Parapety DAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aileen
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1540
Od: 20 cze 2015, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Parapety DAK

Post »

Gymnole super, uwielbiam je oglądać ;:138 ale i chamaczki fajne :D piękne kwitną, też się na nie skusiłam, nie mogło być inaczej :wink:
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

O jak miło, że podobały się i gymnole i chamaczki. Są niezawodne i miło po powrocie po tygodniu, gdy wita mnie kolorowy parapet. Nawet czworaczki kaoryfanty na mnie zaczekały i otworzyły się w postaci pięcioraczków. Kwiaty mniej dorodne, szczególnie w korytku michasiowym jakieś takie mikrutkie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kudłacz Portos dalej udaje ogrodnika, choć jakby z nieco mniejszym zapałem i zainteresowaniem - starzeje się pewnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
nolina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6664
Od: 20 mar 2010, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Parapety DAK

Post »

Danusiu jak zwykle u Ciebie kolorowo i pięknie ;:138
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Parapety DAK

Post »

Wspaniały pokaz:) Koryfanta naprawdę słusznych rozmiarów i wspaniale zakwitła:) I gymnole tymi kwiatami wydają się bardzo kuszące:)
Awatar użytkownika
Andrew Be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 803
Od: 19 lut 2013, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Parapety DAK

Post »

Danusiu super rośliny.
Mnie najbardziej urzekły lobiwki, i jak zawsze G. mesopotamicum, jakos mam słabość do tego gymnloa. :)
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1816
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Parapety DAK

Post »

Lobivia aurea v. fallax piękna - i kwiat, i korpus. Michasiowe korytko super a u michasiów chodzi o żebra, kwiatki to taki dodatek :D
Awatar użytkownika
chromat
1000p
1000p
Posty: 1317
Od: 29 gru 2010, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Parapety DAK

Post »

Gymnole pierwsza klasa :)
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Aga, michasie dziś trochę bardziej się rozchyliły, ale one stoją w półcieniu, więc to im przedłuża dochodzenie do rozkwitu.
Ale dzięki temu też dłużej kwitną. Stoją na parapecie nad którym jest balkon, a że teraz słońce jest wysoko to bezpośrednie oświetlenie jest tylko krótko rano i potem na dwie godziny po południu:

Obrazek

W korytku z tyłu (plackowym) mniej kwiatków na razie, bo większość placków jeszcze młoda: ragonesei, riojense, platygonum, prochazkianum, kozelskyanum.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Parapety DAK

Post »

Korytka i michasiowe, i plackowe bardzo gustowne, fajnie wyglądają w nich roślinki - kolorowo i pięknie.
Awatar użytkownika
Pio1986
500p
500p
Posty: 747
Od: 21 lut 2015, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Urszulin/Lublin

Re: Parapety DAK

Post »

Bardzo podobają mi się takie naczynia, w których rośnie kilka roślin:) I nie wygląda, żeby miały się czuć źle :)
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parapety DAK

Post »

Też bardzo lubię zbiorówki, ale sporo lat zajęło mi zdobywanie doświadczenia z nimi i chyba ono też na niewiele się zdaje, bo gdy już doszłam do tego, że grupy powinny być o podobnych warunkach, a nawet chyba najlepiej spokrewnione, to jednak nadal informują mnie o swoich indywidualnych fanaberiach.
Michasie np. już drugi sezon mają problem z pobraniem wody i wypełnieniem się, podczas gdy ich oddzielone obok odrosty wcale takich problemów nie mają. I teraz w korytku są bardziej pomarszczone niż na wiosnę przed budzeniem.
Kilka lat temu z tego korytka musiałam usunąć G. damsii, który nie zasypiał na zimę przez kilka sezonów i nawet całą zimę kwitł na okrągło. Nazwałam go kanibalem, bo w czasie zimowania co roku zasychał jakiś jego sąsiad. Po usunięciu go na własne M, najpierw przestał kwitnąć zimą i ucinał sobie drzemkę, ale kwitł w sezonie coraz słabiej, aż wreszcie przestał - poszedł w korpus, a teraz nawet na stożku wzrostu nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Parapety DAK

Post »

Mimo wszystko wg. mnie pojedyncze rośliny lepiej się prezentują i lepiej rosną. Ostatnio pokazane śliczne. ;:138
Awatar użytkownika
PiotrAPD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2389
Od: 28 kwie 2015, o 01:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dublin - IRL

Re: Parapety DAK

Post »

Gymnole jak zwykle dumnie się prezentują ;:138
Muszę też wyszczególnić jednego z innego rodzaju ;:204 A mianowicie Coryphantha bumamma ;:108
Fajny kaktus i pięknie Ci zakwitł ;:333
Pozdrawiam
Piotr
Mój wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”