Jest już wiosna!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jest już wiosna!

Post »

Bardzo dziękuję za szczegółowy opis suszenia pomidorków,zrobię na pewno.
Być może kiedyś byłam ale nie przypominam sobie.Ja często buszuję po Waszych ogrodach ale po cichutku :oops: ,nie zawsze zostawiam znak po sobie ;:224
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jest już wiosna!

Post »

Violu jak będziesz miała pytania to chętnie odpowiem i pomogę w lecie. Jeżeli sadzisz swoje pomidory to bardzo dobre są San Marzano i tzw Fiutki. Zapomniałam dodać, że wydrążone środki gotuję przecieram przez sito i mam sok albo przecier w zależności od zagęszczenia, trochę soli ;:215
Awatar użytkownika
Violka33
200p
200p
Posty: 336
Od: 18 lut 2013, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jest już wiosna!

Post »

Mario dziękuję,na pewno skorzystam jeszcze z pomocy.Pomidorki zamówiłam Lima ,pozostałe mam swoje ale nie nadają się do suszenia.Zupę pomidorową w zimie ze swoich pomidorów(mrożonych oczywiście) to coś wspaniałego.Wiem,że dużo ludzi robi przeciery czy ketchupy ale nie mam sprawdzonego przepisu więc jeśli byś mogła to chętnie skorzystam na wszelkie upychanie w słoiki bo zamrażarka nie wszystko pomieści.
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witaj Marysiu! :wit

Wiosna kręci się w Twoim ogrodzie na całego!
A maj dopiero za godzinę....

Na Kaszubach tak kolorowo jeszcze nie jest.
A propos mrozów. Chciałam przechytrzyć przyrodę :twisted: (już w momencie pisania widać absurdalność tego pomysłu) i podpędziłam dalie, po czym zielone wsadziłam do ziemi.
Było kilka mroźnych nocy pod rząd, dalie zmarzły, mimo nakrycia donicą ze swetrem.

Natomiast chabry od Ciebie mają się świetnie. Czekam z ciekawością czym się okażą, jak zakwitną.

P.S. Londyńskie donice nie pasują do "Wiejskiego"? Do Kaszubskiego też nie!!
Dlatego głowię się nadal nad jakąś niebanalną kompozycją.
Pozdrawiam serdecznie!
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jest już wiosna!

Post »

Jestem trochę w nie odpowiedniej porze ale jestem ;:131
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
renzal
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6239
Od: 13 maja 2011, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Jest już wiosna!

Post »

Był czas że kwitło u mnie jednorazowo 100-150 tulipanów przez blisko półtora miesiąca. Miałam ich prawdziwe setki...najpierw przyszła plaga myszowatych, później przyszła zaraza... ;:145
Może dlatego jeszcze bardziej doceniam takie zdjęcia jak u Ciebie! ;:oj
Kwitnie u Ciebie bez i kalina! ;:oj Moje kalinki nawet pąków jeszcze (mam nadzieję,że jeszcze) nie mają! A to przecież na południu Polski leżał niedawno śnieg... :;230
pozdrawiam Renata Pod Jesionem cz.5 ,czyli: akt V dramatu!
Ciągle marzę, że w tym roku uporządkuję mój ogród. (nowy rok - już szósty - nowa nadzieja ;:306 )Nadzieja umiera ostatnia...
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu :wit

Witam w niedzielny poranek . :D

U mnie co prawda ;:3 dziś nie widać , ale nie szkodzi .
Miałam w planach wysadzenie cebuli , ale po dokładnym rozpatrzeniu sprawy wstrzymałam się . Zasilę ją i niech jeszcze trochę podrośnie . Oto obiecane zdjęcie .

Obrazek

Śliczne zdjęcia mam pokazujesz ;:108
Dla mnie są szczególnie miłe , bo u mnie tak kolorowo nie jest . W tym roku nie ma szans w moim klimacie by kasztany zakwitły na matury .

Pozdrawiam serdecznie . ;:196
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu przeczytałam o Twoich pomidorkach. Szkoda pracy, ale czasami tak bywa. Wielu rzeczy nie przewidzimy. Ja z braku czasu posiałam nie wiele, ale pod folię pewnie starczy. Później było już za późno. Kupować też nie lubię. Jakoś nie mam zaufania do kupnych sadzonek.
Wiosna piękna ;:3 . U mnie ciągle się spóźnia.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witam w pierwszym dniu najpiękniejszego miesiąca roku, oczywiście dla mnie Obrazek W maju przyszłam na ten piękny świat i w maju rodziłam dwoje spośród trójki dzieci, wreszcie maj w ogrodzie jawi się świeżością, intensywnym kolorem i początkiem wspaniałych przeżyć na parę miesięcy ;:167

Violu nie korzystam z żadnych przepisów, wręcz wypracowuję swoje ucząc się niestety na własnych błędach, ale wrócimy do tego w lecie i chętnie przekażę parę własnych doświadczeń Obrazek

Lisico miło mi Cię gościć w majowym wiejskim, który pokazuje się z jak najlepszej strony. Twój błąd z daliami był tym czym wsadzenie kiwi po zakupie na miejsce stałe, powinnam była przewidzieć pędzenie roślin w szklarniach i wsadzić je dopiero po 15 maja Obrazek Jedna z roślin daje oznaki życia i mam nadzieję że i moje pozostałe i Twoje dalie odbiją ;:333
Donica ze swetrem ;:306
Chabry czarne powinny zakwitnąć w tym sezonie, bo ja dostałam sadzonkę i od razu kwitła, a białe nie tylko że kwitną długo to jeszcze dość mocno się rozrastają.
Pozdrowienia od firletki która w wiejskim czuje się świetnie :wit


Obrazek

Jak słusznie zauważyła Jagi jestem takim naturszczykiem i pozwalam roślinom na tworzenie własnych kompozycji, niestety najczęściej są to kompozycje jednosezonowe albo okresowe. Dzisiaj spodobał mi się ten zestaw tawuły z tawułką, krótkotrwały bo jedna z nich zaraz zmieni kolor na zielony ;:131


Obrazek

ale czekam na Twoją niebanalną kompozycję i pozdrawiam serdecznie ;:168

Irenko każda pora jest dobra żeby wejść do ogrodu ;:168 tylko w nocy zabierz ze sobą latarkę a najlepiej czołówkę ;:306



Obrazek

Renatko i ja miałam podobne doświadczenie z tulipanami, no oprócz zarazy. Poszłam w prześliczne odmiany tulipanów i nie cieszyłam się nimi wcale, dostałam przydział do sanatorium. Dzięki przytomności poprosiłam synowa o zdjęcia i tylko one mi zostały Obrazek Myszowate wlazły w siatkę od góry i zjadły cebule tylko kopce mi zostały.
Kaliny mam różniste, a ta tradycyjna rośnie w polu i nie byłam żeby sprawdzić czy ma pączki. Bliżej rosną takie!



Obrazek

Obrazek

Beatko może nawet już masz słoneczko, bo u mnie wyszło tak jak przewidywałam koło 11 i świeci ;:3

Jaką masz śliczną cebulkę ;:333 z mojego domowego siania nic nie wyszło i dopiero jak pisałam siana na zewnątrz poszła jak burza...i to jakieś starsze nasiona ;:oj Były posiane dwa rodzaje wzeszły bujnie jedne, to ja tym bardziej muszę poczekać Obrazek


Obrazek

Pisałaś u Małgosi o kwitnieniu śliw i popatrz węgierska górska dopiero teraz u mnie kwitnie...i dobrze ma szansę nie zmarznąć.


Obrazek

i kolorki dla Ciebie ;:196


Obrazek


Asiu gdyby nie moje głaskanie może byłoby inaczej ale trudno. Co ciekawe chyba Iwonka napisała że takie zmarnowane pomidory jej odbiły. Wczoraj robiłam porządek z sadzonkami w tunelu i zwolniła mi się jedna kuweta nalałam do niej wody i wstawiłam parę ugotowanych bidulek...ożyły i parę wygląda całkiem obiecująco ;:306
Asiu pamiętasz różyczkę którą mi wysłałaś? oto ona, rośnie co prawda na grządce specjalnej troski ale nie wiem jaka duż rośnie i czy tu jej będzie dobrze?


Obrazek


Mam jeszcze parę dzisiejszych zdjęć.
Wyjątkowej urody wysiany fiołek o dużym kwiatku!

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Moja szarotka przetrwała kolejną zimę

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cieszą mnie odbijające bergenie, bo już myślałam że to ich koniec

Obrazek

Pytanie do Marty Koziorożec czy to jest naparstnica rdzawa?

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Z dedykacją dla EwyKory
Obrazek

Niedługo zakwitną!
Obrazek

Obrazek


Julciu obiecałam zdjęcie kuklika zwisłego


Obrazek

Miłego niedzielnego popołudnia :wit
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu moje różyczki (po kilku latach) mają metr na metr, więc jeśli będzie im dobrze, to takie urosną. Muszę zrobić swojej zdjęcie to zobaczysz jak wygląda.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu, Twój ogród rzeczywiście tętni życiem. ;:63 ;:63
Domyślam się, że wśród tych cudnych roślinek słychać donośne ptasie trele. ;:333
Nie będę wyliczać, co mi się w Twoim ogrodzie podoba, bo wszystko. ;:215
Dodam jedynie, że widzę dużo roślin, których w ogóle nie znam. Te ze szczególną uwagą będę podglądać. ;:32 ;:32
Pozdrawiam ciepluteńko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Jest już wiosna!

Post »

Oj Marysiu, ale u Ciebie kwitnie ;:138 pięknie , kolorowo ;:63
Marysiu zajrzyj do mnie , plis :wink: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
chinanit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1866
Od: 6 lip 2013, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu, dużo Ci kwitnie, ale mnie bardzo się spodobała ta duża plama kwitnącej skalnicy. :)
Ty jednak jesteś niesamowita! Nawet drzewa siejesz. :shock:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”