Cudowny powiew wiosny! cz.38

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu,lilie piękne Ci zakwitły,one bardzo pachnią ogród i cudownie się po nim spaceruje jak wiatr muska nas takim zapachem ,Twój mąż jest dla mnie wielkim bohaterem,że już chodzi po ogrodzie i jeździ samochodem ,pozdrawiam i zmykam do spania ,bo rano od nowa zabiegi ,o 7 rano kąpiel w siarce ;:196
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8053
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu
Cieszę się, że spacerujecie razem z E - Mem po działce.
Tylko proszę uważaj ,żeby nie przesadzał. Cieszy się z lepszej sprawności, ale żeby to Mu nie zaszkodziło.
Trochę czasu po za domem i punkt widzenia na kwiaty się zmienił :;230
Mój Z. często dokucza mi z powodu troski o roślinki .... a następnie robi to samo ze swoimi, jak nie widzę ;:306 Podlewa i ogląda.
Lilie cudne ,pachną pewnie na cały ogród. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu bardzo lubie Twoje poczucie humoru ;:63 ,floksy masz śliczne ,ja w tym roku kupiłam cztery i mimo ,że miały nazwy ,kolorem zgadzały się tylko dwa.Rudbekie też bardzo lubię ale niezawodne u mnie są tylko te zwykłe,widzę że trochę ich się nasiało więc w przyszłym roku pewnikiem zakwitną :heja .
Upał u nas nie do wytrzymania ,po powrocie z pracy nic się nie chce ,wieczorkiem jadę tylko cokolwiek podlać i podjeść borówki ,bo nawet zrywać jej mi się nie chce.
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka dla Was moc ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42144
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam :wit
Dzień spędzony w kuchni, bo co prawda miałam zamiar skosić trawę ale niestety kosiarka nie zapaliła...bo nie mogła, linka zerwana. Pewnie znowu serwis, ale to tałatajstwo takie ciężkie a pomagier nie dźwiga :wink:
Rano słoneczko mnie przywitało, a potem chmury się przewalały i w prognozie obiecywali deszcze i burze, ale na obiecankach się skończyło!

Aniu wydaje mi się, że lilia papuzia będzie ładna tylko jak ich będzie więcej Obrazek
Zapachy w ogrodzie wspaniałe, bo oprócz lilii kwitną jeszcze liliowce Obrazek
Mam dla Ciebie dwa rodzaje guziczków!

Obrazek

Obrazek

Ewuniu bardzo dziękuję ;:196
Może porcelanka nie lubi niskich temperatur, moja wysiana pod koniec maja kiedy już żadne ochłodzenie jej nie przeszkodziło...bo ślimaków miałam w pip jak mawia moja córka ;:306 Tylko że te gady maja różne smaki i czasem nagle napada ich jakaś zachcianka ;:124
Ja w ubiegłym roku niewiele przetworów zrobiłam, jedynie pomidory, bo zerwałam z cukrem na rok. Poza tym nagromadziło mi się zapasów przez lata, a w tym wiele wydałam więc postanowiłam skorzystać u nadurodzaju.
No to pomyślnego ukończenia remontu, bo ja mam parę rzeczy do zrobienia ale wykonawców brakuje. Pozdrawiam ;:168
Jak pozostać nieczułym na taki widok Obrazek

Obrazek

Beijing Moon
Obrazek


Justynko ja zbieram skrzętnie wszystkie owoce spod drzewa, bo właśnie boję się szczególnie szerszeni. Chociaż zauważyłam, że u nas żerują głównie w gruszkach :wink:
Tak będzie rehabilitacja, ale póki co to szwy nie wyjęte ;:131
Lilie przywiezione z Kazimierza


Obrazek

Obrazek




Wandziu dziękuję i masz rację każda operacja wymaga odwagi a taka szczególnej, siostrzenicy widać ból nie dopiekł a mojemu M tak i to bardzo. Dzisiaj w Krakowie operują tak niesamowite przypadki, że jak posłucha, poczyta to może się zdecyduje. Bardzo dziękuję za miłe słowa pod adresem ogrodu ;:196 Moje mieczyki tez nie kwitną, bo późno je posadziłam Obrazek
Ale róże kwitną Obrazek


Obrazek

Obrazek


Julciu znam ten ból zapętlenia przetworowego, dzisiaj pod wieczór ledwo nogami powłóczyłam ;:65 ale plan wykonałam.
M podejrzewam chciał mi zrobić przyjemność, za to że przez parę dni zostawiłam ogród i to on był ważniejszy ;:306 ale chyba ten spacer kosztował go wysiłek, bo nie powtórzył aż takiego dalekiego. Wczoraj też mimo protestów przeforsował się...ale sam musi przyjść po rozum do głowy. Wiesz jak jest z panami Obrazek
Odpocznij trochę bo przecież jesteś już po urlopie ;:196


Obrazek


Obrazek

Martusiu każda operacja wymaga odwagi...wiesz o tym ;:168 i każdy chce jak najszybciej dojść do pełnej sprawności, a że po drodze okazuje się że jednak nie ma nic za szybko to inna sprawa. Musi minąć parę miesięcy żeby organizm wrócił i pogodził sie z ingerencją w niego. Lilie wyjątkowo mnie uraczyły cudownym zapachem i wyglądem. Uważaj na siebie i nie biegaj tak! odpoczywaj póki możesz, pozdrawiam ;:196

Elusive odnaleziona wśród innych roślin, a parę kwitnień przegapiłam.

Obrazek

pierwsza dalia, bo większość skrócona przez ślimaki

Obrazek

Agnieszko w pierwszym dniu się rzucił ;:306 teraz jak go stopuję to dziwnie ulega...jednak trzeba zachować umiar. Twój Z dmucha na swoje pupilki a mój M chodzi koło winorośli. W tym roku jak nigdy dba o nie...no może dbał, bo teraz tylko zobaczył jak rosną. Każdego cieszy efekt jego pracy czy to kwiat, czy kapusta... czy inna roślinka...albo owadzik ;:168
Dla Ciebie floksik i dziurawiec barwierski.

Obrazek

Obrazek

Tereniu współczuję, bo ja nie pracuję a już mnie męczą przetwory...no ale ja mam co roku coraz mniej sił. Kiedyś przecież też pracowałam, a dzieci rzadko jadły kupowany dżem chyba że znalazły jakiś super smak. Tylko potem okazywało się, że niewiele owoca a większość woda z żelfiksem :wink:
Rudbekie w dużej mierze są jednoroczne, czasem dwuletnie a jedynie parę jest bylinowych. Kupowałam kilka odmianowych i znikały po zimie, więc albo wina pędzenia albo były właśnie jednoroczne. Z zakupami jak wiemy bywa różnie ;:131
Dziękuję za milutkie słowa i życzenia zdrówka, dla Ciebie więcej sił i czasu na odpoczynek ;:196
Dla Ciebie niezawodne floksy i energetyczne słonko poranne!

Obrazek

Obrazek


Dobrej nocy i dziękuję za odwiedziny!
Awatar użytkownika
delosperma
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2418
Od: 20 mar 2012, o 00:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, jak miło czytać, że Twój M. już spaceruje wśród Twoich wspaniałych kwiatów.

Guziczki cudne. Czarcikęsik czuje się u Ciebie na pewno bardzo dobrze. U mnie ma za sucho.
Rutewka taka zwiewna, pastelowa. Super fotka na tym ciemnym tle .
Maria motyczką dziabnięta
Moje wątki Aktualne: https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 4850Wiosna" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7844
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu piekności u Ciebie niesamowite ;:215
A te śliweczki czy to nie przypadkiem Jerozolimki ?
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witaj Marysiu :wit . Co za pech z tą kosiarką :( . Najgorsza jest złośliwość rzeczy martwych . U mnie podobnie bo nie mogłam wykosić zarośniętej działki tyle, że z innego powodu . Niestety co chwilę przeszkadzał mi deszcz ;:223 . Ach nie mam pojęcia kiedy to skoszę :roll: . Pogoda zaczyna mnie denerwować ;:222 . Twoja mega lilia bardzo ładna ;:oj . Lilię Beijing Moon zakupiłam tego roku i bardzo mi się podoba ;:108 . Śliweczki wyglądają smakowicie i faktycznie ciężko się oprzeć ;:173 . A propos cukinii - ostatnio robiłam cukinię faszerowaną kuskusem i warzywami. To był debiut ale smakowało nam ;:333 . Pozdrawiam i udanego dnia życzę :wit .
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu miałam lekki zastój forumowy, teraz nadrabiam.
Śliweczek to Ci zazdroszczę, a te wyglądają tak smakowicie do tego śliczny kolor kusi.
Nie znam tej roślinki jest ładna co to za piękność https://images89.fotosik.pl/6/f165f608faddefe5.jpg
Pogoda nas znowu denerwuje, dzisiaj grzmoty w bliskości i ani jedna kropla, a przez dwa dni musiało padać kiedy byli goście, przekora losu.
Pozdrowienia dla męża, będzie dobrze, trzeba czasu ;:215
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Niesamowity dziurawiec barwierski!
Łysego dziś szukam, chmurki zasłaniają.
Dobrej nocki!
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42144
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Witam!

Dzisiaj po ćmoku włóczyłam się po ogrodzie, bo księżycka wypatrywałam. Wschodził ładnie przysłonięty

Obrazek

ale całkowitego zachmurzenia nie dałam rady uwiecznić...szkoda było takie ładne :wink:

Marysiu czarciego kęsika mam od Lidzi, ale dwa lata czekałam na kwiatka, teraz ładnie się rozrasta. Tak to jest w jednych ogrodach rośnie to w innych tamto :D

Alu chyba nie, kupiłam jako śliwa wiśniowa u Starkla. Nie wiem czy ja zatrzymam bo drażnią mnie te jej kolce ;:222 Pozdrawiam serdecznie ;:196

Ewelinko na szczęście w domu dwie kosiarki, ale drugą kosi M i nie bardzo ją lubię :wink: jest też kosa spalinowa ale tej to się zupełnie nie imam. Zatem serwis niezbędny. Śliweczek mam wybór i to do jesieni, ale nie narzekam bo bardzo lubię śliwki i powidła. Cukinia to warzywko na które czekam i najbardziej lubię z niej placki ale faszerowaną też, bo to świetny sposób na przegląd lodówki. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:168

Dorotko no... miałam przywieźć koszyk uleny na spotkanie...ale widać nie było pisane :wink: Te są śliczne ale przetwory kwaśne jak z mirabelki. Coś z niej zrobiłam, a resztę może córki zagospodarują. Nieznana Ci roślinka to Rutewka Delavay'a. U mnie bez kropli deszczu a pomrukiwało wczoraj z Twojej strony, dzisiaj się zachmurzyło i tyle. potem ciepło i słonecznie. Dziękuję za pozdrowienia ;:180

Misiu u mnie łysy jak na dłoni ;:333 Dziurawiec rzeczywiście ciekawy, dobrej nocki ;:168

Parę dzisiejszych zdjęć


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w oczekiwaniu na księżyc :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobranoc ;:4
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17028
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Piękne nieba tym dzisiejszym unikatowym Księżycem ;:63 ;:63
Ogród , i roślinki pięknie te prezentowane ;:333
Lilie śliczności , I te różne , piękne floksy ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
krysad71
1000p
1000p
Posty: 1917
Od: 11 gru 2009, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu, ja z mirabelek ale takich dużych i dość słodkich robiłam soki do herbatki zamiast cytryny. Dżemy były dla nas jednak za kwaśne. Ale mąż za takim sokiem nie przepadał, woli herbatkę z cytryną a ja nie słodzę, wiec soku też nie używam.
Zdjęcia zjawiskowe.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8053
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Cudowny powiew wiosny! cz.38

Post »

Marysiu
Zdjęcia nieba super :!:
:!: Fotografia z roztrzepanymi chmurami rewelacyjna :D
U nas zaćmienie było bardzo dobrze widoczne.
Obserwowaliśmy z Z. i Lolkiem. Chyba pierwszy raz takie zjawisko widziałam, trochę straszne, nie powiem.
Floksiki przepiękne ;:224
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”