Jest już wiosna!

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tynia83
200p
200p
Posty: 443
Od: 13 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Jest już wiosna!

Post »

:wit
Szybka jesteś :)
Jeden miesiąc jeden wątek :)
Zaglądam i podziwiam.
Awatar użytkownika
krystyna2201
500p
500p
Posty: 546
Od: 9 lut 2010, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: między Wschową a Głogowem

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu zaglądam od czasu do czasu do twojego ogrodu i jestem pod wielki wrażeniem,jak bardzo jesteś zaangażowana w ogród. Roślinki cię kochają a ty je i to jest piękne.
Fajnie napisałaś że nie tylko trzeba nie pracować ale jeszcze trzeba mieć spokojną głowę żeby mieć dużo czasu.
Ja niestety nie mam spokojnej głowy i coś mi się zdaje że jeszcze długo mieć nie będę ;:306 /nie wiem czy to śmieszne/
Tak jakoś ładnie pisałaś o siewach że postanowiłam w tym roku za namową M posiać do tunelu trochę pomidorów,W tamtym roku te kupne szału nie zdziałały.Słabo rosły a jeszcze słabiej owocowały.Posiałam na próbę 3 rodzaje w tym koktajlowe bo bardzo je uwielbiam prosto z krzaczka. ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu ja wolę malutkie rośliny, bo lepiej się przyjmują . Po wczorajszym deszczu rankiem poszłam na obchód i było tych oślizłych stworów około mnóstwo .Zbierałam do doniczki ,a potem wyrzuciłam w odludne miejsce i zapowiedziałam ,ze jeśli znów sie pojawią będzie totalne unicestwienie :;230 Ciekawe czy poskutkuje :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
carterka
500p
500p
Posty: 886
Od: 29 sie 2008, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Karniowice koło Krakowa
Kontakt:

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu . A o mąkę spytaj koniecznie, ale skoro im przywiózł do domu, to pewnie więcej jej trzeba wziąć....ale to dałoby się zrobić, w końcu można namówić sąsiadów, żeby wzięli ze mną ;D
Pozdrawiam Agata
mój wątek - Moja zieleń
Awatar użytkownika
Lusia 57
1000p
1000p
Posty: 1429
Od: 8 sty 2011, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kociewie

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witaj Marysiu, spróbuje rozpoznać roślinki Justysi. Pierwsze zdjęcie to może być wiesiołek, drugie rudbekia, na trzecim nie rozpoznałam, czwarte to marcinek a piata roślinka ma ładne listki ale niestety też nie wiem co to jest.
Zaglądam do Ciebie dość systematycznie, uważnie śledzę Twoje poczynania i podglądam Twój wiosenny ogród. Pozdrawiam serdecznie z wiosennego Wybrzeża.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Jest już wiosna!

Post »

piąta roślinka to chyba barwinek pnący albo kopytnik?
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu :)
Pokuszę się więc o pokazanie tych odmian od Ciebie, które mi wykiełkowały i czują się świetnie. :)
Prawda, że piękne?
Ciekawe jakie pomidory z nich wyrosną? Nazwa jednego mówi, że jest pyszny. ;:333
Obrazek

Dziękuje Ci bardzo i pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jest już wiosna!

Post »

Justynko rzadko zaglądasz a ja jestem tu codziennie, zresztą nie tylko ja :D

Krysiu bardzo mi miło że odwiedzasz mój wiejski ogród ;:168 Jestem rzeczywiście zaangażowana, ale to wynika z charakteru że jak już za coś się biorę to z pełnym zaangażowaniem :D Ty masz teraz zajęcie przy Wojtusiu a z tego co pisałaś opieka nad wnukami się przedłuży :D Jednak zajmujesz się ogrodem, roślinami na tyle na ile pozwalają Ci zajęcia.
Pomidory sieję od dawna, bo kiedyś kupiłam sadzonki i nie byłam zadowolona. Wybór sadzone pomidorów kiedyś a dzisiaj nie ma porównania. Tym bardziej że sieję dużo różnych odmian :D W ogóle nie kupuję pomidorów w ciągu roku, bo mi nie smakują :wink:

Jadziu podziwiam, bo ja nie darowałabym życie tym paskudom ;:185 No to będziesz miała 2 żywokosty i złoć ;:108

Agatko jutro wieczorem córka mnie odwiedzi to przepytam ją o mąkę ;:162 Tak, trzeba było zamówić więcej i zamawiałam razem z nimi więc chyba nie było jakoś bardzo dużo ;:219

Lusiu właśnie wczoraj myślałam że jakiś czas się nie odzywasz i proszę wywołałam Cię ;:168 Myślałam o wiesiołku ale zasugerowałam się inną odmianą a to może jest missouryjski :?: Faktycznie nie floks tylko michałek, a ostatni liść nie wiadomo jaki jest duży bo liść trochę przypomina bergenię. Pozdrawiam Cię serdecznie ;:196 i jeszcze mi brakuje Irminki, bo w ogóle się nie odzywa :?

Bożenko coś nie widzę barwinka a kopytnika chyba też nie :?

Elu nawet nie wiesz jak się cieszę bo martwiłam się, że posłałam nasiona nic nie warte. Jeżeli jeszcze znajdziesz w nich poszukiwaną malinówkę to będzie to dla Ciebie nagroda za zaangażowanie w uprawę pomidorów. Roślinki godne Ciebie Elu ;:168
Awatar użytkownika
tynia83
200p
200p
Posty: 443
Od: 13 lip 2012, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Jest już wiosna!

Post »

Marysiu obiecuję poprawę. Teraz będę miała dużo czasu :)
justysia138
50p
50p
Posty: 94
Od: 19 wrz 2015, o 15:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witam. Dziękuję za poradę w sprawie tunelu. Mam nadzieję że mróz i śnieg nie zaszkodzi foli.
Przepraszam za zamieszanie w rozpoznawanie moich siewek na rabatce ale ja dopiero raczkuje i nie wiem jak wyglądają siewki kwiatów. Mówią kto pyta ten nie błądzi.
Dziękuję Lusia 57 za nazwanie moich siewek. Sprawdziłam nazwy u wujka gogla i po wyglądzie myślę że takie kwiaty jak wiesiołek, rudbekia i marcinek rosły u mnie na rabacie.
Dzisiaj miałam pikować żeniszka ale zmarzłam i mam lenia. Może uda mi się jutro. Czy żeniszek pikuje się pojedynczo czy kępkami i czy się go uszczykuje żeby się rozkrzewił? Pytam bo sporo mi tego wyrosło

Obrazek
Pozdrawiam.
Pozdrawiam Justyna
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witaj Marysiu :wit ciekawe co dziś porabiałaś?, ja niestety nie dotarłam dziś nawet na chwilkę na działkę, miała dziś jazdy po przychodniach od rana prawie do 15stej, padłam w domu i musiałam się zdrzemnąć, nie dałam rady, szkoda, bo ładnie dziś było, choć wiatr chłodny ;:185
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jest już wiosna!

Post »

Witaj, Marysiu. ;:196
Wróciłam do żywych i oto jestem w Twoim ogrodzie.
Strasznie dużo pracujesz, pracusiu. :tan Cóż, jesteś szczęśliwą posiadaczką ogrodu, a nie malutkiej działeczki, którą w jeden dzień można obskoczyć.
Ja miałam przerwę w wyprawach na działkę, dlatego już dzisiaj przygotowuję się do jutrzejszej działkowej przygody. ;:303

Pozwolę sobie odpowiedzieć Justynce.
Żeniszki pikujemy pojedynczo, bo one się rozrastają, a gdy uszczknie się wierzchołek wzrostu, rozrosną się jeszcze ładniej.
Patrząc na tę ilość siewek, widzę, że duży ogród samymi żeniszkami można obsadzić. ;:138 ;:138

Ciepłego wieczoru, Marysiu. ;:168
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jest już wiosna!

Post »

Justynko nie ma nic na siłę, masz dom, córeczkę i to jest najważniejsze ;:333

Justysiu ni nie zdążyłam ;:oj ale ja Ci powiem inaczej, bo ja dwa razy siałam żeniszka i też tyle wysiałam ...pikowałam kępkami (inaczej bym się wściekła) przycięłam nożyczkami i wsadzałam kępkami. Miałam śliczne obrzeże :D

Iwonko pozwolę sobie przekopiować z wyspy
posiałam wszystkie bazylie (chyba 8-10 rodzajów) popikowałam co nieco, a ponieważ deszcz zapowiadany nie padał to poplewiłam 3 godz
Po powrocie do domu jakiś dreszcz mnie przeszedł, ale chyba bardziej z niskiego ciśnienia niż zmarznięcia. No to masz dwa dni przerwy to się odstresuj i nie myśl o białych kitlach ;:196

Witaj Lucynko ;:168
Nawet nie wiem ile razy nachodzą mnie myśli, żeby obkurczyć to moje pole działanie i wiesz czym się kończy ? dodatkową grządką ;:223 Wyprowadzam rośliny użytkowe w pole, a w ogrodzeniu sadzę coraz to nowe kwiatki i krzaki ;:oj To jakaś niekończąca się opowieść ;:oj Te moje wszystkie siania to przecież nowe kwiatki nie tylko jednoroczne, bo tam są też byliny i krzaczki, a nawet drzewka :shock:
To miłego jutrzejszego działkowania i rzuć groszku gołąbkom ode mnie ;:167 Miłego wieczoru ;:196

Zrobiłam dzisiaj parę zdjęć, a głównie z powodu pewnej trawki od Zosi, która ślicznie zakwitła :lol:


Obrazek

A jak już wzięłam aparat to sfotografowałam jeszcze takie żonkile, które bardzo lubię

Obrazek

hiacynty, które przepadły i się odrodziły

Obrazek


cieszyniankę, którą nareszcie widać


Obrazek

śliczną dąbrówkę, która lada moment zakwitnie!


Obrazek

jakaś dobra dusza przysłała mi omiegi i są żyją w dwóch miejscach


Obrazek


pierwszy raz kwitnie taka ożanka


Obrazek

Zdjęcia bezsłoneczne ale takie będą parę dni, bo w prognozie chmury i deszcz. Miłego wieczoru!
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”