Chwasty w sadzie

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Chwasty+Drzewka jabłka

Post »

na chwasty coś z grupy glifosatów np Tajfun 360 + Chwastox Trio 540 SL co do ochrony przed parchem w sadzie towarowym stosuje się nawet 30 zbiegów głównie Delan Kaptan zapobiegawczo przed deszczem Score przy infekcji co od zoocydów 7-10 Mospilan b.szerokie spektrum dopuszczone w integrowanej ale również Steward 30 WG z mocznikiem bym się wstrzymał do ostatniej fazy przed opadaniem liści i wtedy 5% roztwór 50kg /1000l wody na ha
Ernest-G
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 9 lis 2017, o 09:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Efektywne pozbywanie się zachwaszczenia wokół młodych drzew

Post »

Witajcie. Posiadam młody sad kilkuset drzewek owocowych. Kilka razy w roku obkaszam je. Uciążliwe zajęcie i trzeba uważać by ich nie skosić. Macie jakieś sprawdzone metody by chwasty wokoło drzewek nie rosły? Agrowłóknina przychodzi mi do głowy, ale koszta i czas.
Nie trudno zauważyć że skoszenie chwastów podczas suszu wystarcza na dłużej. Zastanawiam się kiedy lepiej motyka/wydeptaniem/wyrywaniem pozbyć się chwastów teraz późną jesienią czy wczesną wiosną by na dłużej ziemie wokoło drzewek pozostawała wolna od chwastów?
Trawa rosnąca w pasie wolnym przy drzewkach będąca do kolan jest obecnie brązowawa wysuszona. Kiedy to skosić by jak najgorzej wystartowała wiosną? Co będzie lepsze zostawią trawę i skosić na wiosnę i sterta siana przykryje ziemie chwastom będzie trudniej bez światła odbić, czy też lepiej skosić teraz i całość będzie gnić do wiosny?
Znajomy miał tak niskie mieszkanie, że jadł tylko naleśniki.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4243
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Chwasty w sadzie

Post »

W szkole uczą trzech podstawowych metod:
murawa,
ugór herbicydowy,
ugór mechaniczny.
Od razu widać, który łatwiejszy, który korzystniejszy. Nie wiem co się dziś praktykuje, ale to zapewne słodka tajemnica profesjonalistów...
Tyle z patrzenia na ładnego,
co ze słuchania mądrego.
(Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Oslo w 2015 roku wykazały, że mózg uwalnia dopaminę do naszego organizmu, kiedy patrzymy na coś przyjemnego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”