Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Tulipany, krokusy, narcyzy, lilie, dalie, begonie, irysy, kanny, bratki, maciejki, ...
ODPOWIEDZ
ogrodnik12
500p
500p
Posty: 530
Od: 17 mar 2014, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie, okolice Koszalina

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Witam
Ja wsadzałem do rozsadników (na polu) 13.04.16 i dzisiaj mija 10 dzień od wysiania. Czy to wykiełkuje jeśli nie jest w szklarni? W dzień jest 15 - 22 stopni jeśli słonko ogrzeje ,a w nocy mniej.
Zwycięscy to przegrani, którzy się nie poddali.
Pozdrawiam Jan
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Mnie z wysianych 13 kwietnia nie wzeszło ni ćwierć ziarenka (to nie były świeże nasiona, fakt). Dosiałam 24, ale tytoń stał się tym samym bardzo, bardzo odległą perspektywą. Myślicie, że uda mi się dostać gdzieś sadzonkę tego wysokiego? Uwielbiam jego zapach. Na allegro widziałam, ale koszty przesyłki odbierają sens zakupu.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Tytoń karłowy:

Obrazek

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny

Post »

Tytonie już w gruncie. Tutaj rabata tytoniu leśnego:

Obrazek
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

:tan Moje też już od wczoraj w gruncie :) Namęczyły się w tej multipalecie;/ Niektóre silniejsze prawie zadusiły słabsze, ale teraz każda sadzonka ma już sporo miejsca :D Niektóre "poszły" w górę, to na kwiaty się im zbiera, czy efekt ciasnoty? Tak się zastanawiam, one się same z siebie rozkrzewią czy trzeba coś zrobić?
I jeszcze pytanie jak tytoń znosi przesadzanie w czasie kwitnienia? Mam mix kolorów i jak tu zaplanować kolorystykę rabaty ehhhh jak będzie wybitnie pstrokato to bym poprzesadzała, tylko czy nie zmarnuje swojej wielomiesięcznej pracy.
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Nanavel pisze: "poszły" w górę, to na kwiaty się im zbiera, czy efekt ciasnoty? one się same z siebie rozkrzewią czy trzeba coś zrobić?
I jeszcze pytanie jak tytoń znosi przesadzanie w czasie kwitnienia?
A jaki masz tytoń? Leśny, karłowy, czy ten wyższy oskrzydlony?
Poszły w górę bo ciasno miały. Do kwitnienia jeszcze trochę. Nic im nie rób same się piękne rozkrzewią. Tytoniu nie uszczykujemy. Jeśli chodzi o kolory to w karłowych nie ma jakichś takich ostrych barw żeby się ze sobą gryzły. Raczej fajne jasne pastelowe. Leśny jest biały. Te wyższe mają bardziej zdecydowane kolory. Jednak nie przesadzałabym ich w fazie kwitnienia bo długo to odchorowują. W zeszłym roku popełniłam ten błąd i potem żałowałam. No ale cóż na błędach człowiek się uczy.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
Nanavel
200p
200p
Posty: 207
Od: 5 mar 2014, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice / Poleszyn

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Mam tytoń ozdobny;/ Nie wiem czy będzie niski, średni, wysoki.Tak producent na opakowaniu napisał 30-80cm bodajże, za rok zakupię sobie nasiona w bardziej konkretnego producenta:) Ciekawe co mi w tym roku wyjdzie:)
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Czyli to zapewne ten oskrzydlony. Rzeczywiście będzie podobnej wysokości jak pisze producent. To że kupisz innego producenta nasiona to nic nie zmieni, bo z tego co się orientuję wszyscy mają mix kolorów. Jedna z firm sprzedaje tylko danymi odmianami, ale tylko dla hurtowników.
Jeśli masz dużo miejsca w ogrodzie to namawiałabym na leśny Jest cudowny, rośnie do około 2m i pięknie pachnie :)
Ten Twój też będzie pachniał, ale leśnego zapach jest zdecydowanie bardziej intensywniejszy. Karłowy za to wcale nie pachnie.
Tak więc niech Ci pięknie kwitnie i czekam na zdjęcia :)
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Jak szeroko rośnie ten leśny? Jestem bliska złamania się i kupna sadzonek, bo moje jeszcze dłuuuugo nie zakwitną. Myślisz, że leśny zniósłby posadzenie w wysokiej donicy tarasowej (40-45 cm wysokości, 35 średnicy)?
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Jak dasz mu dobrze papu, a jest bardzo żarłoczny, to rośnie ogromny. 2m wys. około 1 m szer. On na początku tylko tak niewinnie wygląda, a potem z jednej łodygi wyrasta 5 następnych. Także ja bym go nie kisiła w donicy.
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
stapeliowaty
100p
100p
Posty: 198
Od: 10 lip 2012, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Uważam, że mimo wszystko warto "zakisić" jedną sadzonkę w doniczce :wink: Nie wiem jak jest z leśnym, ale u mnie uskrzydlony nawet dobrze rósł i kwitł w litrowym pojemniku po lodach.
Awatar użytkownika
Agrestowa
500p
500p
Posty: 643
Od: 13 cze 2012, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kujawy

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Zaryzykuję. Zamówiłam jedną sadzonkę więcej.
Usuwacie pierwszy kwiatostan u tytoniu leśnego?
Czym go dokarmiacie? W necie jest informacja o azofosce, ale to jak rozumiem, dodatkowe wspomaganie przy słabszej glebie. Tak na co dzień dawać mu nawóz do roślin kwitnących?
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tytoń ozdobny(Nicotiana)

Post »

Ja mojemu daję tylko duuuużo wody i rośnie jak szalony. Nie obrywam. Kupowałaś na alleg...? Z tych multipaletek? :)
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny CEBULOWE i jednoroczne”