Przydomowa hodowla kur cz.3

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Może lepiej byłoby powiększyć im wybieg-wolierę zabezpieczając z góry siatką, a wypuszczać po sezonie ogrodowym? Stratują wszystko...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Oj, na pewno tak by było lepiej ;:108
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Naprawdę ? To tylko 8 kurek :( Wiekszy wybieg generuje mi większe koszty budowy ;:222 Muszę jeszcze pomyśleć .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Kasiu, jeśli masz grodzić warzywnik, to równie dobrze możesz im wygrodzić wybieg ;) Na jedno wychodzi. Kury nawet po sezonie rozdrapują i wyjadają jakieś napotkane korzonki, potem nasze byliny nie wychodzą wiosną ;:224
Pewnie większość tu nie poleci Ci mojego rozwiązania, bo na wybiegu nie mam żadnej podmurówki ani nic, co by zabezpieczało przed drapieżnikami, ale u mnie wybieg to zwykła siatka przypięta do drewnianych kantówek, a z góry siatka przeciw szpakom w sadzie. Koszt bardzo niski, a kury nie uciekają.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Kiedy ja właśnie wolałabym ogrodzić ogród... Jeszcze są psy, które uwielbiają pędzić przez warzywa w tę i na zad ;:219 W tamtej części działki nie mam jeszcze nic, co mogłyby wydrapać. Kawałek sadu i kilkanaście borówek, które również muszą być okryte, bo ptaszyska wszystko wyskubują.
Awatar użytkownika
Aquaforta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1105
Od: 26 cze 2012, o 16:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Kury też będą wyskubywać, nawet przez siatkę (dokąd szyja pozwoli) obłupią gałązki z pączków, przeorają wszystko co zasiane/skiełkowane/podrośnięte. Poza tym ulubionym miejscem posiadówek będzie taras-schody i w związku z tym codziennie zmywanie tarasu z kurzych "prezencików"
Ale jak nie spraktykujesz to nie dostosujesz do swoich oczekiwań :)
Czyli -rób jak Ci pasuje a za rok do poprawki co się nie sprawdzi ;:306
Pozdrawiam
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Kury latają do 2m spokojnie. Ale jeśli będą miały duży teren to nie powinny się pchać w warzywa.
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Owszem, ale tylko do momentu, aż odkryją, ze tam jest coś smacznego.
Tak było z kurami kuzyna, które miały wolności, ile chciały, a właziły mi do ogrodu, kawał drogi i dwa płoty od rodzimego kurnika.
Na szczęście kuzyn do spółki z lisem pozbyli się kur, inaczej ja musiałabym pozbyć się po kolei kuzyna i kur (kolejność dowolna, jedni po drugich).
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

2m ?! No bez jaj ! W sumie to mogą latać i 5 metrów :evil: Jak mi wydziobią ogródek, to małżonek straci głowę, razem z kurami ! ;:134
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Zrób im grządkę poza warzywnikiem i sjej im różne rzeczy. Będą miały mniejsze parcie na warzywnik.
podcinanie lotek działa, ale tylko trochę. U mnie po tej operacji przez płot 1.6m przelatywaly, więc odpuściłem.
A malż niech się wykupi jajami :wink:
Kasiak109
200p
200p
Posty: 289
Od: 8 cze 2015, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Będą miały żarcia po korale ! U nas wszystkie stwory rozpieszczane są bez granic ;:224
mzapert92
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 3 lip 2018, o 08:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

Bo kury to fajna sprawa jednak trzeba im miejsce ładnie ogrodzić, oczywiście po kilku miesiącach zostanie sam piach, bo tak u nas było. Jednak zawsze możesz im rzucać trawę którą skosisz, jakies pozostałości obiadu, pozostałości warzyw i w ogole co tylko masz, zjedzą wszystko. Kolejna sprawa trzeba im co jakiś czas przycinać lotki żeby niekoniecznie wyskakiwały ze swojej zagrody :)
boryna
50p
50p
Posty: 98
Od: 23 cze 2010, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Przydomowa hodowla kur cz.3

Post »

U mnie 13 kur na 33 arach nie robi żadnych szkód na rabatach ani w innych miejscach. Owszem wchodzą, grzebią, ale jakoś tak bardziej pomiędzy roślinami, a nie po nich. W warzywniku też łażą ale nie niszczą z wyjątkiem sałaty i liści buraków. Na ich widok dostają małpiego rozumu. I dlatego właśnie planuję ogrodzić warzywnik, bo jednak nie chcę ich pozbawiać możliwości chodzenia po dużej przestrzeni. Każdy wybieg, po jakimś czasie, zamieni się w klepisko. A poza tym, kury świetnie się spisują jako pożeraczki ślimaczych jajek, a to jest pomoc nie do przecenienia :) .
Bożena
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”