Siew, rozsada,pikowanie cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1230
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Asiu, a po ile taki worek w Casto...?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Elfia
500p
500p
Posty: 518
Od: 1 kwie 2014, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopom.
Kontakt:

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

GrazynaW pisze: Elfia lepiej kupić kostkę sprasowanego kokosu i po zwilżeniu wodą wymieszać z podłożem.
Na pewno jest taniej, taka "cegła" była w granicach 4-5 zł w ub roku.
Tak robiłam podłoże do fuksji. :D
Od strony technicznej doczytałam co i jak. Wygląda to ciekawie. Taka cegła 0,5 kg kosztuje w jedynym miejscu, gdzie mogę nabyć ją stacjonarnie prawie 7 zł. W internecie taniej, ale przesyłka przy paru kostkach na krzyż i tak zabija ceną. Kupię może ze dwie i spróbuję. Jeśli kokos z ziemią do wysiewów się sprawdzi, to nabędę większy zapas w miejscu specjalizującym się w takich wyrobach. Duże porcje wychodzą taniej.
Z racji braku składników pokarmowych w podłożu kokosowym trzeba je jednak nawozić, więc prawdopodobnie prędzej niż inne podłoża będzie wymagało jakiegoś łagodnego wspomagania. Może roztwór astvitu czy czegoś w tym stylu dałby radę. Rok temu radził sobie dobrze.
ogrodowo
Zapraszam :-)
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Sławka - już sprawdzam, bo kupiłam różne inne rzeczy (a miał być tylko woreczek ziemi...).

No i kosztuje 8,32zł.

Coś jakby dużo, ale to pewnie dlatego, że do wysiewów.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Próbowaliście podłoża z kokosem?
link usunęłam mod./jokaer
Generalnie kokos ma fajne właściwości,można też perlit dodać czy wermikulit do podłoża...
LEGENDS NEVER DIE
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

lunatyk pisze:Ja już nabyłem ziemię firmy Hollas z Tes.. i myślę że to dobry wybór ,
zastanawiam się czym się różni od Sterluxa
Ja myślę, że to jedno i to samo, na ziemi z Tes...o nie ma wprawdzie napisu Sterlux, ale reszta jest taka sama:

Obrazek
Pozdrawiam - Waldemar
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Podłoże Sterlux używam do wysiewów, podłoże uniwersalne do już wyrośniętej rozsady i do donic .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Po raz pierwszy kupiłam krążki mam trzy rodzaje i nie wiem czy dobrze zrobiłam.

nr 1
Obrazek

nr 2
Obrazek

nr 3
Obrazek

Obrazek

I tak nr 1 po kilku minutach wygląda tak i chyba jest ok, ziarenko pomidorka też już w środku

Obrazek

Obrazek

nr 2 jeszcze nie wykorzystałam ale ma dziurkę z góry i z dołu

nr 3 tu jestem nieco zdezorientowana po nabraniu wody nie trzyma się "kupy" czy dodać ziemi aby je umocnić?


Obrazek

Obrazek

Po dodaniu wody /leje do talerzyka spodniego / jakby się rozsypuje


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kupiłam ziemię do wysiewu, wygrzana :;230 czy obłożyć tą ziemia czy poczekać no i jak często dolewać wodę aby się nasyciły?

Proszę wyedukujcie babcię, zachciało się nowoczesności a nie normalnego siania, pikowania ;:224
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
lucioperca
100p
100p
Posty: 144
Od: 2 kwie 2015, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: connecticut-plainville

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Behaviour dobrze mowi . Krazki powinny byc umieszczone w jakis pojemnikach. Dziwne ze nie sprzedaja tego jako komplet . Mnie jakos to nie podeszlo .
Pozdrawiam Rafal
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

No to jeszcze raz czy ktoś ma doświadcznie z tym podłożem i co o nim sądzi jeśli używał.

Obrazek
LEGENDS NEVER DIE
Joamor
100p
100p
Posty: 177
Od: 11 lut 2010, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płn-zach okolice Krakowa

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Ja miałam to podłoże kilka lat temu. Strukturę miało fajną, nie powiem, ale zakażone było ziemiórkami i potem miałem pełno muszek w domu. Część rozsad larwy zamordowały. Już więcej biovity nie kupiłam, więc możliwe, że to był jednorazowy pech. Od kilku lat kupuję Aurę do wysiewu z Hollasu, 20 zł. za 80 litrów. Według mnie jest rewelacyjna. W Krakowie mają ją w Polanie na Rydla. Polecam.
Pozdrawiam Joanna
Awatar użytkownika
chmielu11
200p
200p
Posty: 231
Od: 21 lip 2013, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie,okolice Bielska-Białej

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Właśnie też kupiłem tą ziemię,mały worek w ogrodniczym,pani zachwalała że bardzo dobre podłoże do wysiewów ,posadziłem w niej paprykę i sałatę powschodziły ładnie zobaczymy co będzie dalej.
Pozdrawiam Krzysiek
Awatar użytkownika
vinetou80
200p
200p
Posty: 395
Od: 7 lut 2013, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Tenczynek 20km od Krakowa USDA 6b

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Dla mnie bazą do wszystkiego jest zwykle substrat torfowy,mam możliwość mieć kostkę 250l z Durpety czy Hartmana lub Biovity za jakieś 36zł.Durpeta ma jeszcze parę zł droższe z jakąś glinką utrzymującą wilgoć...
Do tego perlit,albo deko włókna kokosowego jak mam.Z warzywami nie miałem problemu ...w miniszklarenkach rosły szybko,za to przy egzotach to trzeba wyjaławiać podłoże żeby ziemiórek nie było i zasłaniać pojemniki,żeby nic nie wleciało i nie żarło zarodków nasion :(
20pln za 80l Aury to coś dużo mi sie wydaje,ale mogę sie nie znać,szczególnie,że do tych podłoży bazą jest torf a nie jakieś cuda z marsa.
Ja nauczyłem się kupować większe opakowania,bo zawsze taniej a tak jak piszę,są bazą do robienia własnych podłoży przy sadzeniu i rozsadach...pięknego miksa dla młodej persymony zrobiłem,pierwsze przyrosty ponad 50cm.
LEGENDS NEVER DIE
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Podłoże do wysiewów cz.2

Post »

Ja również wysiewam do ziemi z Hollasu. Zaletą dla mnie jest dobra jakość oraz ilość nawozu wieloskładnikowego - 0,6 kg/m3.
Pozdrawiam - Waldemar
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”