Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko :wit
piękne trojsklepki masz. Ja mam jedna i też mnie cieszy.
Jak tam mąż ? Jak badania ??
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
I mnie też siapi deszczyk.Ale jest znosnie
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko :wit
Jakie ładne te kwiateczki w kropeczki :tan
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Fajne trójsklepki,moje w tamtym roku zjadły ślimaki.
Pogoda taka sobie.W nocy padało, w dzień pada z przerwami.

Życzę zdrowia Tobie i mężowi.
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko,co ja czytam ,że Twoja działeczka już uporządkowana ;:180 ,u mnie jeszcze sporo do zrobienia ale córka załatwiła kolegę do skopania warzywnika i chociaż to mi odejdzie,a resztę jak zdąże ,są rzeczy ważne i ważniejsze a u mnie tych ważniejszych się nazbierało, nie koniecznie miłych.Teraz jak już sezon się zakończy więcej będzie czasu na FO i planowania nowych nasadzeń,Lucynko skoro już prace zakończone to teraz dbajcie o siebie ,żebyś nam mogła pokazywać swoją śliczną działeczkę .Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Witaj Lucynko :wit
Czytam ze sezon zamknięty ;:63 ;:63 ja to chyba w grudniu nie zamknę chyba że śniegiem sypnie ;:306
Piękna trójsklepka ;:333 inne kwiatuszki też cudne chociażby marcinki , bardzo lubię te kwiatuszki .
U mnie pada od rana a miałam takie plany na dzisiaj :wink:
Pozdrawiam cieplutko i dużo zdrówka życzę ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko piękna ta Trójsklepka... podobna do storczyka i fajnie że kwitnie o tej porze , a Marcinki też dodają koloru rabatkom ... nawet nie wiedziałam że mają tyle kolorów :oops: Twoje winogrona tak jak moje uchowały się miedzy liśćmi :) Niech jak najmniej pada i niech wraca ;:3
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

:wit Witajcie!
Nareszcie wszystko odbyło się zgodnie z planem!
Miało padać i pada. Przez cały dzień! Dzięki temu mogłam spokojnie, bez nerwacji zająć się domowymi obowiązkami.
Nie będę się chwaliła, że wyprałam wszystko, co było do prania, a nazbierało się tego multum.
Nie będę się też chwaliła, że nawet poprasowałam wszystko, co czekało od poprzedniego prania. Nie tak długo, bo tylko ze trzy tygodnie...
Pochwalę się natomiast słoiczkami zapełnionymi galaretką i marynowaną dynią.

Obrazek

Przerobiłam jakieś 10% zebranych winogron. Jeszcze mam zapewnione zajęcie na jakieś dwa dni deszczowe, a potem już musi zaświecić słoneczko, bez dwóch zdań!
Dwa dni niezbędne, jako że oprócz winogron mam jeszcze górę dyniek.

Obrazek

No nie, nie wszystkie pójdą od razu pod nóż, ale z połowa i owszem.


Irenko [adamiec] - przepis dla moich winogron jest wyłącznie mój autorski. Muszę go opatentować albo co. ;:306

Maryniu - gratulacje należą mi się jak najbardziej, dziękuję kochana, że o nich pomyślałaś. :uszy
Wkrótce ja będę Tobie gratulowała, bo przecież ciepłe dni jeszcze nadejść muszą, a zwłaszcza takie bez deszczu. ;:303
Dzień był miły, choć pracowity, a może właśnie dlatego, że pracowity. Dziękuję. ;:196

Julio - bardzo proszę, z tym że zastrzegam: jest to mój autorski przepis.

======Galaretka malinowo - pigwowo - winogronowa.
1. Nacięłam patyków malinowych i pocięłam je na małe kawałeczki. Było ich niecały kilogram.
2. Wrzuciłam patyczki do garnka i zalałam 1,5 l wrzącej wody. Gotowałam pół godziny, przecedziłam i odstawiłam do wystygnięcia.
3. 10 sztuk owoców pigwowca pokroiłam na cieniutkie plasterki i nie bawiąc się w wyrzucanie pestek, zalałam 0,5 l wrzącej wody i odstawiłam pod przykryciem do wystygnięcia. Zimne przecedziłam.
4. 1kg winogron wrzuciłam do garnka, wlałam 0,5 szklanki wody i po doprowadzeniu do wrzenia gotowałam jakieś 20 minut, po czym przetarłam przy pomocy prostego urządzenia i przecedziłam przez gęste sitko w celu uzyskania 1 l płynu. Ostudziłam.
5. Zlałam wszystkie trzy płyny do jednego garnka, wsypałam trzy "Dżemiksy 3:1", zagotowałam, wsypałam 1 kg cukru, doprowadziłam do wrzenia i pogotowałam 1 minutę.
6. Napełniałam kolejno słoiczki gorącą galaretką, ustawiałam słoiki do góry nogami, na koniec przykryłam je ściereczką i zostawiłam do wystygnięcia.

Kropkowane piękności to trójsklepki owłosione. Nie masz? To możesz mieć. Powiedz tylko słowo... No nie, raczej napisz. ;:108

Marysiu [Maska] - mogę Ci jeszcze trochę trójsklepki podesłać. A co!
Do konsumpcji winogron to tylko mój żołądek, ale przecież nie może samymi winogronami żyć. ;:224
Muszę się pochwalić, że aktualnie do gołąbków jeździ sam właściciel stada. Koronarografia cudownie na niego zadziałała, jasne że z dodatkowym udrożnieniem żył. ;:63
Dzień minął bardzo fajnie, dziękuję. ;:196

Aniu [anabuko] - ja też zaczynałam od jednej trójsklepki, teraz jest ich już dużo.
M po koronarografii i udrożnieniu żył czuje się dobrze, czeka teraz na wynik tomografii i decyzję co do dalszego leczenia.
Dziękuję kochana, za wszystko. ;:196

Aguniu [witch] - witaj kochana! ;:167
Biedroneczki są w kropeczki, to i kwiateczki mogą, czemu nie. ;:303

Danusiu [danuta z] - no popatrz, a moich trójsklepek ślimaki nie lubią. A może mają inne smakołyki i nie zdążyły dobrać się do nich...
Pogodę mamy podobną, ale ja dzisiaj poza wyprawą - króciutką - do fryzjera, nosa za drzwi już nie wyściubiłam.
Żeby nie było: tylko się ostrzygłam. ;:7
Dziękuję za życzenia, które z ;:167 odwzajemniam.

Tereniu [tencia] - masz rację: ważniejsze rzeczy mają absolutny priorytet, a działka nie zając, nie ucieknie. ;:185
Dziękuję za ciepłe słowa i Tobie również życzę samych dobrych i coraz lepszych dni w zdrowiu oraz dużo sił dla pokonania wszelkich przeszkód. ;:196

Tereniu [TerDob] - witaj. ;:196
Sezon zamknęłam tak trochę połowicznie, bo coś tam jeszcze nie poszło spać, a coś innego jeszcze nie wstało, więc czekam.
Jeszcze w ubiegłym roku marcinków nie miałam, teraz już mam i sama się sobie dziwię, dlaczego dopiero teraz. ;:24
Dziękuję i wzajemnie zdrówka życzę. ;:167

Ewuniu [ewarost] - nie bez powodu trójsklepkę nazywają storczykiem ogrodowym.
Co do marcinków, to i ja znałam dwa kolory, a właściwie dwa odcienie niebieskich. ;:112
Słoneczko wróci. Na pewno. Tylko kiedy?...



Owoce na dżem czy galaretkę, a także pomidory przecieram przy pomocy takiego prostego urządzenia ręcznego:

Obrazek

Z działki.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

I tak zupełnie się nie chwaląc, pochwaliłaś się :;230 Ale zasłużyłaś na pochwały choćby samym prasowaniem, ja tego nie cierpię. A i przetwory niczego sobie ;:108 Autorski przepis na galaretkę brzmi bardzo ciekawie, Już sobie go skopiowałam. W tym roku już nie zrobię, ale będę miała na zaś ;:196
Lżej masz teraz troszkę na duszy, skoro eM zdrowszy. Jesteś spokojniejsza, to cieszy. Dalszych dobrych wieści Wam życzę, no i tego słonka, cobyś jeszcze mogła podziałać na działeczce. Moja już chyba będzie musiała sobie poradzić sama, ale da radę. Czasu mam teraz jak na lekarstwo i chyba już odpuszczę. Pozdrawiam :wit

Ps. Pamiętaj, że będę miała dla Ciebie nasiona aksamitek Fantastic, żółtych i pomarańczowych ;:108 Ale to troszkę później, bi jeszcze ich nie przebrałam.
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko nadal kolorowo na działce choć chłodny wrzesień (u mnie dodatkowo bardzo mokry) i zimne dni października już zaczęły dokuczać.
Co roku marzę o prawdziwym " babim lecie" ale nadal zostaje to tylko w marzeniem . ..
Czyżby az tak klimat się zmienił ?
Skąd przyszedł Ci do głowy taki ciekawy zestaw składników do galaretki?
Patyczki malin - czy te świeże pędy zielone czy zdrewniałe ?
Pigwowiec japoński - te małe żółciutkie pachnące owoce ?
Winogrona obojętnie jakie dodać - chodzi o kolor ?
Taki sprytny ręczny przecierak pierwszy raz widzę na oczy ... ;:oj
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2259
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko przepis zanotowany, dziękuję ;:196
Też wczoraj walczyłam z winogronami ,mam sok i dżem reszta poszła jednak do butli na wino ;:223
Przecierak fajna sprawa ;:oj ja niestety tradycyjnie robiłam, sito i łyżka ;:145 aż ręka cierpła, muszę poszukać takiego urządzonka bo na pewno przyspiesza pracą oszczędzając siły.Pomidory robię inaczej mianowicie po sparzeniu ściągam skórkę , rozgotowuję i traktuję blenderem.
Natomiast trójsklepce nie mówię "nie" :lol:
Powodzenia z dyńkami. ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko Jak mi pigwa urośnie to pewnie też spróbuję Twojej autorskiej galaretki, musi ładnie pachnieć jak się ja robi :) ... pozostałe składniki mam .. Piękna ta pomarańczowa słoneczna róża ;:168 .... U mnie dziś słoneczko, ale jutro znowu deszcz... teraz to już pewnie będzie taka huśtawka ... I ja się muszę wziąć za dynie tylko M musi mi pomóc je rozkroić ... mam za słabe ręce żeby samej temu podołać :oops: Pozdrawiam cieplutko ;:196
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

Lucynko pracusiu :wit
Ogród już wysprzatalas to przetwory teraz robisz.
Fajnie.
Dynki fajniusie.
Róże jak widzę wciąż piekne :)
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 8

Post »

No to Ci zazdroszczę tak pozytywnie tej trójsklepki bo mi się zawsze podobała.
Pochwalę się,że zaczęłam uczęszczać na kurs komputerowy.Będziemy się spotykać raz w tygodniu w środy.Trzeba ze sobą mieć laptopa.
Lucynko mam nasiona,czy będziesz coś chciała? to napiszę co mam.
Bardzo mnie to cieszy,że mąż dobrze się czuje.Nareszcie nie będziesz się zamartwiać.
Śliczne różyczki,mają tyle pąków.
Co będziesz robiła z dyni?może masz jakiś fajny przepis?.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”