Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

I kto to mówi o suszy w naszym kraju???
Te widoki są zaprzeczeniem wszelakich doniesień pogodowych.
Wszystko zielone i świeżutkie. I kwiaty, i owoce. A ile róż u ciebie Ilonko kwitnie. Piękny zakątek :D
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Oj szkoda, że ogród nie z gumy, to prawda, ale u Ciebie smakowicie się zrobiło ;:138
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Przepiękne wszystkie kwitnienia ;:215
Ale jak jeszcze róże Tobie pięknie kwitną ;:oj , powiedz kochana jak je podlewasz, tak normalnie z góry, bo widzę że mokre są całe?
Moje złapały plamistość pomimo że dbam aby podlewać w korzeń.
Nie znam się w ogóle na opryskach, podpowiesz coś kiedy i czym pryskać żeby były piękne jak Twoje?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ale wspaniałe pyszności ;:333 mój ogród owocowy jakoś się nie sprawdził w tym roku, no poza borówkami ;:306
Był u ciebie piękny, kwitnący busz. Masz zdjęcia aktualne? Co ciekawego teraz kwitnie wśród tych pięknych ścieżek?
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko gratuluje Ci artykułu o Tobie w wrzesniowym wydaniu Przepis na Ogród ,od razu wiedziałam że to o Tobie ,bardzo ładnie opisane. ;:63 ;:63 ;:63
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko przeszłam jak burza przez kilka ostatnich stron i ... oczy przecieram z zachwytu ;:138 To prawda, że u Ciebie rośliny z racji upałów i ograniczonej ilości opadów nie ucierpiały . Hortensje ogromne kwiaty a i dalii masz juz trochę - to miłe ta pomponowa piękność idealna w kształcie i coraz bardziej kusi mnie mieć kilka odmian bo jakoś po macoszemu ten typ traktowałam.
Proso włosowate sieje sie tylko raz a potem korzysta z siewek. Tak robię od kilku lat a rosną w różnych miejscach więc nawet ostatnio znalazłam kilka i posadziłam nad stawem .Dobrze znoszą przesadzanie i zawsze sie sieją . Samosiejki ładniejsze niż z celowego siewu .

Dzięki Twoim podpisom 2 lilie Nn rozpoznałam u siebie, podziwianie wysokiego pędu lilii tygrysiej YELLOW TIGER z dużą ilością kwiatów zakończyłam głośnym westchnieniem ...
Kolorowy raj stworzyłaś i powinnaś być z tego dumna.
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2567
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko ogród przepiękny ,przecudny po prostu bajka.Wszystko pięknie kwitnie,pięknie kolorowo i tak cudnie dopracowane.Masz kawał superowego ogrodu,w którym nie jeden chciał by być na żywo i podziwiać,bo jest co ;:180
Kocham takie widoki ;:167
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

ILONKA znowu brakuje Tobie czasu ;:306 ale prowadzić z taką elegancją ogród i praca to nie dziwię się, pieknie.
U mnie dzisiaj zimno w kominku napaliłam, aż nie do wiary ze tak szybko pogoda się zmienia.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Przyszłam sprawdzić, czy nasz Ilonka wstawiła coś nowego. No nic... przyjdę później :wit
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko dawno nic nie wstawiałaś, ale o Twój ogród się nie obawiam. Ostatnie zdjęcia z połowy sierpnia cudowne, pewnie masz linie kroplujące, albo podlewałaś dobrze. Nie wiem na czym oko zawiesić, wszystko wzrok przyciąga, a i mnóstwo u Ciebie różnych ciekawych nasadzeń. Twojego źródełka dawno nie widziałam, już zapomniałam jakie to piękne miejsce. Jak znajdziesz chwilkę proszę nie zapomnij o zdjęciach z okolic źródełka ;:196 .
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Witam wszystkich bardzo serdecznie, jakby nie było znów po dość długiej przerwie, tym razem spowodowanej jednak przyczynami "technicznymi", gdyż mój laptop był "operowany", tak więc przez cały ten czas nie miałam w ogóle kontaktu ze światem wirtualnym i na prawdę bardzo się za Wami i Waszymi ogrodami stęskniłam, mam nadzieję, że teraz będzie chodził o wiele szybciej i sprawniej, a co najważniejsze nie będzie się przegrzewał. Szybciutko odpowiadam i wstawiam zdjęcia, troszkę jednak przez ten czas się ich uzbierało ;:224

Aneczko, dziękuję kochana, ja w zasadzie trawkami zachłysnęłam się niedawno, niestety już więcej ich nie dosadzę, bo nie mam gdzie, ale ta jednoroczna rośnie nawet w kamieniach ;:306, więc w przyszłym sezonie zostawię ją wszędzie tam gdzie sama się wysieje, bo jest naprawdę bardzo fajna

Miłeczko, a mi się wydaję, że Graceland, to ja mam od Ciebie ;:306, najważniejsze, że wszystkie pięknie kwitną, co prawda moja Color Spectacle raczej kwiatka nie pokaże, bo pomimo przesadzenia wciąż stoi w miejscu, ale jedna na tyle może przecież po kaprysić, byle bulwa dała radę

Wandziu, ;:196 na szczęście już po upałach i teraz można nadgonić, to na co wcześniej sił brakowało, ale podlewać i tak dalej trzeba, żeby kwiatuszki przez jakiś czas jeszcze cieszyły

Iwonko, oj przydałoby się jeszcze troszkę miejsca, a tak trzeba przeprowadzić małą selekcję, chociaż trudno mi się pozbywać roślinek nie mam niestety wyboru

Zuziu, moje też mają plamistość, może nie aż tak mocną, ale zdarzają się słabsze egzemplarze i to głównie za sprawą podlewania, gdyż w tym sezonie lane były równo opryskiwaczami, więc mokre były całe, tak ;:108 pryskam je na grzyba, w zasadzie wtedy, gdy widzę, że zaczyna się coś dziać, wówczas jadę do pobliskiego ogrodniczego i pytam czym najlepiej, tydzień temu zostały opryskane Amistarem, mam nadzieję, że to już ostatni raz w tym sezonie

Jolu, dzięki, zdjęć mam całe multum, postaram się w najbliższym czasie powstawiać jak najwięcej ;:108

Marzenko, dziękuję, ale jesteś spostrzegawcza, a wiesz, że w tym sezonie to był już chyba trzeci artykuł i na pewno będą następne, ale nie wiem jeszcze kiedy się ukażą

Krysiu, dziękuję za tyle miłych słów, kolorowy raj pięknie to ujęłaś, jestem ;:108 jestem z niego dumna, ale sama wiesz jak to jest, człowiek zawsze widzi coś do poprawki, co prawda co roku mniej, ale jednak, z drugiej strony patrząc my to przecież kochamy

Beatko, dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba i zapraszam częściej

Krysiu, na jego nadmiar nadal nie narzekam, ale główną przyczyną zupełnego milczenia był brak dostępu do netu, bo jak pisałam na wstępie nie miałam laptopa, mam nadzieję, że z czasem nadgonię wszystkie zaległości

Wandziu, już jestem :wit

Dorotko, nie mam niestety linii kroplującej, tylko dwa węże z którymi człowiek nieźle się nalatał, nie pamiętam czy robiłam ostatnio zdjęcia oczka, jeśli nie to postaram się w najbliższym czasie pstryknąć kilka fotek


to ostatnie lilie, które jeszcze do niedawna kwitły
Obrazek

Obrazek

takie sobie widoczki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


a to już drugie kwitnięcie królewien, sorry, że tak chaotycznie, ale jest ich tyle, że nie ogarniam ;:306 (mam nadzieję, że nie pomyliłam nazw :oops: )

Pashmina
Obrazek

Garden of Roses
Obrazek

Marie Antoinette
Obrazek

Elmshorn
Obrazek

Astrid Grafin von Hardenberg
Obrazek

Astrid Grafin von Hardenberg i Candlelight
Obrazek

Candlelight i Lea Renaissance
Obrazek

Obrazek

Ingrid Bergmann
Obrazek

Obrazek

Carris
Obrazek

Baron Girod de l'Ain
Obrazek

Aphrodite
Obrazek

Aphrodite i Clair Renaissance
Obrazek

Charles Darwin
Obrazek

Jude the Obscure
Obrazek

i towarzystwie Ambridge Rose
Obrazek

Lina Renaissance
Obrazek

Kosmos
Obrazek

Chopin
Obrazek

Amandine Chanel
Obrazek

Princess Alexandra of Kent (zdjęcie niestety nie oddaje jej koloru)
Obrazek

Casanova
Obrazek

Boule de Neigre
Obrazek

Jalitah
Obrazek

Escimo
Obrazek

księżniczka Sofia
Obrazek

Edenka
Obrazek

Chandos Beauty
Obrazek

Double Delight
Obrazek

Heidi Klum
Obrazek

Stephanie Baronin zu Guttenberg Rose i Pomponella
Obrazek

Geisha
Obrazek

Leonardo da Vinci
Obrazek

Charles Austin
Obrazek

Gartentraume
Obrazek

Gartentraume i Clair Renaissance
Obrazek

Artemis
Obrazek

Summer Song
Obrazek

Nostalgia
Obrazek

Obrazek

Kronenburg
Obrazek

Maria Theresa i nn
Obrazek

dalie wciąż kwitną

Sofia
Obrazek

Playa Blanca
Obrazek

Playa Blanca i Caribbean Fantasy
Obrazek

Eveline
Obrazek

nn
Obrazek

Acapulco
Obrazek

od Miłeczki, ale nazwy nie pamiętam ;:223
Obrazek

Mingus Joshua
Obrazek

Polar Bear
Obrazek

sadziec
Obrazek

Obrazek

i drugie kwitniecie ostrogowca
Obrazek

zakwitł mi taki powojnik, czy znacie może jago nazwę?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alionushka kwitnie nie przerwanie
Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7675
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

ILONKA tak obfite kwitnienie może być tylko u Ciebie. U mnie też kwitną ale nie ma porównania, i ta różnorodność.
Dzisiaj jużpóżno jutro przyjdę na podgląd co jeszcze mogę zaprosić do siebie.
Piszesz że trawy kwitnace to jednoroczne :?: pytam bo u mnie bardzo podobne tylko ja myślałam, że to wielolatki.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2567
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko najpierw zachwycałam się różami ,potem daliami ,potem hortensjami i tak po kolei ,aż stwierdziłam,że ty to masz pełną gamę roślin w takim wydaniu,że ja do tej pory nie mogę uwierzyć,że to jawa nie sen ;:oj Wszystko takie cudne,że ciągle nie mogę wyjść z zachwytu .Powala na łopatki każdego kto do ciebie zagląda ,nokaut jak nic,ja leże pierwsza na dechach ;:180
Pięknie,pięknie ,pięknie ;:433
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”