Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Rośliny doniczkowe
folowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 lis 2008, o 21:26

Juki, draceny i inne-problemy z odmładzaniem i rozmnażaniem.

Post »

Przemo proszę Cię bardzo o pomoc , dawno temu dostałam od teściowej oto te dwa kwiatki, troszkę mi słabo rosną i w ogóle chyba coś z nimi nie tak.
Jestem TOTALNYM LAIKIEM dlatego proszę napisz co mam robić tylko wszystko od A do Z (możesz wypunktować) , bo mogę coś sknocić( w 100% pewne).
Z tego co do tej pory zrozumiałam to muszę juke i dracene ściąć : górne części dać do wody nawet jak są takie duże??
Pnie mam zalać woskiem i też do wody?? :shock:

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i z góry dziękuję.


Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Co do cięcia to tak jak na zdjęciach zaznaczyłem


Obrazek Obrazek

obydwie uważam są po cięciu do przesadzenia w nową ziemię ale w te same doniczki chyba że bryła korzeniowa będzie bardzo przerośnięta to daj o 4 cm szersze doniczki w średnicy, resztę co należy zrobić doczytaj w temacie o odmładzaniu juk pisałem już o tym na forum poczytaj temat od początku do końca i tutaj strona w dół nie linki
folowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 lis 2008, o 21:26

Post »

A tutaj próbowałam rozdzielić inną dracene, niestety ma już tydzień po rozdzieleniu, wymieniam często wodę , ale widzę że coś jest nie tak, żółkną jej już liście od dołu Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Wodę wymienia się raz na tydzień poza tym mogła być przed cięciem w takim stanie że teraz liście żółkną następstwem wcześniejszego zajmowania się roślinom. Mniej wody w słoiczku wystarczy jak będzie 3 cm. :D
folowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 lis 2008, o 21:26

Post »

No niestety z tej małej draceny dolne listki odpadły i chyba usycha ponieważ coraz więcej liści żółknie. Czy może wsadzić ją do ziemi?? Jak jej pomóc??
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Możliwe że była wcześniej w tak fatalnym stanie że miazga wewnętrzna była już porażona zgnilizną i nawet odmłodzenie jej nie pomoże, jeśli pinek w wodzie nie gnije zostaw ją niech sobie w wodzie stoi jeśli gnije za zimna jest woda w słoiczku lub tak jak napisałem wcześniej to następstwa wcześniejszej nieprawidłowej hodowli, wsadzenie w ziemię niczego nie zmieni roślina zgnije. Nie zawsze udaj się uratować rośliny nawet mnie. :D
folowa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 6 lis 2008, o 21:26

Post »

Tak więc a chwilę obecną ta mała dracena wygląda tak.Dalej trzymać ją w wodzie czy już sadzić??
Natomiast to drugie zdjęcie to jest ta najniższa juka którą dzisiaj obciełam, tylko że teraz dopiero zauważyłam że pod liściami (które obtargałam)były takie korzonki?? Czy mam tak jak wcześniej pisałeś wsadzić ją do słoiczka z wodą aby ukorzenić?? Obrazek Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

I jukę i dracenę jeszcze potrzymaj w wodzie niech korzenie lepiej się rozwiną jak będzie ich więcej i będą miały ok 2 cm dopiero do ziemi. :D
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Problem z palmą ....

Post »

Cześć mam takie pytanko mógł by mi ktoś podać przyczynę dlaczego tak waszyngtonia usycha???
Obrazek

I teraz druga sprawa żeby nie rozpoczynać 2 kolejnych tematów
powiedzcie co mam z tym zrobić są to rośliny mojej cioci i będąc u niej popatrzyłem na nie i stwierdziłem ze trzeba zacząć działać:))

Obrazek
Obrazek

i kolejna juka:))
też jest piękna tylko nie mieści się już w mieszkaniu...
Obrazek
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Pewnie sucho ma ta palma Twoja...
A zdjęcie całości ? Jeżeli to dolny liść to nie ma się co martwić.
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Post »

jest to jeden ze starszych lisci
x--A-4
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1148
Od: 27 mar 2008, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

A w jakich warunkach rośnie ? Jaka temperatura? Ile wody ? Kiedy przesadzona ?
Masz zdjęcie całości z doniczką ?

;)
Rakusm
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 lis 2008, o 13:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sieradz

Post »

w pokoju jest ciepło i wilgotno stoi przy oknie południowym podlewam jak z wierzchu przeschnie ziemia mniej więcej raz w tygodniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”