Multipalety - jakie używacie.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
litk
50p
50p
Posty: 54
Od: 23 lut 2015, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Niech ktoś poleci jakieś solidne wielodoniczki/palety do rozsady ale żeby były solidne i sztywne a nie takie byle co niemal jak z papieru że się gną.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Osobiście, od kilku lat używam multipalety. Przeważnie posiadają około 54,72,96,124 (piszę liczby "na oko", bo w tej chwili nie pamiętam, a do szklarni nie chce mi się już lecieć i liczyć) otworów, w zależności do czego je wykorzystuję. Zaznaczę, że nie posiadam podstawek. Do multipalet wysiewałam warzywka i kwiaty, zarówno pojedynczo jak i grupowo. Te siane grupowo, później rozsadzałam pojedynczo ale niektóre, jak np. lobelia pozostały do momentu aż przesadziłam je w doniczki o średnicy 11 cm. Posiadam podgrzewaną szklarnię i najlepiej sprawdzają się mi multipalety. Wysiewam dużo, większość wysadzam, część oddaje rodzinie, znajomym i sąsiadom. Czasami sprzedaję. Multipalety zakupuję zawsze w BRICO. Są solidne, stabilne i służą mi wiele lat. Oczywiście na wiosnę zawsze myję je w gorącej wodzie, prawie we wrzątku.

Wygląd multipalet poniżej:

Obrazek
Pozdrawiam Ewcia :)
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Ja raczej całkowicie zrezygnuję w tym roku z multipalet. Kupiłem doniczki p13(13x13x13)-100szt i kuwety-10szt. Łączny koszt z wysyłka 91zł. Kuwety sztywne/grube w porównaniu do multipalet które kupowałem. Zakup głównie pod pomidory, wysieję zbiorowo do doniczki/pojemnika lub kuwety, jak podrosną to przesiadka na p13 i będą miały sporo czasu zanim trafia do tunelu.

Obrazek
wojtyna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 5 lut 2018, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

I ja chcę zrobić tak jak kolega ogrodnikk z tym że o ile doniczki już namierzyłem o tyle z tackami mam problem,wszystkie które oglądałem do tej pory są z bardzo cienkiego plastiku i się szybko poddają.Jak jest z twoimi?solidne jakieś?jaka cena ?zapomniałem zapytać najważniejszego .Jak siejesz bezpośrednio do kuwet to w kuwecie robisz dziurki?
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Wpisz na all... "Kuweta skrzynka transportowa tacka taca Gruba" co do ceny 3,40zł sztuka, może nie najtańsze ale wg mnie wytrzymałe, na kilka lat powinno starczyć. Nie siałem nigdy bezpośrednio do kuwety, ale jeśli wysiewam do pojemników np po lodach to nigdy nie robię dziurek, po prostu biorę w rękę i czuję czy trzeba podlać :wink:
wojtyna
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 5 lut 2018, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Multipalety - jakie używacie.

Post »

Witam,dziękuję ogrodnikk za wskazówki,ja kupiłem dwie kuwety na próbe w obi,fajne ,sztywne ,tylko ta cena 6,99 trochę dużo tym bardziej że trochę ich trzeba.pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”