Taki - sobie ogród cz.5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Małgosiu! Wiatraczki są fajne, jak obficie kwitną. Robią taką chmarę nad kulą zielonych liści. Białe kwiaty fajnie poutykać gdzieniegdzie, trochę rozjaśniają. Ale białe dalie sadzę ostrożnie, żeby miały z sąsiadami jakąś cechę wspólną. Czasami się udaje, czasami nie ;-)

Kasia! Niespodzianki są najlepsze! ;:306 Można się nieźle uśmiać! Ja w zeszłym roku kupiłam zmyślne odmiany tulipanów w kapersach, a wyszły prostackie białe i czerwone. I tak posadziłam, że wyszła flaga, bo białe wysokie w tyle, a czerwone niskie z przodu! ;:306

Ania! Ja obcinam wszystkie kwiaty, jak tylko tylne płatki zaczynają się przebarwiać. Robię to codziennie lub co drugi dzień. Sprzyja to obfitemu kwitnieniu i eliminuje przykry widok przekwitniętych kwiatów. Zdarza się, że na kompoście ląduje cała taczka ściętych kwiatów ;:306

Gosiu! Na chwilę obecną nie wiem, jakie będę miała nadwyżki karp dalii wiosną. Ale obydwie odmiany są zawsze w sprzedaży w kapersach (np w Obi), może uda Ci się kupić. Sakury nie mam w tym roku. Sezon dla serii Fubuki był niełaskawy i straciłam 4 odmiany. Ostała mi się tylko Canary. Miałam York & Lancaster wiele lat, ale mi się wyrodziła i zrezygnowałam. Trzeba tylko przy tej odmianie pamiętać, żeby jej dać paliki i podwiązać, bo silnie rośnie i jest łamliwa. Ale piękna potrafi być!

Marta! Alaska też mi się trafiła z jakieś pomyłki i tak naprawdę nie jestem w 100% pewna, czy to Alaska. :roll: Ale kwiat ma ciekawy i okazały. No i fajnie w tym roku kwitnie, bo poprzednie sezony to jakaś porażka była ;:223

Jacku! mam 2 Babylony: Lila i Purpure. Taki kształt kwiatu lubię. Chętnie bym łyknęła Brons i Rose. Widzisz! Też mam kolekcjonerskie zacięcie! ;:306
Wiatraczki mi się białe trzy trafiły! :tan Mam jeszcze z kolorowych Windmill, Honkę, Willi Willi , Sjinpi Sei (jeszcze nie kwitnie - czekam) i Marie Schnugg (też czekam), mam obiecaną na przyszły sezon Honkę Surprise (wiesz skąd? ;-)) oraz Tahoma Mooshot zza oceanu. Ale zobaczymy!

Krysiu!Dalie przed deszczami zasiliłam (o czym wcześniej meldowałam) i widać, że im to posłużyło. nie są wykończone sezonem, wręcz przeciwnie - dostały pąków i rwa się do kwitnienia.

Już powoli planuję przyszły rok na daliowych rabatach. Obiecałam sobie, że zadbam tez o róże i siknę je czymś na grzyba kilka razy. No nie mogę patrzeć, jak się męczą. Prawie wszystkie maja plamistość, kilka ma po kikucie i nie chce puszczać. Za to Bardzo udanym zakupem okazała się Mary Rose, po której żadnych chorób nie widać, dobrze się ma też Lacre, chociaż mogłaby lepiej. No i kilka jeszcze jakoś sobie radzi, ale moje tzw piękności czyli Ludmilla, Belle Epoque oraz Wedding Piano - praktycznie do wyrzucenia. jak przetrwają zimę - dostają szansę, ale już ostatnią!

Na dziś:

Róża, która fajnie kwitnie, ale liście też dostały!
Poesie
Obrazek

No i niezawodna Bonica
Obrazek

Kanna Yellow King Humbert
Obrazek

I zielona cynia :tan
Obrazek

I to, na co wszyscy czekają :D

Kennenmerland
Obrazek

Dana
Obrazek

Thomas A. Edison
Obrazek

Canby Cetennial
Obrazek

Anna Donatz (pół jej zakwitło ;:306 )
Obrazek

Show'n Tell
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Piękne ;:138 ;:138 ;:138 Na moje cztery, zakwitły dwie. To i tak dobrze, ale nie moje kolorki niestety.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Trzy ostatnie niezłe celebrytki ;:oj
A bielutkie takie eleganckie..
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

:wit Witaj Miłeczko ;:196 chwal się daliami, bo masz czym ;:215 wszystkie są przepiękne ;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Zielona cynia bardzo ciekawa, a Poesie to istna poezja.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłeczko, wreszcie do Ciebie dotarłam, a w zasadzie to powinnam napisać wreszcie dotarł do mnie mój laptop ;:306, więc jestem, Twoje dalie normalnie oczarowują, wcale się nie dziwię, że ciocia nie mogła oderwać od nich oczu, każda piękna na swój sposób, choć ja akurat wolę te pełne niż wiatraczki, ale to rzecz gustu. Akitę, kiedyś miałam, kwitła przepięknie byłam nią zauroczona, śliczna jest też Alaska, Thomas A. Edison, Jowey Linda i wiele, wiele innych, super te zdjęcia perspektywiczne, taki sam busz jak u mnie ;:306, miałam nadzieję na jakąś fotorelację ze spotkanka ;:131
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Ilonka! W końcu nie spotkałyśmy się, bo nie za bardzo pasowało. Ale co się odwlecze... (co robisz jutro? :;230 )
I proszę mi Twojego pięknego wypielęgnowanego ogrodu nie porównywać do mojego wiejskiego nieładu ;:306 Ja nawet ścieżek nie mam, wszystko zachwaszczone, niezaplanowane ;:306

Wandziu! Poesie to jedna z tych, które trwają wiernie. To był dobry wybór 3 sezony temu! Nie wszystkie tak mają ;:185 Cynia miała być pełna ;:223

Majka! Bardzo chętnie, póki są! :D Dziękuję w imieniu dalii!

Tulap! A dziękuję! To prawda! Białe eleganckie są! Zawsze rozjaśniają i uszlachetniają rabatę!

Justyna! Trzeba kochać to, co się ma! ;:306 Nie grymaś! To tak jak ja mam takiego fioletowego pierwiosnka. Nie cierpię go z kolor, ale wiosną mało jest kolorów więc mu wybaczyłam ;:306

Wczoraj rozpoczęłam eksperyment z daliami w wazonie. Zaparzyłam w 80stC końcówki na 6-7cm przez godzinę (woda stopniowo stygła) i wstawiłam do przezroczystego wazonu. Pierwsza refleksja: Po nocy woda nadal klarowna, co nie zdarza się , gdy wstawimy dalie bez zaparzenia. Kwiaty i łodygi jędrne i nawet się postawiły (do eksperymentu użyłam takie nadłamane łodygi). Potem pokażę w daliowym wątku z dokumentacją fotograficzną. Oczywiście, jak eksperyment się uda.
Znów sucho, musiałam wczoraj trochę podlać. W nocy niby popadało, ale za mało. Pod roślinami nadal susza, zadziałały jak parasol.

Na dziś:

Mingud Randy w towarzystwie
Obrazek

Alstergruss
Obrazek

Silver Years
Obrazek

Bishop of Dover
Obrazek

Gamelan
Obrazek

Hapet Bordeaux
Obrazek

Ginger Snap
Obrazek

Tahoma Hope
Obrazek

Windmill
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Białe wszystkie mi się podobają, a zielona cynia urocza. Jestem ciekawa jak się uda eksperyment...
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Hapet B. tym razem jest miszczem. Nie widuję za często czerwonych dalii, a ta urocza.
Ciekawa jestem Twojego eksperymentu. W sumie już kiedyś czytałam o zaparzaniu wrzątkiem końcówek łodyg przed wsadzeniem do wazonu...to chyba działa jak koagulacja?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Sylwia! Dalie w wazonie nadal piękne i rześkie, woda lekko ściemniała, ale nadal klarowna. :heja

Małgosiu! Właśnie tego słowa mi brakowało! ;:180 Koagulacja! ;:196 No zobaczymy, jak dalej będzie. zastanawiam się, czy wymienić wodę, czy pozostać przy tej :roll:
W przyszłym roku rozejrzę się na czerwonymi daliami. Za dużo nie mogę dołożyć, bo i tak miejsca nie mam ;:306

Dziś posadziłam ostatnią różę. Spędziła całe lato w doniczce ze szkółki. Nie wiem, jak to przeżyła ;:306 Ale to Therese Bugnet :wink:

Na dziś:

Kolejna książka zza oceanu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I dalie:

Osaka
Obrazek

Tutti Frutti
Obrazek

Goldorange
Obrazek

Cheyenne
Obrazek

Almand's Climax
Obrazek
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7844
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Miłeczko . pięknie i zdrowo prezentują sie Twoje dalie ;:333 . Mam nadzieję ,że moje będą takie w przyszłym roku . :wink:
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

Masz rację, trzeba cieszyć z tego co się ma :wink: W nocy zaczęło padać i pada do teraz. Może następne dwie zdążą zakwitnąć.
Twoje są przepiękne i ta ilość ;:oj ;:138
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7844
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Taki - sobie ogród cz.5

Post »

duju pisze:Piękne ;:138 ;:138 ;:138 Na moje cztery, zakwitły dwie. To i tak dobrze, ale nie moje kolorki niestety.
Justynko to masz kwitnących 50 % , a ja na kilkadziesiąt dalii zaledwie kilka kwitnących i to bardzo marnie ;:145 w tym niektóre znudzone
Pozdrawiam Alicja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”