygodniu ale obficie.Pozdrawiam.
swistak
200p
200p
Posty: 355
Od: 22 maja 2013, o 20:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Miałem podobny problem,trzy lata temu posadziłem dwie borówki jedna zakwitła i miała owoce,a druga nie,na jesień ubiegłego roku wykopałem i przesadziłem w inne miejsce,w tym roku zakwitła.Mam też posadzonych kilka krzaków młodych jesienią i niektóre zakwitły.Moje borówki zasilałem już dwukrotnie,co do trocin to daje się co najmniej roczne przekompostowane Ewo gdzieś to czytałem na forum.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Ja też miałam problem z jedną borówką,w sumie mam 9 szt każda inna odmiana.Jedna z nich słabo rosła ,nie wypuszczała nowych pędów i nie owocowała.Kupiłam taka samą odmianę i przy wykopywaniu starej okazało sie że była za głęboko posadzona.Tak też może być.

Borówki

Obrazek
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Moje borówki,ściółkowane świeżymi trocinami na jesieni.Zdjęcia robione 28 maja,teraz są to już owoce.Jak widać świeże trociny im nie szkodzą.Stosuję je już 2 lata z rzędu i owocują bez problemu.

Obrazek

Obrazek
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

A to już owocująca borówka chandler.
Obrazek
Awatar użytkownika
Naxt123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2019, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Borówka amerykańska - Czy trzeba więcej niż 2 krzewy?

Post »

Witam, zakupiłem ostatnio borówkę amerykańską (puściła już parę kwiatów) otóż dużo osób mówi że potrzebna jest do tego 2 borówka aby się one zapylały. Czy z jednym krzewem także będą owoce?
mwojt
100p
100p
Posty: 108
Od: 18 wrz 2011, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - Czy trzeba więcej niż 2 krzewy?

Post »

Raczej nie trzeba ale jak są 2 różne to podobno lepiej owocują.
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 791
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Borówka amerykańska - Czy trzeba więcej niż 2 krzewy?

Post »

Aby mogło dojść do zapylenia, obydwie odmiany powinny kwitnąć w podobnym czasie. Różne odmiany borówki kwitną w różnych okresach czasu, więc warto by było dobrać odmianę pod tym kątem.
Awatar użytkownika
Naxt123
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2019, o 08:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka amerykańska - Czy trzeba więcej niż 2 krzewy?

Post »

ale jedna powinna dawać sobie rady? :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”