Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy będziesz zadowolona z Arthurka on jest zdrowy i ma śliczne kwiaty .Swojego jesienią przesadziłam w inne miejsce a w jego miejsce poszedł Pilgrim bo tam gdzie rósł zawaliła go całkiem Maigold
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy pięknie u ciebie wręcz bajecznie ;:167 Orliki dają czadu ;:oj ale dzieci twoich orlików i u mnie dają już niezły popis i cieszą oko ;:108 Róże kartonikowe pięknie ci kwitną i takie fajne odmiany ci się trafiły ;:215 Już niedługo będzie chyba twój duecik co? Już się nie mogę doczekać ;:65
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Artur pięknie pachnie to też walor tej różycy. Kwiaty nie są zbyt trwałe, ale mocny, zapach wyczuwalny z odległości z nawiązką rekompensuje ten brak. Nie bez znaczenia te fakt - kwitnienie masz zapewnione aż do przymrozków.

M.Antoinette nie straciłam ale u mnie to jedna z tych maruderek, kapryśna, a Kronenbourg odbija ścięty do kopczyka, a tak ogólnie powiem masz przepiękny zdrowy ogród czyli królestwo róż i nie tylko.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Oj za moment buchnie kwieciem ;:167 Ależ zapączkowane róże. Żeby tylko zbyt dużej suszy nie było to będzie z pewnością dobry rok dla róż, oczywiście tych co przetrwały zimę. Bo niestety te cięte do zera, są moooocno opóźnione, przynajmniej u mnie.
Za orliki na razie dziękuję bardzo. Miło że chcesz się podzielić ale najpierw zobaczę na co stać te moje siewki. Chyba dziś podleję Florowitem.
Swoje zasilasz?
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Witam cieplutko wszystkich miłych gości w pierwszy naprawdę gorący wiosenny dzień /rano 19, po południu 27 stopni, w końcu i ja mogłam wypić kawę na tarasie, ba nawet obiad zjedliśmy pod gołym niebem.
Dzisiaj również rozwinęła się druga angielka ;:108 . Kwiatek ciemnoczerwony, średniej wielkości zebrany w bukiecikach od dwóch do 4 sztuk, jak na młodą różyczkę jest raczej wysoki, i chyba będzie dość dużą różą, przynajmniej tak wygląda. Podobny do Shakespeara, ale kolory młodych liści nie są czerwone, więc to nie on.

Pokaże kilka fotek i poproszę znowu o pomoc :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Grace wiąże coraz to nowe pąki, jak na razie jestem z niej zadowolona, chociaż na razie , jak to u angielek, gałązki wiotkie więc muszę podwiązywać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Arthur miał dzisiaj odwiedziny, ale ponieważ nie wiedziałam czy to wróg czy przyjaciel, wolałam go delikatnie wyprosić. Nie był zadowolony, zafurczał i odleciał ;:224

Obrazek

Obrazek

Oczywiście coraz więcej pąków Nevada i M.Hilling, robi się coraz ciekawiej ;:333


Obrazek

Obrazek

Danusiu tak naprawdę, to róże dopiero zaczną kwitnąć, nie ma co ich popędzać. To u mnie zachowują się nienormalnie ;:224 . Na te rosnące w gruncie też jeszcze czekam.
Ja czekam na swoje nowe różyczki sadzone jesienią, a raczej zimą, ale tak jak Twoim, wcale im się nie spieszy.
Jesteś szczęściara, że masz zimowy ogród, też bym taki chciała ;:108 ;:224 , a tak z kawą muszę zawsze czekać na cieplejsze dni ;:108
Myślę, że orliki się łatwo krzyżują i stąd co sezon pokazują się nowe kolorki.

Obrazek

Przepraszam, ale muszę podzielić odpowiedzi, bo mnie wyrzuca i już po raz trzeci piszę od początku post ;:131 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy mojego Arthura przesadziłam z gorszego miejsca na chyba nie wiele lepsze,ale miejsca wciąż mało,a nowych trochę przybyło mi w tym sezonie.Ruszył nawet szybko ,ale jak zakwitnie nie mam pojęcia.Jeśli jednak zaaklimatyzuje się na nowym miejscu to mam nadzieję,że będzie co pokazać :?: .Z wątkiem jakoś jeszcze się ociągam,czasu zawsze brak :oops:
Na razie podziwiam forumkowe róże,bo już w niektórych ogródkach kwitną.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

alegoria pisze:daysy, w Twoim ogrodzie można zamienić się w Śpiącą Królewnę, zwłaszcza kiedy zakwitnie reszta róż. :D Jest pięknie. Można snuć długą listę, bo róże są piękne i to i tamto, ale ja chcę jeszcze wyjątkowo podkreślić ładne wkomponowanie okrągłych, fioletowych kwiatów czosnku. Bardzo je lubię. :)[/quote]

Alegoria dziękuję ;:196, połaskotałaś moje ego :D Jestem bardzo ciekawa nowej rabaty /północnej/ okaże się dopiero w tym roku, czy efekt będzie taki jak planowałam. Dzisiaj miałam trochę więcej czasu, więc pospacerowałam wśród krzaczków i zobaczyłam niepokojące plamki na liściach róż, czyżby tak wcześnie pokazała się czarna plamistość? Szczególnie widoczne są na historycznych, ale za to mają dużo pąków kwiatowych. Winchester C, też mocno zapączkowana i oczywiście Jenny Duvall.
Czosnki powinnam w tym roku wykopać i posadzić na bardziej słonecznym miejscu

Obrazek

jajagna pisze:Ale busz! Daysy, jak pojawią się kwiaty to będzie kosmos różany. Super! Strat szkoda, ale będziesz miała miejsca na nowe ślicznotki. W końcu w przyrodzie nic nie ginie, prawda?


Trafnie to ujęłaś, faktycznie zrobił się busz, widać, że zbyt ciasno sadzę krzaczki. Powinnam brać poprawkę na rozmiary podawane w szkółkach i żyzność . Odnośnie strat, chyba zbyt szybko pogrzebałam niektóre ;:224 . Okazało się, że kilka jednak odbiło między innymi żółta nn-ka i gdzie mam teraz wsadzić Arthura ;:131
JAKUCH pisze:Daysy będziesz zadowolona z Arthurka on jest zdrowy i ma śliczne kwiaty .Swojego jesienią przesadziłam w inne miejsce a w jego miejsce poszedł Pilgrim bo tam gdzie rósł zawaliła go całkiem Maigold


Jadziu ja jestem jeszcze na etapie, że każda róża mi się podoba, szczególnie jeśli jest zdrowa i długo kwitnie ;:333
Tolinka pisze:Daysy pięknie u ciebie wręcz bajecznie Orliki dają czadu ale dzieci twoich orlików i u mnie dają już niezły popis i cieszą oko Róże kartonikowe pięknie ci kwitną i takie fajne odmiany ci się trafiły Już niedługo będzie chyba twój duecik co? Już się nie mogę doczekać
.

Tolinko cieszę się, że orliki ładnie rosną, mam nadzieję, że kolorki też różne ;:108 . Faktycznie udało mi się, naprawdę fajne róże trafiłam. Jeszcze parę ciepłych dni a powinny się szybko rozwijać pąki. Dokarmione są, podlewam je systematycznie, więc oczekuję, że się odwdzięczą kwiatami ;:333

tara pisze:Artur pięknie pachnie to też walor tej różycy. Kwiaty nie są zbyt trwałe, ale mocny, zapach wyczuwalny z odległości z nawiązką rekompensuje ten brak. Nie bez znaczenia te fakt - kwitnienie masz zapewnione aż do przymrozków.

M.Antoinette nie straciłam ale u mnie to jedna z tych maruderek, kapryśna, a Kronenbourg odbija ścięty do kopczyka, a tak ogólnie powiem masz przepiękny zdrowy ogród czyli królestwo róż i nie tylko.


Taro z wyczuciem zapachów u mnie raczej słabo, jak do tej pory wyczuwam zapach Mrs J.Lainga, Comte de Chambord. Arthura zapachu jeszcze nie poczułam. Zadowolę się długim kwitnieniem. Dziękuje Taro za uznanie, w Twoich ustach to prawdziwy komplement :oops:

April pisze:Oj za moment buchnie kwieciem Ależ zapączkowane róże. Żeby tylko zbyt dużej suszy nie było to będzie z pewnością dobry rok dla róż, oczywiście tych co przetrwały zimę. Bo niestety te cięte do zera, są moooocno opóźnione, przynajmniej u mnie.
Za orliki na razie dziękuję bardzo. Miło że chcesz się podzielić ale najpierw zobaczę na co stać te moje siewki. Chyba dziś podleję Florowitem.
Swoje zasilasz?
.

April susza to już jest, praktycznie co drugi dzień podlewam ogród ;:224 . Sama jednak wiesz, że to nie to samo co deszcz, a tego u nas jak na lekarstwo.
Orliki rosną na rabatach razem z innymi roślinami, więc i one łykają to, co dostają pozostałe. Specjalnie jednak ich nie dokarmiam ;:185

Halinko doskonale Cię rozumiem, ja też często spaceruję po forumowych ogrodach, ale nie mam czasu na pisanie, Wstyd mi z tego powodu, ale zawsze mam nadzieję, że w końcu i ja będę miała dość czasu na pogaduszki. Teraz kradnę minuty nawet będąc w pracy, aby szybciutko coś napisać. Czekam na Twoje nowe nabytki oraz te, które już widziałam i którymi zachwycałam się w poprzednich sezonach ;:108 . Myślę, że jeśli szybko znalazł się na nowym miejscu od wykopania, to niewiele ucierpiał. Ja też czasem przesadzam róże, a robię to szybciutko i mocno podlewam przez kilka dni. Jak do tej pory wszystkie żyją ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Daysy, ta angielka podobna do Shakespeara to może być Fisherman's Friend. Wydaje się być podobna ;:218
Masz Williama S, więc jeśli piszesz, że to nie on, to stawiam na tę drugą.
Danka11
200p
200p
Posty: 424
Od: 8 kwie 2014, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Super, że kolejna angielka okazała się zgodna z opisem. Ja się na czerwonych różach nie znam, ale Dorotka ma pewnie rację, bo kojarzę, że w poprzednich latach, z "czerwonych angielskich kartoników" wyrastał właśnie Fisherman's Friend.

Daysy, ja wiem doskonale, że za chwilę zakwitnie tyle róż, że dostaniemy oczopląsu i nie będzie wiadomo, które najpierw podziwiać, ale ten moment cięgle dopiero przed większością z nas...
Świetnie trafiłaś z podpędzeniem róż w tunelu, możesz się delektować pięknymi kwiatami, a nam oczy z orbit wychodzą z zazdrości :shock: .

Pozostałe widoczki też śliczne.
Na zdjęciu z orlikami w tle widać coś niebieskiego - czy to hortensja?

Nasz ogród zimowy powstał kilka lat temu przypadkiem, ale były to nasze najlepiej wydane pieniądze (i wcale nie takie duże jak początkowo myśleliśmy). W ubiegłym roku zadaszyliśmy kolejną część tarasu i to też był bardzo trafiony pomysł.
Teraz zamiast 100 m2 bezużytecznego tarasu (patelnia i przeciąg), mamy fajne miejsca do wypoczynku.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Człowiek jest jednak dziwną istotą jak pada deszcz, chce słońca, jak świeci słońce narzeka, że nie ma deszczu :wink: Tak właśnie jest ze mną. Od kilku dni systematycznie podlewam rabaty i mimo, że czekałam na ciepełko, teraz pragnę by popadało ;:224 .
Rośliny pilnie potrzebują deszczu, zrobiło się ciepło, ale nadal jest sucho, mam nadzieję, że nie będzie powtórki z ubiegłego roku i susza nam nie grozi.
Wczoraj wieczorem mocno podlałam wszystkie rabaty, ale to nie to samo co deszcz.
Ale dosyć biadolenia, czas by przemówiły roślinki

Coraz więcej pekających pączków na Nevadzie i M. Hilling

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogromna Veilchenblau, sadzona w ubiegłym roku, zajęła już prawie całą podporę dla siebie

Obrazek

Pięknie zapączkowany W.Cathedral

Obrazek

oraz Variegata

Obrazek

Grubiutkie pączusie na Tuscany i Doktorku

Obrazek

Obrazek

I na koniec jeszcze jedna ślicznotka do rozpoznania, mam swoje podejrzenia, ale nie chcę niczego sugerować

Obrazek

Dorotko co do tej róży to mam przynajmniej 3 skojarzenia, zobaczymy jak będzie wyglądać w przyszłości, na razie przyjmijmy że to faktycznie Fisherman's Friend. Na Shakespeare ani na m.Wood nie pasuje zupełnie, po pierwsze za mały kwiat i nie ten kolor młodych pędów. Kwiat jest rozetkowy, jakby składał się z 4-ch ćwiartek i chyba ma malutki punkcik w środku, dzisiaj jeszcze to sprawdzę. Czy jeśli poświęcę kwiat i policzę płatki, będzie to jakaś wskazówka? To inne jej ujęcia, ale to są zdjęcia z piątku

Obrazek

Obrazek

Danusiu jak do tej pory 100%, pozostała jeszcze jedna i wówczas zobaczymy jak jest z ta prawidłowością oznaczeń ;:224
To była konieczność, róże były zbyt wybudzone, by zostawić je bez osłony. Jeszcze noce były z przymrozkami a i w dzień nie było za ciepło. Pamiętam, że jak wychodziłam z różyczkami sypał śnieg z deszczem.
Niedługo wszystkie będziemy cieszyć się kwitnącymi różami w swoich ogrodach.
Tak to hortensja niebieska kupiona wiosną, kończy już kwitnienie.
Też mamy ochotę zamknąć taras od zachodu, ciekawa jakie są koszty takiej inwestycji ;:131
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Jakie masz już tłuściutkie pączki na różyczkach ;:oj Moich jeszcze trzeba szukać z lupą, ale są i bardzo mnie cieszą. Już nie mogę się doczekać Twojej Nevady, dla mnie to będzie prawdziwe widowisko :heja U mnie trochę popadało, jeszcze ziemia nie wyschła, ale za chwilę też już będzie sucho. Niektóre rośliny, bardziej wrażliwe na brak wody już zaczynają omdlewać i te musiałam podlać.
Słońce i ciepło bardzo lubię, gorzej z tym podlewaniem ;:222 A przecież wiadomo, że na podlewaniu ogród się nie kończy
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

;:7 Daysy, udana kolejna angielska niespodzianka ;:224 .
W identyfikacji nie pomoge..., za malo znam roz "na zywo", mysle, ze szybko Twoje rozyczki dostana imiona.
Jeszcze raz napisze, ze uwielbiam Twoj zielony busz, za pare dni bedzie ozdobiony kolorem ;:333 .
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2015 -cz.II

Post »

Iwonko ja też ;:65 czekam na kwiaty obydwu panienek, jakie robią wrażenie jak kwitną. Nie wiem jak będzie w tym roku, bo pierwsze kwiaty nie są tak ładnie wykształcone jak w poprzednich latach. Miejmy nadzieję, że następne będą już normalne.
U mnie też sucho, niby padało, ale to wszystko niestety mało.

Dla Ciebie wspomnienie z ubiegłego roku :D

Obrazek

Alexio ;:196 , tak jak na razie, wszystkie się zgadzają, jeszcze tylko pozostała jedna, ale ona jeszcze w malutkich pąkach. Naprawdę zrobił się kolejny busz, ciężko się przy nich poruszać już teraz, w drugim roku po posadzeniu. A co będzie za 2-3 lata? Najbardziej jestem ciekawa kwitnienia Variegaty, tyle różnych opinii o niej słyszałam, że nie mogę się doczekać jej kwiatów.Nie wiem, czy mnie rozczaruje, czy oczaruje ;:333 Jak się domyślasz wolałabym to drugie, na razie jednak cierpliwie czekam, pąków ma bardzo dużo i to mnie napawa umiarkowanym optymizmem.

Dla Ciebie kolejny kwiat Lavender Blue

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”