Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
mat23
100p
100p
Posty: 183
Od: 24 cze 2012, o 16:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: malopolska

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

dziad_Jag ja tym wszystkim marketom już dawno przestałem ufać. Jak kupuję to z myślą że i tak jest 50 % szans że będą to cebule zgodne z opisem i zdjęciem. Najważniejsze że kwitną i cieszą oczy :) W tym roku zakupiłem na jednej ze stron internetowych mix różnych i muszę przyzanać że jak na razie są tylko trzy kolory ale akurat jeden, bardzo piękny i taki którego jeszcze nie miałem. :D
pabian13
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 22 cze 2017, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

No niestety na cebulkach z supermarketów można się nieźle naciąć, wiele firm(m.in ta co ma w nazwie jedno ze zwierząt - nie polecam) kupuje zza granicy cebule: stare(te ktore nie sprzedały się w poprzednim sezonie i są przetrzymywane w chłodni przez cały rok), zawirusowane, chore po około 5-10 groszy za cebule. Wiem bo któregoś sezonu kupiłem hurtem dużą ilość cebul i po ich otrzymaniu widziałem że są walnięte i niestety miałem racje, ponad połowa z mieczyków nie wypuściła pędu, tylko same liście... Kwiaty z tych cebul zakwitną dopiero w następnym roku.
W supermarketach cebule stoją i ze dwa miesiące i większość z nich jest przesuszona albo część już kiełkuje.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1069
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

zaklinaczka...Specjalnie to nie wygląda. Kastry są raczej brzydkie, ale możesz je czymś owinąć. Natomiast wygoda ogromna; co roku nowa ziemia i wszystko rośnie jak głupie. Tylko nie kupuj za dużych bo będzie problem z manewrowaniem. Ja używam 60 l. Na dnie 8 dziur 10 mm i wsypana warstwa keramzytu. ( Są bardzo ładne skrzynki podobne do kastry, też 60 l. , no ale cena powala 5 dych! Kastra 20 złociszy.)
mat 23...Kiedy kupowałem cebulki to tkwiłem przy koszyku z pół godziny. Każdą obejrzałem z pięciu stron i kupiłem 20 szt. Przy sadzeniu odrzuciłem jeszcze najmniej obiecujące. W sumie posadziłem 16 szt. Myślę, że wybrałem tak z jedną na pięć bo nie były najlepszej jakości.
Ciekawostka! Najpierw zakwitły różowo-czerwone, po nich karminowe, na końcu fioletowe. W tej chwili już tylko zielsko, niestety... ;:145
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2340
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

To już koniec. Trochę szkoda.

Obrazek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12219
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Wszystkie inne przekwitły dawno temu, a ten się teraz objawił:

Obrazek

Pozdrawiam!
LOKI
tomek47
50p
50p
Posty: 87
Od: 4 lis 2017, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Trochę jestem w szoku, bo u mnie mieczyki już powoli szykują się do zimowego snu... liście żółkną i powoli zasychają. Dziwne to, gdyż w każdym roku mieczyki wykopywałem jesienią jeszcze z żywo zielonymi liśćmi pomimo kwietniowego terminu sadzenia. Zdarzało się, że wykopywałem dopiero na początku grudnia (ciepła jesień) i jeszcze liście były w dużej mierze żywo zielone. Czyżby tegoroczne wysokie temperatury skróciły okres wegetacyjny?
piotr45
50p
50p
Posty: 61
Od: 23 kwie 2017, o 15:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: powiat Iławski

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Witam Wszystkich
Czy to już jest ten czas na wykopywanie cebul mieczyków? Czy za wcześnie ?
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2019
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

A u mnie jeden z mieczyków szykuje się do kwitnienia, taki maluch wypuścił kłos z kwiatami, ciekawe czy da radę?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
pabian13
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 22 cze 2017, o 21:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

@piotr45
W tym roku wszystko było trochę wcześniej a upalne lato spowodowało, że wiele cebul zaczęło gnić.
Dlatego ja większość swoich cebul wykopałem(mieczyki kwitnące od końca czerwca do połowy sierpnia) - cebule wystarczająco narosły, w niektórych odmianach zniszczyło mi się około 30% cebul.
Pozostałe mieczyki kwitnące od połowy sierpnia aż do teraz zostawiłem z powodu małego przyrostu cebul - mają jeszcze czas (około 2 tyg)

Najczęściej wykopuję mieczyki których kolor łodygi zmienia się na żółto- brązowy.

@anida
Oczywiście, że da rade. U mnie mieczyki są zawsze do pierwszego przymrozku - często zdarza się, że sprzedaje jeszcze mieczyki na wszystkich świętych :D
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Czy bardzo zaszkodzę bulwom mieczyków wykopując je teraz, mimo że liście jeszcze pięknie zielone? Jestem zdziwiona, bo u mnie susza potworna od 3-ech miesięcy nie padało i w ogóle ich nie podlewałam. Potrzebne mi miejsce po mieczykach :oops:
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
rotos
1000p
1000p
Posty: 1383
Od: 7 mar 2009, o 23:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie - Rewa

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

To najzupełniej normalne, że liście mieczyków są zielone, nawet późną jesienią. Gdyby było inaczej byłby to powód do zmartwień, bo świadczyłoby o tym, że mieczyki są chore.
Liście zdrowych mieczyków zmienią kolor dopiero po dłużej trwających mrozach, bo nawet małe przymrozki się do tego nie przyczynią.

Koniec września/początek października to właściwy czas na wykopki.

Pozdrawiam
Adam
Emilia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1785
Od: 29 sty 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Dziękuję, Adamie !
I tu i tam. Ni tu, ni tam... cz.2
Przyroda nie śpieszy się, a jednak ze wszystkim nadąża. Lao Tsy
Pozdrawiam....... Emilia
Awatar użytkownika
rupert
100p
100p
Posty: 160
Od: 28 mar 2013, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: B-stok

Re: Mieczyki dzielimy się doświadczeniami cz.4

Post »

Próbował ktoś rozmnażać mieczyki z cebulek przybyszowych i chciałby się podzielić doświadczeniem?
Pozdrawiam Patryk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”