Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Zablokowany
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, jakie znowu męczarnie, żeby prawdziwe tak wyglądały, jak Twoje fotki :wink: Masz dużo zdjęć, pokazuj ile wejdzie, ja tam zawsze jestem chętna na oglądanie Twojego ogrodu.
Tyle odmian u Ciebie rośnie, że pogubiłam się już co oglądałam, Boscobel ma fajne pełne kule, a Pashmina przepiękna, też taką chcę ;:306
Rosarium Uetersen chyba potrzebuje takiego straszenia, albo dłuższej aklimatyzacji na lepszy rozwój. Moja tez po przesadzeniu marnie wyglądała, dopiero jako tako kwitnie od poprzedniego sezonu. Tylko w jej przypadku warto poczekać, bo jak obsypie się kwiatami i utworzy zgrabny krzaczek, to jest na czym oko zawiesić :wink:
Jeszcze raz powiem, szkoda, wielka szkoda uszkodzonych róż, dobrze, że Dorotka chociaż w całości przetrwała i nadal ładnie prezentuje się.
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, ja też trzymam miejscówkę dla Strawberry ;:108
Fantastycznie Ci rosną te róże - myślę sobie, że to nie tylko kwestia gleby, miejsca, ale też Twojej "zielonej ręki" ;:108 Ja niestety takiego daru nie mam ;:185 A wiem na pewno, że istnieje - ma go moja Teściowa. Choćby zwykły patyk wsadziła do ziemi, to rośnie jej tak, jak sadzonka z najlepszej szkółki ;:oj
Masz tyle piękności, że nie wiem doprawdy, którą wyróżnić... Dlatego powiem ogólnie: boooosssssko! ;:180
Życzę Ci udanego wypoczynku i podładowania akumulatorów słoneczkiem i jodem ;:196
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, przepiękne zdjęcia pokazałaś. Kilkakrotnie przewijam stronę do góry i mogła bym tak długo. Ciężko oczu oderwać od takich widoków.
Serce mocniej zabiło przy Wedgwood R i Wisley - to moje chciejstwa. Nie udało się ich kupić mi wiosną, więc zapoluję jesienią. Great North raczej też zakupię po tym Twoim kuszeniu.
Mam kilka róż tego hodowcy i jestem z nich bardzo zadowolona a moją ulubioną jego różą jest chyba Parky ;:167
Pashminę masz katalogową. Mojej chyba coś nie pasuje bo nędzna bida ledwo od ziemi odrasta a trzeci sezon jej idzie :( Marzę o takim krzaczku jak Twoja. Przypomnij ile ona już ma ?
x-ja-a

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Zamówiłam Princess Alexandrę of Kent. Zgadnij przez kogo? ;:224
A Twoja Pashmina to jeden krzew? Moja jest szczupła i dosyć wysoka, tworzy bukiety pąków na różnych poziomach, niby ładnie, ale wolałabym, żeby się trochę rozlazła na boki. Pięknie u Ciebie, jak zwykle, ta gra kolorów jest zjawiskowa ;:167
Awatar użytkownika
iwka2
500p
500p
Posty: 791
Od: 1 mar 2009, o 15:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemstow k.Cieszanowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko :)
jestem zauroczona Twoim ogrodem,wszystko pięknie Ci rośnie.
Wpadła mi w oko róża Boscobel i wiele innych.
:wit
Pozdrawiam Iwona
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko, jest co pooglądać u Ciebie. Tyle róż. Ballerinka cudna, zresztą wszystkie. Czy u Ciebie nie było upałów?
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

:wit uwielbiam gapić się na Twoje rabatki.... masz je tak zagospodarowane, że nigdy nie znudzi się nam ich oglądanie ;:196
Stworzyłaś piękny ogród różany ;:180 czytam, że kolekcja angielek się powiększyła.... zerknij przy okazji na nowości u Austina.
Fajne ciepłe kolory są u niego w modzie.
Olivia ma dokładnie takie kwiaty jak pokazują je sklepy internetowe. Bardzo napakowane z ładnym kłębuszkiem w środeczku.
Zobaczysz, że u Ciebie będą równie piękne co w u samego Austina. To jest róża ładnie się krzewiąca i chętnie kwitnie.
Napakowane kwiaty lekko przewieszają się, a najbardziej po deszczu. Będzie Pani zadowolona ;:333
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko ;:196
Ależ wyrosła Twoja Super Dorothy. ;:oj ;:138 ;:138 ;:138
Nie wiem, czy moja ma szansę być takim krzaczorem.
Na razie właściwie jest jeszcze w parterze i dopiero zaczęła otwierać kwiatki.
Tak naprawdę to człowiek czeka aż róża urośnie a jak już to się zdarzy, to zaczyna się problem z podporami.
Niby róża pięknie upięta na pergoli a po takiej burzy trzeba ją zbierać i na nowo układać .
Nie wyobrażam sobie przeprowadzki Twojej Dorotki. :roll: Szkoda takiej dorodnej róży.
Chyba trzeba będzie ją mocno przyciąć. Może niech tam sobie rośnie.
Jest też taka "szkoła", że mogą na przedzie rabaty rosnąć większe rośliny, by niespodziewanie za nimi dojrzeć te mniejsze.
:wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Spaceruję, wkładam nos w coraz to piękniejsze kwiaty...ja tu chyba zostanę na noc ;:306
Nie umiem wybrać co mi się najbardziej podoba. Całość robi fenomenalne wrażenie ;:180
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Witaj Dorotko. Zdaje się, że przegapiłam Twój wątek :oops: . Wybacz mi to niedopatrzenie ;:196 . Przeglądam fotki z Twojego ogrodu i nie mogę od nich oderwać oczu. Masz boskie róże i wszystkie rośliny towarzyszące równie piękne. Nie potrafię sobie nawet wyobrazić ile pracy musisz wkładać w swój ogród bo to nie lada wyczyn mieć tak piękny kawałek swojego świata ;:138 . Z całego serca gratuluję Ci bo wspaniale go urządziłaś i widać serce, które w niego włożyłaś. Dorotko , szacun ;:180 . Pozdrawiam :wit .
Patiann
200p
200p
Posty: 359
Od: 6 maja 2012, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Essen

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Ojejku, ale ladnie u Ciebie ;:oj I jeszcze masz rozyczki, ktore mnie interesuja ;:138 Musze poczytac caly watek.
Pozdrawiam Pati
Pozdrawiam Patrycja- Ania
Zgoda na brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Niesamowita bujność Twoich różyczek Dorotko! Każda cudowna.
Moją uwagę zwróciła John Davis. Jak to różnie róże się rozwijają w różnych ogrodach. Twoja jest wysoka i chuda, a moja wręcz przeciwnie, gęsta, ale niska. Wypuszcza dużo nowych pędów z ziemi, które dorastają tylko mi do kolan i zaczynają kwitnąć. Najbardziej to chciałabym mieć wysoką i gęstą. ;:108
Napisz mi jeszcze, czy Lavender Ice ma taki sam kolor jak Novalis? Bo Novalis okropnie się przypala i jest przez to paskudna. Ale kolor mi się podoba.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże u Doroty - mój mały różany raj, sezon 2016

Post »

Dorotko - prawdziwe rosarium okazujesz, w dodatku wiele róż jest mi nieznanych. Cudownie. Pashmina wspaniała. Chyba nadchodzi czas, żeby te z których nie jestem zadowolona wymienić na inne.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”