Ogród Biedronki641 cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11617
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu popodglądałam, zawsze jestem pełna podziwu dla twojej pasji ogrodowej. ;:180 Goryczka krzyżowa, piękna, ;:oj nich ładnie przyrasta. Te pełne liliowce śliczne. Nic nie chcę, tylko parę nasion białej Hastaty. :D
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu u mnie też zakwita goryczka tylko ja nie wiem jaka odmiana, muszę jutro dobrze obcykac i dokonasz może identyfikacji.
:wit
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Aga rudbekię dwuletnią lubię i zawsze jakieś siewki zostawiam. Wolę ją niż siewki trzykrotek,które też mi się wysiewają.

Soniu białą hastatę siałam dwukrotnie .Raz do doniczki drugi raz do ogrodu, Nie powschodziła.Potem dostałam siewki i ją w końcu mam. Oczywiście pozbieram nasiona bo siewek jeszcze nie mam.Kwitnie mi pierwszy raz. Inny kolor się już wysiał . Wiem ,że nie lubisz liliowców ale jakbyś chciała to podzielę . Widziałaś kłosowce od Ciebie?Toż to olbrzymy. Rosną w innym miejscu i je dokarmiłam. A nie chcesz krwawnika kichawca? Jestem dłużniczką

Krysiu jutro zaglądnę

Obrazek[/URL

[url=https://imageshack.com/i/pmF2DPVnj]Obrazek



Dobranoc. :wit :wit
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Niby podkarpacie powinno być chłodniejsze... ale u mnie dopiero jedna lilia się rozwinęła z ponad 20, tak samo jedna jeżówka z pięciu, liliowców z kwiatami naliczyłam 25 a 6 się rozwinęło. U Ciebie widać lato, u mnie jeszcze wiosna :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu, zazdroszczę jeżówek. Ja je ciągle kupuję i ciągle są mizerne. Kwitną pojedyncze badylki.
Coś im u mnie nie pasuje.
Lilie dopiero zaczynają kwitnąć. Trochę to wszystko jest zaniedbane, bo mnie nie było, ale wyjdziemy na prostą. ;:108

U mnie w dalszym ciągu pojawiają się nowe dziury na rabatach. Tyle wysypałam trucizny i jest odstraszacz, ale nic nie pomaga.
Jak podlewam, to rośliny wpadają mi w te nory. :( Nigdy tego nie było.

Dzwonka kawałek odsadziłam do doniczki, ale nie wiem, czy zechce rosnąć. On maleńki jest. W każdym razie pamiętam o Tobie. :)
Awatar użytkownika
Basik22
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 9 mar 2017, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Witaj
Piękne te kwiaty u Ciebie, tyle kolorów. Lilie i liliowce cudne u mnie jedna odmiana lilii kwitnie, pozostałe mają pąki i nie mogę doczekać się kwiatów.
Nie mam jeżówek i zastanawiam się nad ich nabyciem, są śliczne. Nie wiem jakie błędy robię przy powojniku Clematis, nie chce mi rosnąć ładnie, może miejsce mu nie pasuje,
liście schną w zeszłym roku miał kilka kwiatków, w tym roku też pewnie kilka będzie ale jest taki rzadki, nie wiem co jest, u Ciebie gęsty, obwity... zazdroszczę.
Pozdrawiam Basia
Początki w moim ogrodzie
1Kasia1
100p
100p
Posty: 194
Od: 1 lut 2016, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu te zwierzątka ryją wszędzie. Mam kotkę, która dziennie przynosi mi nornicę, albo mysz w różnych kolorach.
Przykre, że cierpią Twoje rośliny. Przecież ogród masz taki piękny i tyle pracy wkładasz w niego :)
Pozdrawiam - Kasia :)
Dom w Lukrecji z ogrodem
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Witam.

Aniu ja mieszkam na południu a tam grzeje. Ty też się doczekasz kwitnień a u mnie będzie jesiennie. W dużych pąkach są już zawilce jesienne.

Marysiu jeżówki na pewno potrzebują słonce, kompost i podlewanie. Nie zostawiaj też ich koszyczków , bo to rośliny osłabia a i tak nie będą z nasion te co byś chciała. W jednym roku są piękne a potem mizerne i tak na zmianę. Odstraszacz nic nie daje.Szkoda na nie pieniędzy. Trutka trochę zadziałała,bo był spokój i znikała. Okey.

Basiu jeżówki choć to dziwolągi ale szczerze polecam.Nie wszystkie odmianowe chcą zimować ale warte są posadzenia w ogrodzie. Kwitną do jesieni. Jeśli chodzi o clematisy to trzeba im pogotować podłożę dostosowując odmiany. U mnie też nie wszystkie rosną i nawet łapią uwiąd.A zasilasz je i podlewasz,bo to żarłoki. Wymagają też odpowiedniego cięcia .

Kasiu u mnie tego dziadostwa jak mam ogród nie było. W zeszłym roku przerabiałam rabatki i spulchniłam im ziemie i z skądś przyszły. Muszę pilnować .ziemie wokół roślin ugniatać i podlewać, bo w takie upały byłoby po nich.

Dziś patrzyłam nie było rycia. Ale czy jutro nie będzie to nie jestem pewna. Kotka swojego nie mam, bo moja sunia nie cierpiała kotów. Jej już nie maa koty sąsiadów przychodzą ,nie po to by łowić ale się wygrzewać w moich kwiatach. Jakoś nie widziałam by łowiły.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu czy te białe kwiaty przy rudbekiach to rzeczone trzykrotki?
Te moje niby rumianki miały podobne kwiaty tylko o sztywniejszych płatkach, a liście były koperkowo-rumiankowe tylko spłaszczone i dość sztywne. I trochę szorstkie, jakby z włoskami.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Alu u mnie też Jeżówki te szlachetniejsze jeżeli tak je mogę nazwać po pierwsze slabo się rozrastają, o rozsiewaniu to juz nie ma mowy i po trzech latach już ich nie widzę. Natomiast takie proste różowe i białe kwitną, rozrastają się i jeszcze sadzonki w każdym kącie ogrodu. To samo mam z ostróżkami......ładniutkie od naszego Adriana żyja dwa lata a w tzrecim resztki.
U mnie znowu pada, miałam plany ogrodowe i nici, na liściach winogrona widzę biały nalot, pewnie mączniak zaczyna sie panoszyć.

pozdrawiam i podziwiam
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4979
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Piękne lilie i jeżówki ;:215 A ta biała lawenda jaka cudna... Kupiłam w tamtym roku, ale niestety nie zadomowila się :( Rudbekie i ja lubię choćby za długość kwitnienia ;:173
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

U mnie teź rycie na nowej rabacie, zatrudniłam syna do udeptywania i tak robiliśmy przez kilka dni do tego zatrute ziarno i granulki, mamy taki wynik, źe od tygodnia mamy spokój. Tylko czy na długo...
Biała lawenda w takiej kępie wygląda obłędnie :wink:
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród Biedronki641 cz.5

Post »

Witam.

Aga trzykrotki wyglądają tak i są białe , różowe i niebieskie.

Obrazek

Krysiu u mnie wysiewają się tylko jeżówki pospolite. Odmianowe trzeba dzielić. A niektóre nawet nie zawiązują nasiona inne mają i tak nie powtarzają cech. Rozmnażanie z podziału w maju.
U mnie wczoraj też chwilę padało.Deszczu mi nadal potrzeba ,bo to co spadło to zaraz wysycha i nadal sucho.

Małgosiu mam siewki jak Cie interesują.

Aniu u mnie na razie spokój. Nowych ryć nie ma. Jak nie masz to służę siewkami. To stara lawenda i była posadzona 1 sztuka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsza kleoma


Obrazek

Pysznogłówka


Obrazek

Ogrodówka ma tylko 1 kwiat. W tym roku pierwszy raz obmarzła i to wiosną.


Obrazek

Stokezja


Obrazek

Drakiew kaukaska
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”