Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3240
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tulipany cz.5

Post »

Foxowa
wydawało mi się, że zostawiłam opakowanie - ale dziś sprawdziłam na działce i okazuje się, że nie mam. Z tego co pamiętam, miały być liliokształtne dwubarwne. Nie będę już kupować żadnych "cudów" w marketach. Ale gdzie kupować, żeby mieć pewność odmian? Zamówiłam na jesieni u Czechów i też się nic nie zgadza, a sporo zapłaciłam za te rzekome nowości... Nie mówiąc o tym, że sasanki "Papageno" przeszły do mnie całkowicie zgniłe i nawet ślad po nich nie został.
Pozdrawiam
Barbara
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Tulipany cz.5

Post »

Jesienią zamawiałem w polskim sklepie internetowym i też dużo się niestety nie zgadza. To chyba jednak jest loteria, raz trafisz, raz nie. Nikt tego nie sprawdza, więc tak jest. ;:222
zdzich
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 30 wrz 2010, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tulipany cz.5

Post »

Z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika, że warto kupować cebulki Premium w Biedronce i w Lidlu także Lovly combinations i Changing colors (dorodne i zdrowe cebule oraz zgodne odmianowo). Nie mam żadnych zastrzeżeń do cebulek kupionych w sklepie internetowym cebulekwiatowe.pl. Warto trochę poczekać z zakupem, gdyż w Lidlu i w podanym sklepie internetowym po kilku tygodniach można trafić na znaczne obniżki cen.
Awatar użytkownika
adawi
200p
200p
Posty: 339
Od: 19 kwie 2012, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tulipany cz.5

Post »

zdzich pisze:Z mojego kilkuletniego doświadczenia wynika, że warto kupować cebulki Premium w Biedronce i w Lidlu także Lovly combinations i Changing colors (dorodne i zdrowe cebule oraz zgodne odmianowo). Nie mam żadnych zastrzeżeń do cebulek kupionych w sklepie internetowym http://www.cebulekwiatowe.pl . Warto trochę poczekać z zakupem, gdyż w Lidlu i w podanym sklepie internetowym po kilku tygodniach można trafić na znaczne obniżki cen.
W Lidlu przestało być dobrze...
zachęcona pozytywnymi opiniami nabyłam coś tam w kolejnych trzech latach, w ub r. głównie Blushing Lady- dla mnie przecudowna odmiana- tyle, że ubiegłoroczna zakwitła ogromnym czerwono-pomarańczowym kwiatem ( być może któraś z tych odmian "gigantycznych" )- ale ja chciałam Blushing L., co by wzmocnić grupę tej odmiany- a tak mam mix w kolorystyce nie do przyjęcia :? ( tj już nie mam - poszły do wazonu). Popularna Elegant Lady z Lidla od kilku sezonów zakwita intensywnie pomarańczowo ( lililiokształtna), a szereg innych odmian ma problemy ze zdrowym wzrostem.
Więc dobrze nie jest, choć kilka ładnych odmian stamtąd kupiłam, szkoda, że bardzo krótkotrwałe... np. American Dream..a może to nie problem odmiany, tylko procesu produkcyjnego cebulek. Ktoś ma z American Dream pozytywne doświadczenia?
Pozdrawiam
Wiesia
Awatar użytkownika
BarbaraR
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3240
Od: 30 lis 2011, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona amarantusa i komosy ryżowej

Post »

litk pisze:Wiecie gdzie można kupić nasiona amarantusa i komosy ryżowej ale na siew, no nigdzie nie mogę znaleźć. Czy takie nasiona sprzedawane jako spożywcze nadają się na siew?
Nasiona szarłatu, zwisłego i zwykłego, widziałam w sklepie firmy "Polan" czyli można je spotkać w całej Polsce. U mnie wysiewa się corocznie sam (zwisły), jest niezniszczalny - jest bardzo dekoracyjny i zawsze zasuszam niższe okazy na zimę, bo pięknie się prezentuje w suchych bukietach.
Pozdrawiam
Barbara
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

No cóż u mnie żaden ostatni zakup z Biedronki i Lidla się nie potwierdził. Właśnie zakwitły kolejne niespodzianki, i tak tulipan exquist okazał się pełnym biskupim, a rococo strzępiastym pomarańczowożóltym. Przynajmniej tyle dobrze, że lubię takie tulipany.
Mimo złych doświadczeń skusiłam się w czwartek na clematisy. Zobaczyłam w Biedrze przecenę na kartoniki to wzięłam 4 szt. Oczywiście przy kasie okazało się, że przeceny nie dotyczą akurat tych pnączy -odłożyłam więc dwa, no i dobrze bo dopiero w domu poczytałam opinie, akurat z naszego forum, że z wielu odmian wg pudełka zakwitały wszystkim inne i to były bodajże ciągle 2 góra trzy te same odmiany.
Jeśli chodzi o narcyze, tulipany, i dalie to mi też sprawdzały się te kupione w cebulekwiatowe.pl, w liliach bywały niespodzianki.
W tym roku z kolei zrobiłam zakupy liliowo-liliowcowo-piwoniowe w Wild Lilly, Lilly garden i u Bilskich. Cebule ładne, duże jak zakwitną to podzielę się opiniami.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Na jakich stronach internetowych zamawiacie mieczyki?
Awatar użytkownika
Jaga92
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 mar 2019, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Jestem ciekawa co myślicie o kupowaniu "gotowych" roślinek w marketach.
Jestem totalnie początkującym ogrodnikiem, tej wiosny kupiłam lawendę w jednym z typowo budowlanych marketów, roślinka niestety zmarniała. Powodów może być dużo od tego, że zmarzła (w międzyczasie trafiły się mrozy, a ja jako laik nie wpadłam na to, żeby ją przykryć), przez tysiąc możliwości moich błędów i innych opcji... Ale moja mamuśka od razu skrytykowała mnie, że to przez to, że kupuję takie rzeczy w marketach, że nie wiadomo ile one tam stoją, słońca pewnie nie widzą itd itd i że takie rzeczy tylko na targu/w ogrodniczych.
Zgadzacie się z takim podejściem?
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja często kupuję roślinki w marketach (byliny, jednoroczne, doniczkowe) i raczej nie miałam przypadku takiego, by mi zmarniały - ale ja zawsze dokładnie oglądam każdą roślinkę - aż za dokładnie, bo mój M czasami niemalże dostaje szału jak za długo stoję w sklepie przy roślinach (zarówno pod względem żywotności, szkodników, no i przelania/przesuszenia) i staram się kupować w miarę po dostawie, choć też nie raz kupowałam roślinki do reanimacji i tylko cyklamenów nie udało mi się uratować.
Awatar użytkownika
firletka80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 7 mar 2018, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Róznie bywa... też kupuję rośliny w marketach ale w zasadzie tylko jak trafi się okazja, jak roślinka jest na liście chciejstw. Ale mama jak to mama ma dużo racji. Nie ma to jak rośliny ze szkólki. Miesiąc temu też się napaliłam na jedną lawendę z marketu w odmianie grosso. Piękne sadzoneczki w wielopaku, nowa dostawa. Pojechałam po nią po 3 dniach i normalnie szok, wszystkie padnięte, nie do odratowania.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

To zależy. Trzeba patrzeć w jakim stanie jest roślina. Mam róże i piwonie z Carrefoura, i Lidla, borówki, hortensje i hibiskusy z Brico, iglaki z Mrówki. I rosną ładnie. Lilaki i róże z Biedronki także- poza zgodnością odmianową, póki rośliny nie przeleżałe, to są w porządku. Kiedyś tak się napaliłam jak wyprzedawali róże po 2 zł i wzięłam kilka miernotek- to z tych żadna nie przetrwała.
Pamiętam tylko taką sytuację, gdy kupiłam jakąś bylinę w Lidlu w takim plastikowym pudełku, gdzie po otwarciu okazało się, że jest sama ziemia, z reklamacją było tak sobie, ostatecznie dano mi na wymianę inną roślinę z tej samej grupy i ta ostatecznie nie wybiła z ziemi. Podobnie jak kupione kiedyś łubiny z Biedronki, choć to niemal bezproblemowe to też nie ruszyły.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja też mam wiele roślin z marketów i jestem nawet zadowolony. Naprawdę trzeba patrzeć na stan roślin i ich kondycję :D

Ponawiam pytanie :wink: Gdzie kupujecie cebulki mieczyków przez internet?
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Ja sporo kupuje w marketach i jestem w miarę zadowolona z tych w doniczkach, bo stan roślin widzę i sama mogę ocenić - świeżo przywiezione są często dużo lepsze niż w szkółkach, a czasami kupuje też przecenione ale zawsze tylko takie które widzę, że dobrze rokują. Najgorzej jest ze zgodnością odmianową w Biedronce to nic mi się zgadzało z kupionych róż w kartonikach i powojników, w Lidlu zamiast liatry był łubin, ogólnie nie kupię żadnych roślin z ziemią w tych kartonikach bo liliowce z biedronki już mają trzy lata i jeszcze nie zakwitły a reszta była bardzo kiepskiej jakości i nie przeżyła. Wczoraj kupiłam kolejne dwa powojniki z Auchana :wink: i będę polować na następne, w tym roku będą mi kwitły kapersowe piwonie auchanowe i zobaczymy jak będzie ze zgodnością odmianową.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”