Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11649
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko pąki hibiskusa przecudne. ;:oj U mnie nigdy takich ładnych nie widziałam. Marcinki nas teraz pocieszą jeszcze kolorem. :uszy Spiżarnię masz bardzo różnorodną. ;:215 Zazdroszczę, bo nie jadam cukru, więc u mnie wyjątkowo ograniczony asortyment. Choć trochę złamałam zasady i zrobiłam dynię słodką, do drożdzówek będzie w sam raz. ;:108 Cieszy nas jak możemy się podzielić z dziećmi przetworami. ;:108 Nazwę dyni zapisałam, może nie narobię sobie w przyszłym roku, odcisków przy krojeniu. :roll:
Świetnie, że M już po leczeniu serca dobrze się czuje. Wiatr był wyjątkowy, ;:202 masz szczęście, że nie narobił szkód. U mnie połamał trochę hortensje, ale tylko pojedyncze gałązki. Miłego weekendu. ;:196
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, dziękuję za przepis na dynię ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Piękny sobotni dzień zmierza ku końcowi. Wprawdzie pogoda nie rozpieszczała, ale za to moc wspaniałych emocjonalnych przeżyć dały potężnego kopa do życia. ;:138 ;:138 ;:138
Niewiele dzisiaj zrobiłam zajęta duchowymi przeżyciami, ale pierwszy krok ku syropowi z owoców pigwowca zrobiony. Jutro będzie gotowy. Wg przepisu od Kasi 100780.


Marysiu [Maska] - ja też ostatnio coraz częściej zmuszam się do pisania, bo z czytaniem nie mam problemu. ;:108 Jeszcze. ;:108 Jednak jeśli ciągle dni będą szare, to obawiam się stanów depresyjnych i wielkiego niechcenia. ;:223
Rozchodniki są tak mało wymagające, że spokojnie Ci się rozrośnie. ;:333 Problem w tym, że one nie lubią siedzieć w przemoczonym podłożu, a w tym roku nie miały lekko. ;:185
Faktycznie, coraz to więcej chorób medycyna jest w stanie wyleczyć, co mnie ogromnie cieszy, :tan szczególnie w odniesieniu do M. ;:215

Moja trójsklepka mocno się rozrosła i mogę nią ze cztery osoby uszczęśliwić spokojnie, więc...

Dziękuję za weekend, był wspaniały pomimo fatalnej pogody. ;:138 Ty wiesz, dlaczego. ;:108

Co do przetworów, to w tym roku kupiłam pomidory, które u mnie zaraza zjadła, pigwę mam od sąsiada, ogórki od cioci synowej ze wsi, no i cebula podarowana.Pozostałe owoce i warzywa moje własne.

Miłej niedzieli, Maryś. ;:196


Soniu - te przetwory to w znakomitej większości dla moich 'Słoików'. ;:7 W ciągu pięciu lat byśmy tego we dwoje nie skonsumowali, tym bardziej, że M jest na bakier z cukrem. ;:108

Cieszę się, że i u Ciebie orkan nie narobił większych szkód. ;:215

Dziękuję i wspaniałej niedzieli życzę. ;:196

Aguniu - ależ bardzo proszę. ;:196



Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko dobrze,że nie liczysz strat po huraganie a błoto ... i do niego z czasem można przywyknąć choć część roślin u mnie sie zbuntowała i odeszła na zawsze.
Moje rozchodniki w tym sezonie pod jesień zaczęły chorować bo one faktycznie wolą suszę a nie moczenie nóg w wodzie i to zimnej :( Choroby grzybowe u większości z nich zjadły prawie w 90 % liście i ostały się ... same kwiaty. Pada prawie codziennie więc nie mam jak zrobić oprysku a przydałoby się na całej działce. Pomyślałam i galaretki z tego przepisu w tym soku nie zrobię bo już kończą eis słoiki a mam do przerobienia 9 kg owoców pigwowca japońskiego i pigwy. Wczoraj część poszła na syrop a dziś skończyłam powidła. Ręce juz się buntują ...
Odetka wirginijska Variegata nie uszkodzona przez "Ksawerego " i ładnie się prezentuje.
Miłej niedzieli
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6328
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, ja bardzo proszę o żetonik do tej Twojej grającej przetworami szafy. ;:172
Nie jadłam i nie przyrządzałam jeszcze tak dyni jak pokazałaś na fotkach. Muszę tak kiedyś spróbować. Wygląda to bardzo apetycznie.
W podobnej formie robię bakłażany, bardzo smaczne.
Miłej niedzieli ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko..takiej szafy to tylko pozazdrościć ;:333 . Miałam kiedyś taką, dawne czasy...do dziś mi jej szkoda. Dobrze że Ksawery szkód nie narobił, u mnie tylko bałaganu ale to do przeżycia. ;:oj . Pochwalić muszę koniecznie okazałą kępę rozchodnika ciemnego. ;:63 . Ja swojego chyba latem za dużo podlewam, rośnie wśród innych roślinek potrzebujących sporo wody więc ominąć rozchodnika się nie da. :roll: Pozdrawiam i ;:3 życzę, oby bez deszczu. ;:168
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko, tyle jeszcze kwitnie u Ciebie ;:138
Jest pięknie.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Muszę wejść w internet i zobaczyć co za cudo ta BALLERINA.W sobotę pojechałam z kuzynką na działkę i skopałam z rozpędu trzy grzędy i
pod folią zakopałam poplon.Wróciliśmy około 17-ej, a potem już deszcz rozpadał się na całego.Lał też całą noc,a teraz świeci słońce.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11364
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Upiekłam tę dynię Lucynko bo akurat do warzywniaka przywieźli a że nie miałam pomysła na drugie danie , kupiłam ...Mnie smakowała natomiast M zaproponował,żeby następnym razem przewidzieć dla niego jakieś inne danie...rozmemłał jeden kawałek ;:oj ...Dzisiaj zblendowałam resztę i zupę zrobiłam z bagietką z serem z piekarnika... Zjadł ze smakiem...Ach, te chłopy... ;:306

Miłego niedzielnego popołudnia Lucynko! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucyko fajny sposób na dynię ;:333 jak dotąd jadłam ją tylko w formie zupy, ale może pokuszę się o zrobienie czegoś innego :wink: dobrze że orkan nie poczynił u Ciebie większych szkód ;:108 Chyba jednak ta sierpniowa nawałnica była gorsza...
Piękny rozchodnik, wygląda jak jeden wielki kwiat ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Pogoda nie nastraja na wyjście na działkę , więc nadrabiam zaległości i odwiedzam zaprzyjaźnione ogrody. ;:4
Lucynko podziwiam szybkość z jaką idziesz do przodu i wszystko masz gotowe do zimy. ;:333 Ja jeszcze muszę walczyć a mam tego sporo do zrobienia. ;:134
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Już dawno tak się nie nudziłam w niedzielę, ale ponoć wszystko trzeba przyjmować z dobrodziejstwem inwentarza.
Pogoda fatalna, bo kratkowana: raz słońce, raz deszcz i tak w kółko. Przy tym zimno i nieprzyjemnie.
Wczoraj zaczęłam robić syrop z pigwowca wg przepisu Kasi 100780, więc dzisiaj zmuszona byłam dokończyć. Sporo tego wyszło z jednego kilograma owoców. Pozostałe 1,5 kg pigw zostało zalane ognistą wodą. Z nich będzie naleweczka. A może sąsiad jeszcze trochę dorzuci...

Obrazek


Krysiu [christinkrysia] - u mnie jeszcze dolało, ale od jutra do wtorku ma być słonecznie, to jest nadzieja, że trochę przeschnie. ;:7 Niestety, tak to już jest z nami ogrodomaniakami, że jesteśmy zdani na kaprysy pogodowe i od słoneczka uzależniony jest nasz nastrój.
Ciężko się kroi owoce pigwowca, bo twarde, ale za to jakie zdrowe!
Gdy odętka przyjechała od Ciebie, była małą sadzoneczką, a teraz pięknie rozrośnięta i wspaniale długo kwitnie! ;:215
Nie upadła w pokłonie, ponieważ wcześniej zadbałam, by stała prościutko. ;:108

Beatko - przykro mi, ale żetoniki już się rozeszli. :oops:
Spróbuj dyńki, porównasz smaki. ;:303

Zuziu111 - tę szafę to M zrobił specjalnie do wystawienia na hol. Zdolna z niego bestia do tego typu rękodzieła. ;:63 Oczywiście amator.
Ten ciemny rozchodnik to się tylko tak rozłożył, kępkę tworzy jeszcze niedużą, natomiast jasny z ciemnymi kwiatami jest olbrzymem i będę go zmniejszać. Wszystkie moje rozchodniki rosną w takich miejscach, że przy podlewaniu mogę je spokojnie omijać, tylko w tym roku to ja może jeden raz podlewałam rośliny... Częste deszcze robiły to za mnie i nadal robią. Aż za dużo. ;:223
Dziękuję i wzajemnie dobrych dni życzę. ;:196

Aguniu [witch] - bardzo jesteś miła. Dziękuję. ;:196

Danusiu [danuta z] - tak kwitł mój surmikwiat 'Ballerina' w ubiegłym roku. W tym siewki padły, ale zakwitł jeden u Christinkrysi - żółty od mojej sąsiadki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Maryniu - no popatrz, a mojemu eMowi bardzo smakuje. Zresztą zupa też. ;:108
Słońce mi świeci w oczy już ze 20 minut, to może tak zostanie... Oby! Dziękuję i wzajemnie życzę dobrego wieczoru i nocki. ;:196

Natalko - spróbuj pieczonej dyni. Jest naprawdę pyszna, ale tylko 'Hokkaido', przynajmniej dla mnie. ;:333
Rozchodnik, jak sama nazwa wskazuje, się rozchodzi i to zbyt mocno. ;:306

Irenko [adamiec] - moja pogoda też trzyma mnie w czterech ścianach. ;:224
Na działce jeszcze sporo roboty na mnie czeka, ale to już gdzieś tak w listopadzie, gdy marcinki i chryzantemy przekwitną. ;:108
Zrobisz wszystko i Ty, Irenko, tylko musisz najpierw wyleczyć chory narząd, czego Ci szczerze życzę. ;:167 ;:196


Dużo słonka wszystkim życzę na cały nadchodzący tydzień. ;:4

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Piękne bielunie .Tak, bo to bielunie ??Piękne kolorki i takie pełne kwiaty :P
Kiedyś, kiedyś siałam je. miałam.Ale te zwykłe, normalne białe.Pózniej jakoś straciłam nasionka i tak zostało mi bez nich.
Soczki z pigwy to niesamowite porcje witamin.
A naleweczka .ummm jedna z najlepszych :D
Też zamierzam ja nastawić :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”