Familokowego ciąg dalszy

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu czyli wszystko się wyjaśniło :D
Prawdę mówiąc mnie też bardziej podoba się Krwawnica pospolita. Gdy kwitnie większa kępa wygląda zjawiskowo. Róża Flora Danica pięknie pokazana - jakby szronem pokryta ....
Ciekawe ramki do zdjęć - z jakiego programu korzystasz ?
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, wstawię zdjęcie mojej krwawnicy rózgowatej (potem usunę) może porównasz ze swoją. Ona jest bardziej filigranowa od pospolitej i Twoja też na taką wygląda:
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JACKU patrząc na obie Krwawnice z linków Krysi też doszłam do tego samego wniosku ,że moja to rózgowata ,bo taka mizerna w kwiaty :wink: Nie mniej są one ładne mają w sobie to coś ,a fotkę zostaw, bo bardziej wyrazista od mojej .Może ktoś również będzie mieć taki problem .Jednak ładniejsze kwiaty ma Krwawnica pospolita
KRYSIU i masz świętą rację ,bo mnie również bardziej podoba się pospolita Krwawnica.Fotki róż robiłam wczesnym rankiem jak pokrywał je szron .W realu wyglądały ślicznie i tak też wyszły .Swoje fotki obrabiam na Photo scape jak dla mnie to wspaniały program .Mam go zainstalowany już dobrych parę lat



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gartentraume

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Takie widoczki całego ogródka są najładniejsze ;:138 Pięknie masz , kolorowo, dużo róż kwitnie ;:63 Masz rację, w sklepach opisują wszystki8e w superlatywach a w praktyce już wiele razy się nacięłam :( Czytam pilnie co kto pisze o różach :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Alionuszka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5766
Od: 16 cze 2009, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z zielonych płuc Śląska

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadzia i znowu się czegoś dowiedziałam...o odmianach krwawnic...cały czas mam zamiar wykopać z rowów krwawnicę prawdopodobnie pospolitą ,bo ciemniejsza w barwie...i nie zdążyłam ,albo jeszcze mam czas...Twoja wątła krwawnica-rózgowata jest ciekawa i przypadkiem jej nie wykopuj ,niech się sieje ,a z miłą chęcią wezmę nadwyżki... :wink:
Piękna Flora Danica i Isabel R.-Jak ona Ci rośnie ,czy często kwitnie...czy ma przerwy...A Eyes For You jest niezaprzeczalnie wspaniałą różą...i dobrze ,że ją mamy ;:333
Pozdrawiam Nela
Ogródkowe rozmaitości
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

NELA Flora Danica ;:167 dopiero w tym roku zbudowała fajny krzaczek i kwitnie praktycznie calutki sezon ku mojej uciesze. Ma cudne kwiaty i liście inne niż wszystkie róże .To jej znak rozpoznawczy .Jednak inne lata taka nie była i ciągle się dziwiłam ,że u Iwony to wielkolud .Teraz i ja mogę się nią zachwycać.Oczywiście nie będę wyrzucać mojej Krwawnicy, bo ma fajne kwiatki i jestem ciekawa czy się wysieje.Isabel jestem nią średnio zachwycona ,chociaż nie bała się tegorocznego słonka nie miała spalonych płatków a rośnie w pełnym słońcu
KAROLA przecież mam różany ogród :wink: ,więc muszę mieć dużo róż.One wciąż cieszą mnie swoimi kwiatami więc o nie dbam jak o dzieci .


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu ja też mam Flore D. i dopiero też w tym roku jakoś kwitnie , w tamtym mi cała opadła z liści chorowała , czy myślałaś o zakupach jesiennych róz , jakoś taki ten rok dziwny , bynajmniej dla mnie pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
mar33
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6361
Od: 13 mar 2012, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu różyczek moc, wszystkie piękne ale gdzie żółtek ;:174 czyżby znów strajkował ;:202
Pozdrawiam Maria "Przyroda jest lekarstwem w każdej chorobie" Hipokrates
Moje wątki- zapraszam. Ogrodowy - aktualny cz.8
Mój wątek personalny
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziu, piękne róże!
Nie zauważyłem, by krwawnica rózgowata się siała ale za to rozłazi się trochę więc na pewno Ci jej nie zabraknie 8-)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

JACKU ;:180 z usunięciem odrostów jest mniejszy kłopot niż z wyrywaniem siewek .Chętni na nadwyżki już są :wink: Mam nadzieję ,że nie ma takich korzeni jak Tojeść kropkowana
MARYSIU żółtek ma 2 kwiatki i nie nadaje się do focenia .Pierwsze kwitnienie było superowe teraz beznadzieja ,ale w międzyczasie już pokazywał parę kwiatków
TERENIU jak na razie niczego nie zamawiam chociaż parę róż na pewno opuści mój ogródek .Nie będę trzymać darmozjadów.Inne zasługują na czołowe miejsca
Moja kotka wybrała sobie nowe legowisko w wózku ,który niedługo zmieni lokatorkę :wink:

Obrazek



Obrazek
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
an-ka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6978
Od: 12 sty 2009, o 21:10
Lokalizacja: Śląsk

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Jadziulka to ostatnie zdjęcie pokazuje jeszcze piękny,kolorowy ogród.
Kocia już grzeje miejsce dla nowej lokatorki.Tylko czy będzie zadowolona z eksmisji?Ach ta Bordure Champagne-cudna.Gartentraume jeszcze kwitnie?Krwawnica prześliczna .
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

ANUŚ nie tylko Bordure Champagne cudnie kwitnie także Claire Marshall ma mnóstwo paków i kwiatów i oczywiście bezbłędny Prince de Monaco .Eksmisję dostaje Yellow Dagmar Hastrup, NN ka wielkokwiatowa,bo chociaż kwitnie jako tako to niestety jej kwiaty są jedno- dwudniowe .Słaba i chorowita jest też Silesia ,ale jej kwiaty są cudne więc zostaje.To samo The Prince beznadzieja ,ale daje mu jeszcze jeden sezon a potem jeśli się nie wykaże to Adieu Natomiast Cardinal Hume kwitnie calutki sezon ;:167 Gartentraume na razie nie ma pąków ,ale w ubiegłym sezonie kwitła długo
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Familokowego ciąg dalszy

Post »

Ostatnie zdjęcie - piękne!
Krwawnica rózgowata nie jest ekspansywna więc nie musisz się obawiać jej odrostów.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”