Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
Gregory30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 maja 2016, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Witam
Mam 900 zł i chce kupić kosiarkę spalinową. Czytałem cały temat ale odpowiedzi konkretnej się nie doczytałem.
Co kupić?
Proszę o odpowiedź
pawko
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 23 kwie 2016, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Zakupiłem oleo mac gv 53 TK allroud 4 plus.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

@ Gregory30 Jaka powierzchnia trawnika? Jaki typ ? (równy, bardzo równy czy może jak łąka) Jakich dilerów masz w pobliżu ? Jestem pewny, że kilka modeli się już tu pojawiło :D
ZielonyJarek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 9 mar 2013, o 04:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Jestem sprzedawcą w sklepie z "chinolami", parę lat wstecz były sprzęty marki "markowy chinol" ale słabo się sprzedawały. Moim spostrzeżeniem jest że coraz więcej sprzętu jest bardzo podobna różni się tylko kolorem, nazwą no i oczywiście spojlerami (plastikowe dodatki). Co do mocy silników to spotkałem człowieka który wydawał się znawcą tematu i powiedział że moc silników jest bardzo mocno zawyżana (zwłaszcza elektrycznych) i niema na świecie jednego sposobu pomiaru mocy dla takich urządzeń, każdy mierzy po swojemu.
Według mnie najważniejsze jest przy wyborze sprzętu:
1. Autoryzowany serwis gwarancyjny i po gwarancyjny w bliskiej okolicy, wiąże się z tym dostępność drobnych części zamiennych które łatwo się psują lub zużywają (linki, kółka,nóż, rozrusznik). Serwis do drzwi nie polecam.
2. Trzeba obejrzeć dokładnie sprzęt i zwrócić uwagę między innymi na mocowanie noża (plastik, zanal lub coś w tym rodzaju) obudowę (plastik, blacha z grubą warwą farby) oraz wiele innych.
3. Nie kupować urządzeń dziwnych marek np.Direkt chyba że potrzebny na jeden dzień.

Po za tym musimy sobie zdać sprawę że w instrukcji obsługi piszą czasami bardzo przydatne informację i trzeba przeczytać z zrozumieniem a jak mamy z tym problem to zapytać serwisanta (chociaż i on czasami się słabo zna). Kosiarki służą do koszenia najczęściej trawnika a nie ugoru z kretowiskami, kamieniami, wystającymi prętami i tym podobnymi.

Lider, Handy, Faworyt są to marki firmy Krysiak i różnią się tylko nazwą bo częstą są prawie identyczne co do gaźnika Walbro to jak jest to piszę dużymi literami na opakowaniu (cena wyższa).
Pozdrawiam Jarek
kudys11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 maja 2016, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kosiarka elektryczna do 300 zł

Post »

Jestem po zakupie działki 400m2
Trawę planuję na powierzchni ok 300m2, teren raczej równy, płaski
Jaką kosiarkę polecilibyście?
Gregory30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 maja 2016, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Powierzchnia 4,5 ara Działka równa bez dziur.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Może Oleo Mac G 44 PK ? Najlepiej niech się serwisanci wypowiedzą :wink:
Gregory30
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 maja 2016, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Dziś w sklepie w moim mieście zaproponowano mi coś takiego -cena taka sama jak na allegro http://allegro.pl/grass-lekka-kosiarka- ... 42706.html
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Nie jestem przekonany, czy to pół sezonu wytrzyma...
Awatar użytkownika
PiotrekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2518
Od: 18 wrz 2011, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Kosiarka elektryczna do 300 zł

Post »

A są jakieś kosiarki za 300zł ?
kudys11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 4 maja 2016, o 21:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kosiarka elektryczna do 300 zł

Post »

Jest i to całkiem sporo, powtórzę że chodzi mi o elektryczną kosiarkę
Link do portalu usunięto/Adm.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka elektryczna do 300 zł

Post »

Szerokość 38cm i 1400W min. Do tego silnik bezszczotkowy i kółka z mocowaniami, których dotknąłeś i są mocne. To jest mój przepis na dobrą kosiarkę elektryczną. Potem w trakcie eksploatacji musisz o nią dbać. Mój teść kupił najtańszego elektryka jaki znalazł w okolicy. Mały silniczek, wąska i naprawdę słabo wykonana a jeździł nią 7 lat. Co prawda trawnik ma ok 150m2 ale też bardzo spokojnie nią pracował.
Żadnego modelu Ci nie podam bo to ma mniejsze znaczenie niż powyższe parametry. Zapraszam do ogrodniczego w okolicy :)
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka - niedroga - jaka

Post »

Silnik jest ok, reszta - kupisz to się przekonasz. Żadna rewelacja ale jak masz 900 zł to nie rozpędzisz się za bardzo. Będziesz musiał obchodzić się z tym delikatnie i często to konserwować i sprawdzać. Tolerancję na swobodną pracę ma to niewielką i będzie pewnie lubiło się gdzieś odkształcić, wygiąć, wyrobić i popsuć ale często to Ty będziesz decydował jak szybko to się stanie. Ważne abyś kupił to stacjonarnie bo serwis w przypadku tej loterii może stać się kluczowy. Nie chce aby to co napisałem zabrzmiało jakoś super tragicznie ale miej świadomość, że kupujesz coś z "taniej produkcji". No ale nie każdy musi jeździć mercedesem :)
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”