Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Kupował ktoś może powojniki w Lidlu ? Te z serii roślin pnących co są w ofercie po 7,99zł. Kupiłem dosyć ładną sadzonkę powojnika alpejskiego i jestem ciekaw czy wyrośnie faktycznie ten czy jak w przypadku biedronkowych kompletny miszmasz...
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

U mnie się nie wszystkie zgadzały, więc loteria.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
martula91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 kwie 2019, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Bratki Black King

Post »

Witam. Czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, czy i gdzie mogę kupić szadzonki czarnych bratków Black King?
Awatar użytkownika
bartosz les
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1922
Od: 24 sie 2013, o 09:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Bratki Black King

Post »

martula91 pisze:Witam. Czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie, czy i gdzie mogę kupić szadzonki czarnych bratków Black King?
Myślę że powinny się pojawić jako ciekawostka w Obi albo Castoramie , natomiast same nasiona możesz kupić u Legutka.
Pozdrawiam Bartek
Nowy sezon 2020
Awatar użytkownika
jola1313
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5412
Od: 21 sty 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Suwałk

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Byłam w piątek w Obi.Lekko przecenione cebulowe i byliny(ususzone już) w torebkach.
Trzy grupy cenowe;3zł,5 i 9 zł.
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Wiecie co w Biedronkach tyle teraz stoi tych sadzonek, że aż żal ściska. Myślę, że pójdą na zmarnowanie bo już pewnie przesyt jest od tego samego.
A narcyze orangery znów nie są zgodne odmianowo choć zakwitły piękne.
Obrazek
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Dobrze chociaż, że wyrosły Ci też narcyzy, bo ja tej wiosny kupiłam właśnie w Biedronce kłącza malw a wyrosły...łubiny - pewnie bym się z tego ucieszyła, gdyby nie to, że łubiny posiałam ze dwa tygodnie wcześniej i wzeszło mi ok.60 szt. (ponoć jak posieje się dość wcześnie to niektóre zakwitną w tym samym roku) - no cóż, będzie urodzaj na łubiny a malwy...prócz dwuletnich posiałam też jednoroczne.
Awatar użytkownika
firletka80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 7 mar 2018, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Oj tak, żal patrzeć. Ja w listopadzie kupiłam za grosze cebulki na swoją nową działkę, bo tak strasznie żal mi było, że się zmarnują. Wszystko pięknie wyrosło, ale oczywiście pomyłki są i to w większości. Ale nie narzekam, piękną mam wiosnę w ogródku :tan W Biedronce kupiłam byliny w pudełkach i świetnie się mają, rośnie wszystko jak na drożdzach, lilie i mieczyki też sie już pokazały. Czekam na wyprzedaże. 8-)



Obrazek
Miały być Upstar... w tym przypadku cieszę się z pomyłki. Myślę że to Mystic van eijk
Awatar użytkownika
LadyK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1275
Od: 11 wrz 2015, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Firletko to u mnie takie zakwitły zamiast salmon parrot. Zdążyłam zapomnieć, że co innego kupowałam dopóki nie przeczytałam znacznika. Ech coraz gorzej - początkowo nie było pomyłek w Biedronce, teraz to norma. Ciekawe z czego to tak naprawdę wynika. Czekam jeszcze na kwiaty jednego lilaka - bo jeden już w ubiegłym roku zakwitł - zwykły pospolity - tylko pomieszały mi się etykiety i nie pamiętam czy to miała być Krasavitza Moskwy czy sensation, jeśli w tym roku nie zakwitnie żadem z powyższych tzn., że oba były oszukane. No ale z oceną trzeba jeszcze poczekać.
Pozdrawiam Katarzyna
"Kobieta ma zawsze coś do zrobienia w domu, głupia w nocy śpi, to się jej nazbiera"
Ninia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 24 sty 2016, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

firletka80 pisze: Miały być Upstar... Myślę że to Mystic van eijk
Witaj w klubie

Obrazek

Z tą różnicą, że ja liczyłam na pełne, bo kiedyś je miałam, ale niestety wyginęły a chciałam powtórzyć sobie ich widok.
Awatar użytkownika
firletka80
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 7 mar 2018, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

LadyK To mój pierwszy sezon z tulipanami, więc cieszę się z każdego wyrośniętego kwiatka. Ale przyznam, że to irytujące jak większość tulipanów jest omyłkowa. Zauważyłam, że tulipany z pierwszej dostawy, w opakowaniach Premium są w większości zgodne. Pięknie wyrosły Purple pion i Exotic Emperor. Ale np. kupiłam na wyprzedażach Exotic Emperory 3 paczki już z innej dostawy, w innych opakowaniach i rosną inne, jakieś biało czerwone. A tak się cieszyłam, marzyła mi się taka biała rabata emperorów. Z paczki Creme Upstar rosną pełne, ale wściekle różowe.
Obrazek
tutaj Purple pion, nie pamiętam żeby miały cebulki przybyszowe. Tu w grupie wsadziłam 8 a wyrosło 18. ;:138 Co lepsze z drugiej paczki wyrosło dokładnie 8 i ani jeden więcej.

Na Lilaka Krasawicę Moskwy też choruję. Nie mam na działce żadnego. Szukałam w każdej Biedronce i nie było. Ale jak widzę, chyba nie powinnam lamentować bo i tu zdarzają się pomyłki. Życzę Ci żeby zakwitła Krasavica :uszy jest piękna.

-- 29 kwi 2019, o 09:57 --

Ninia piękna kępa tulipanów. Też chciałabym w swoim ogródku Upstary. Posadziłam i Upstary i Creme Upstary i w obydwu przypadkach lipa ;:218
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Nasiona amarantusa i komosy ryżowej

Post »

Wiecie gdzie można kupić nasiona amarantusa i komosy ryżowej ale na siew, no nigdzie nie mogę znaleźć. Czy takie nasiona sprzedawane jako spożywcze nadają się na siew?
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Gdzie kupić cebulowe, jednoroczne, nasiona, rozsady...?

Post »

Sądzę, że się nadają. Ja z takich nasion ze spożywczego czarnuszke sialam. I rośnie, i rozsiewa się trzeci rok.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”