Miałam takie podobne w 2012 r. od wujka Sama bez nazwy.
Były jak pamiętam bardzo smaczne.Krzaki odporne na choroby.
Przypomniałaś mi o nich.I na pewno będą u mnie w przyszłym roku.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedźDorcinda pisze:Agnesa mam nadzieję że masz na myśli to:agnesa700 pisze: do 1l HT można dodać 100ml siarczanu magnezu.
Do przygotowanej cieczy do oprysku według przepisu na HT dodać siarczan magnezu w ilości od 5-10 g/ litr
czyli 100ml 10% roztworu siarczanu magnezu.
Mowa tu o siedmiowodnym siarczanie magnezu, w przypadku jednowodnego ilość należy zmniejszyć o ok. 30%.
Już doczytałam, że zrobiłaś jak należy.
http://www.ho.haslo.pl/article.php?id=1755Wysokość, na jakiej tworzy się pierwsze grono, oraz jego rozwój zależy nie tylko od temperatury, ale również od ilości światła, dostępnego w tym okresie. Zawiązki pierwszego grona tworzą się po około 10 dniach po wzejściu roślin i rozłożeniu liścieni, drugiego ? 8 dni później. W optymalnych warunkach świetlnych grona osadzone są niżej niż przy słabym świetle. Jeżeli w okresie tworzenia się kwiatostanów rośliny pomidora rozwijają się w warunkach niedoboru światła oraz przy temperaturze wyższej niż optymalna, kwiatostany stają się wydłużone, cienkie, osadzone pod ostrym kątem w stosunku do łodygi, a pąki kwiatów skupione są w wierzchołkowej ich części.
U odmian wrażliwych na warunki uprawy ? szczególnie świetlne ? efektem zmian w natężeniu światła we wczesnym okresie rozwoju roślin jest wyrastanie kwiatostanu pod kątem ostrym oraz rozmieszczenie kwiatów na całej jego długości. Wreszcie, zanik lub szczątkowy rozwój kwiatostanów oraz mała liczba wykształconych kwiatów to następstwo przygotowania rozsady przy niższym od optymalnego natężeniu światła.