Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

daysy - bardzo się cieszę ,ze u Nas wszystkich pięknie kwitną róże , moja English Garden ma już 2 lata i duża nie urosła , bardzo ją lubię , gdyż kwitnie w środku kamiennych gożdzików , a ja je też lubię a ona niewiele wyższa od nich ;:3 :wit
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

:wit Daysy ;:196 oglądam i się zachwycam twoimi różami ;:215 ten sezon jest zaprzeczeniem dwóch ostatnich :;230
Moje dopiero zaczęły, jak zwykle zimne noce opóźniły ich wzrost.
Czekam aż ruszy fotosik ;:65
Fotosik r u s z y ł :tan :tan
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam wszystkich

Dobrze, że wrócił fotosik, bo tak zrobiło się smutno na stronie ;:131 .Ponieważ jest późno, wstawię obiecane fotki z krótkimi opisami, a przy okazji postaram się Wam odpowiedzieć.

Cześć Maju ;:196 , moja różana królowo, nie było okazji pogadać, robota, goni robotę, ale widziałam Twój przepiękny, wypieszczony ogród. Jak zwykle jestem nim oczarowana. Masz w nim wszystko, czego u mnie brakuje, u Ciebie ład i porządek a u mnie totalny chaos ;:306
Miałam nadzieję, że nowa rabata nie będzie potrzebowała przeróbek a okazuje się, że róże sadzone w ubiegłym roku pokazały, że się totalnie pomyliłam.
Obrazek

Zdjęcia nie najlepszej jakości, ale to widok z mojego okna na nową rabatę
Obrazek

Obrazek


Posadziłam tam w kupie wszystkie potwory, aż się boję co będzie za kilka lat. Widziałam u Ewy Bajazzo i już mam gęsią skórkę.

Tereniu, English Garden muszę wyciągnąć na przód rabaty, go zostanie pożarta, przez Lady of Shalott

Obrazek

czy u Ciebie też zachowuje się jak wielkokwiatowa, czy wiąże trochę więcej kwiatów?

Za to Nadia Meillandeco jest czarująca obsypana kwiatem i to jakim pięknym

Obrazek

Obrazek

Karolinko też odetchnęłam z ulgą
Jak zobaczyłam pąki na tej róży, to się zastanawiałam, jaką różę okrywową kupiłam w kolorze mocnego różu ;:131 , po czym sięgnęłam do zapisków i okazało się, że to gratis Pink F.C., podobno rabatówka ;:131 a wypuściła badyl jak okrywowa

Obrazek

Dalszy ciąg jutro, czas na odpoczynek :wit ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy pieknie rozrosła się nowa rabata ;:oj Nadia czaruje ,lubię takie róże które tworzą bukieciki ,bo kwitną i kwitną ;:173
Awatar użytkownika
bejsonki84
200p
200p
Posty: 327
Od: 7 maja 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Pięknie ta Twoja rabata ;:108 A ile kwiecia na niej ;:oj . Fajnie, że rosną na niej nie same róże, lecz inne roślinki ;:108 Będzie ładnie o różnych porach roku.
A Nadią Meillandeco też jestem zachwycona - kupowałam ją w tamtym roku więc dopiero teraz pokazała jaka jest piękna. Te pełne kwiaty mnie urzekły ;:167. U Ciebie też rośnie nisko i bardzo szeroko?
Pozdrawiam Werka
Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie.
Wisława Szymborska
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witajcie :wit

Tę rabatę mogłabym nazwać ścisk i chaos :;230 , do tego dochodzi jeszcze bałagan zza siatki, na szczęście już niedługo ogrodzenie zasłoni to co niepotrzebne a za parę lat, gdy podrosną cisy, zrobi się zielona ściana i wówczas róże będą się ładnie prezentować.

Weroniko Nadia jest prześliczna rozrosła się przepięknie, myślę, że ona nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Krzaczek jest kompaktowy i ozdobny sam w sobie, nawet jak nie kwitnie. Zdrowe, ciemnozielone są ozdobą i stanowią śliczne tło dla dużych, napakowanych kwiatów.
Wiąże ich zresztą bardzo dużo, co widać na zdjęciu. Pięknie wyglądałaby przy moim południowym tarasie, , nie wiem czy się jeszcze na nią nie skuszę. Ja też kupiłam ją wiosną ubiegłego roku.
Tak, to niziutka róża, wygląda jak okrywowa, tylko jest bardziej zwarta, pięknie zakrywa teren, bo nie wypuszcza długaśnych pędów.

Tolinko aż za bardzo ;:333 jak na roczniaki. Polecam Ci Nadię z całego serca, to naprawdę śliczna róża, pokochałam ją już w zeszłym roku, a w tym utwierdziła mnie, że to był trafny wybór.

Zdjęcia jak zwykle będą wieczorem, zapraszam
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, zaczynam podejrzewać Ciebie i inne forumowiczki o używanie fotoshopa ;:306

Muszę dopytać kiedyś jeszcze o angielki, bo jakoś nie udało mi się do nich na razie przekonać, one chyba więcej czasu potrzebują.
Moja Princess, po 3 latach, daje nadzieję, że nie będę już musiała kłaść się na trawie, żeby pooglądać jej kwiaty.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Dayse Twoja M. Wood niesamowita. U mnie lichutka ale z tego co zauważyłam angielki potrzebują dużo więcej wody niż inne róże.
Aż sobie westchnęłam...no cóż, będę musiała o nią bardziej zadbać.
Jednak w tej chwili nasunęły mi się pewne myśli co do rabatki, na której rośnie razem z innymi różami.
Będziemy w kontakcie. ;:196
A piwonie równie zabójczo piękne. ;:138
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Bardzo ładnie wyglądają te ukwiecone rabaty, szkoda że tak nie może być cały rok. Ale na szczęście można zatrzymać te widoki na zdjęciach i w pamięci. Rabata rozrośnięta i ukwiecona - piękna.
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

DAYSY lepiej nie pokazuj tej fotki bo juz sie boję wystarczy Twój wpis :;230 No to chyba może mieć za mało miejsca jak to potworek rośnie ;:174 Nadia Meillandeco cudna i w krzewieniu i kwiat również w moim guście .Wszystko cudnie ukwiecone i chyba znów tłoczno zrobiło się na rabatkach :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Zgodnie z obietnicą zapraszam na spacer po moim ogrodzie

Tak więc jesteśmy w tzw. przedogródkiem, który w moim wypadku jest większy niż część na tyłach domu, no cóż tak się czasem zdarza ;:131 .
Jak miniemy ten łuk, w tym roku tylko z Flammentanz,
Obrazek

Obrazek

to przejdziemy do następnej części ogrodu a tu królują; nn-ka wielkokwiatowa, jedna z najstarszych róż w moim ogrodzie, piękna róża o głębokim, czerwonym kolorze, dobrze znosi zacienienie
Obrazek

Przesadzone jesienią: C.Howyard
Obrazek

Tuscany
Obrazek

Przesadzone 4 Reine des Violettes
Obrazek

Obrazek

The Pilgrim i Grace, tej ostatniej chyba nie pasuje półcień, ma słabo wybarwione kwiaty

Obrazek

Obrazek

Myślę, że do mniej spotykanych w naszych ogrodach należą Terra Limburgia i Dioressence, obie sadzone jesienią 2015 roku, ale sadzonki były słabe i krzaczki nie należą do tej pory do najpiękniejszych, choć kwiaty mają bardzo ładne, oby było ich więcej

Obrazek

Obrazek

Taki też był krzaczek Claude Monet, ale powoli się zbiera i w tym roku już wygląda znacznie lepiej
Obrazek

Obrazek

Tylko La Villa Cotta od początku zachwycała i robi to do dzisiaj
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chandos Beauty, w tym roku się wybrała i zaczyna mi się podobać z tymi swoimi olbrzymimi kwiatami

Obrazek

Obrazek

Wildeve w towarzystwie New Imagine i Fisherma's Friend?

Obrazek

Obrazek

Na dzisiaj tyle i zapraszam jutro o tej samej porze ;:333

Dorotko a to dla Ciebie obiecana Queen of Sweden, tak rozrośnięte są obie

Obrazek

Obrazek

Irenko, rzeczywiście szkoda, często późną jesienią wracam do fotek i delektuję się wspomnieniami

Elu, dziękuję ;:196 w tym roku muszę się z Tobą zgodzić M.Wood mnie również zachwyciła, to jej 4 rok w ogrodzie
Obrazek

Obrazek

Danusiu
pytaj, jeśli tylko będę umiała pomóc, pomogę. Ten rok jest dla róż wprost doskonały, więc i fotoshop nie jest potrzebny

Już naprawdę na dobranoc zdjęcie nie najlepszej jakości, ale chciałam byście zobaczyły jak dwa potworki zawładnęły trejażem
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jadziu nie odpowiedziałam Ci wczoraj, nie zauważyłam Twojego postu, dzisiaj wkleję Ci fotkę z moim 3-letnim Novalisem, ten krzaczek nie ma nic wspólnego z różą rabatową, u mnie to wielka, rozłożysta róża parkowa. Nawet jej nie próbowałam przesadzać w tym roku. Jesienią będę z nią walczyła.
Na ostatnim zdjęciu /Veilchenblau i Bobby James/ na samym dole , jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz właśnie Novalis ;:173 .

Oczywiście nie wszystkie są takie duże, 2 mniejsze przesadziłam wiosną, trzecia rośnie zupełnie na innej rabacie, ale chciałam żebyś wiedziała, do jakich rozmiarów jest w stanie się rozrosnąć.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, dziękuję za rady w sprawie Quuen of Sweden ;:196 No i oczywiście za fotkę pędów :) .
Flammentanz na łuku wygląda jak z katalogu ;:215 Istne cudo! Zresztą, wszystkie Twoje róże szaleją. To jak na razie, pomimo upałów i suszy, dobry rok. I niech tak zostanie ;:108
A jak tam Francois Juranville? Moja po ubiegłorocznych "przejściach" całkiem nieźle, chociaż szału nie było. A tak naprawdę, to nadal nie mam pewności czy to naprawdę ona? :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”