Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16652
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu, lawendowo-kukurydziane panienki piękne! ;:138 ;:138
I to jest fantastyczny pomysł na wykorzystanie lawendy w domu. ;:215
Różyczki, hortensje tudzięż wszystkie inne kwiatuszki w Twoim ogrodzie wspaniale się prezentują. ;:63 ;:63
Zdrówka życzę, ;:167 również dla Mamy. ;:97 ;:97 ;:97 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Elka Laleczki to pomysł na następne lato ... z pewnością wykorzystam w tym roku miałam mało lawendy ... Moje siewki nieco drgnęły pokazały się gazanie tzn że już jest lepiej... Przez ostatnie kilka dni było ;:3
Dorotko jak wysiewałam Lędźwian byłam święcie przekonana, że to groszek ;:306 ale okazało się, że jest wieloletni i nie pachnie ;:131 no to podsadzam go pachnącym jednorocznym :lol:
Marysiu laleczki niestety nie moje :oops: znalezione w sieci Pinterest... robiłam kiedyś kukurydzianą w/g takiego schematu ale nie utrwaliłam na foto ;:131

Obrazek

Ja miałam za mało lawendy i zrobiłam tylko wrzeciono i to jedno z 34 kwiatuszków i 1 metra taśmy 50mm

Obrazek

Lucynko Dziękuję za życzenia w imieniu mamy i własnym ;:168 ;:167 Zawsze mam dylemat jak pokazuję takie fotki "portretowe" bo niektóre kwiatuszki są bardzo skromne a na fotce wychodzą okazałe ;:131 np ten mój kupidynek... na rabatce było ich kilka maluszków a na fotce taki okaz :lol: ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Lawendowe panienki są śliczne :tan Koniecznie latem muszę takie zrobić. To nawet niekoniecznie musi być lawenda, chociaż doskonale do tego pasuje. Na pewno znajdę jakieś inne kwiaty, które ładnie się suszą, bo i ja cierpię na niedostatek lawendy. Miałam jedną dużą, ale któregoś roku zmarzła i teraz mam dwie maleńkie. Posiałam francuską, ale czy coś z niej będzie?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Świetne te lawendy. Super panienki ;:215
Nie wiedziałam, Ewuniu, że rudbekia będzie mnie mogła aż tak pozytywnie jeszcze kiedyś zaskoczyć, a jednak. Cudną masz tę wielką. 2-3 m wysokości i tak pięknie ją prowadzisz ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuś pomożesz mi odnośnie zastosowania pieluch w ogrodnictwie? Chciałam spróbować tego pomysłu z dodaniem żelu z nich do ziemi w doniczce, ale gdy stanęłam przed regałem z pieluchami wymiękłam :lol: Mniejsze większe, droższe tańsze... zupełnie nie wiedziałam, które kupić. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Czy w niektórych tego żelu jest więcej, a w innych mniej?
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

:wit .Wielki łan rudbekii nagiej miała moja babcia. Nazywała ją ''górale''. Nie widziałam, by się nimi zajmowała, a one rosły i kwitły jak szalone. Kiedy więc kilka lat temu mój M dostał od baby handlującej na ulicy kwiatami sporą kępę, myślałam , że też u mnie będzie tak samo. Kilka lat nie sprawiała kłopotu, aż w ubiegłe wakacje razem z topinamburem znikła. Nie było mnie, więc nawet nie wiem czy zaszkodziła jej susza, czy zalanie, bo w tym czasie pogoda się radykalnie zmieniała.
Też uwielbiam lawendę, ale ona mnie nie ;:185 . U mojej córki było masę siewek, więc wokół sporego klombu zasadziłam z nich żywopłot. Niestety, po ulewach z ponad 30-tu nie został ani jeden krzaczek. Dałam sobie z nią spokój, bo chyba ciężkiej gleby ona nie lubi. Tak więc takich ślicznych laleczek mieć nie będę.
Groszek trwały mam na mojej nadmorskiej działce, ale o nazwie lędżwian nigdy nie słyszałam. Do śmierci człowiek dowiaduje się czegoś nowego.
Zdrowia dla ciebie i mamy życzę no i pięknego ;:3
ciocia Dorota
henecio
200p
200p
Posty: 207
Od: 16 lut 2012, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

:wit . W nocy się douczyłam ;:306 ;:306 . Lędżwian jest nie tylko ładny, ale też jadalny. Można z niego upiec pasztet lub usmażyć placki.
Jest to dobra wiadomość, bo są mężowie, którzy w ogrodzie chcą mieć tylko rośliny nadające się do jedzenia. Można więc połączyć piękne z pożytecznym.

;:196
ciocia Dorota
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Dziękuję za odwiedziny ;:4
Małgosiu nie kupuj wielkiej paki i nie najdroższe... Wkład żelujący jest mniej więcej taki sam, ilość wkładu zależy od rozmiaru pieluszki... ja mam nr 3 to takie średnie :)
Beatko rudbekia rośnie bardzo wysoka i nie ma podparcia więc muszę w środek wkładać bambusowa tyczke zeby się nie połamała ... część jej przesadziłam zobaczymy czy się nie obrazi ;:306
Iwonko ja miałam w sumie trzy krzewinki z marketu kupione wiosną ... w tym 1 francuską no ale zbyt dużo kwiatków nie miały... Zobaczę co po zimie pokażą czy dały rade, czy nie. Były przykryte słomą więc się łudzę że coś z nich będzie ... podobno nadzieja matką głupich , ale zawsze dobrze mieć matkę ;:306
Dorciu u mnie jest raczej lekka ziemia ale wysokie wody gruntowe więc może tej rudbekii jest łatwiej ... Lędźwiana nie jadłam chyba jeszcze za młody :lol:

Dzisiaj większość dnia byłam na wycieczce w Santa Cruz de La Palma na wyspie La Palma jednej z wysp Kanaryjskich :lol: Wycieczka była oczywiście wirtualna transmitowana przez WhatsApp Syn poleciał tam na delegację służbową zabrał ze sobą swoją Anię jako osobę towarzysząca i mają pięciodniową wycieczkę połączoną z jego pracą... Pierwszy raz widziałam czarny wulkaniczny piasek :oops:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Pozdrowienia i miłej nocki ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu bardzo dziękuję za pomoc ;:196 Syn ma świetną wycieczkę ;:108
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Byłam pewna ,że jesteś na Kanarach :;230 Ale dobre i oglądanie oczami syna ;:138
Ale super lawendowe laleczki ;:63 ludzie to mają pomysły i zdolności , jak Ty z pomocą dla ptaszków ;:63 ;:167
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16652
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Ewuniu, cudowne widoczki! ;:138 A Twojemu Synusiowi zazdroszczę tego ciepełka. ;:131
Laleczki z kukurydzy pomysłowe i jakie proste w wykonaniu! ;:333 Jeśli moja lawenda nie zmarzła, to pobawię się w wykonanie takich 'panienek i chłopaczków'. :tan
A jutro wypad na działeczkę planuję i mam nadzieję na realizację planów. ;:7

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Też myślałam, ze zwiedzasz Kanary osobiście i w realu. :D
Ale fajnie, że dziecko ma frajdę. Wtedy i mama się cieszy.
Pomysłowe te laleczki. U Ciebie to kopalnia wspaniałych pomysłów jest. ;:oj
:wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Rajsko, wiejsko, sielsko... II

Post »

Witaj Ewuniu ;:196 I ja za Tobą poleciałam wirtualnie na Kanary - pięknie tam i ciepło , nie to co u nas :D
Babeczki - laleczki ;:333 wspaniały pomysł , tylko zanim będzie kwitła lawenda to zapomnimy jak się robi :)
Pozdrawiam i czekam na nowe pomysły ;:167 ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”