Borówka amerykańska - 6 cz

Drzewa owocowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Wydaje mi się że wygląda to na poparzenie słoneczne liści, ale niech potwierdzi to ktoś. Od kiedy liście zaczęły usychać i jak często są podlewane?
macin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 cze 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Brązowienie liści pojawiło się jakoś w czerwcu (też myślałem, że to po pierwszych upałach). W lipcu nie były podlewane, ale sprawdzałem wilgotnościomierzem i na głębokości 15-20cm było wet:)). Podlewać zacząłem od połowy sierpnia kropelkowo ze sterownikiem co trzy dni - ok. 6 litrów pod krzak. Borówki są przykryte ok. 7cm. warstwą kory. Może czujnik był badziewny. Chandler opierał się temu, ale od ponad tygodnia i na nim się zaczęło (pierwsze zdjęcie). Dwa krzaki wywaliłem dzisiaj i korzenie wydawały się ok., ale owoce malutkie, wzrost zahamowany (ostatnie zdjęcie).
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Borówki nie mają pojęcia o nowoczesnej technice a podlewanie kropelkowe i różne czujniki mają głęboko w d...Do życia potrzebują odpowiednio niskiego pH,coś do picia i coś do jedzenia.Jak widać skąpisz im wszystkiego,to nie dziw się ,że tak wyglądają.Amen!
macin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 cze 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

No to faktycznie chyba przegiąłem. pH będę mierzył płynem Helliga. Czy 6 litrów wody co 3 dni wystarcza na krzak borówki?
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Dokładnie Kalo, nawożenie też późno rozpoczęte i tylko jedna dawka a powinny być chociaż 3 co miesiąc jedna, od kwietnia do końca czerwca. 10 l wody tygodniowo na krzew powinno wystarczyć.
macin
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 8 cze 2010, o 21:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Nawozicie gotowymi nawozami do borówki czy do sierpnia siarczanem amonu a później siarczanem potasu?
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

kaLo dobrze to ująłeś, bo jak taki krzew który ma korzenie bardzo płytko wytrzyma w upały bez podlewania. Ja dopiero zacznę od jesieni mieć borówki ale jak czytam co piszecie o siarczanach i innych takich specyfikach to myślę sobie że te borówki rosną przeważnie na sterydach:). A podobno w sklepie są faszerowane :shock: . Ale cóż jak trzeba...
Mam tę moc - Sylwek
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Ja nawoziłem w tym roku specjalnym do borówek.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

SylwesterK6 pisze:kaLo dobrze to ująłeś, bo jak taki krzew który ma korzenie bardzo płytko wytrzyma w upały bez podlewania. Ja dopiero zacznę od jesieni mieć borówki ale jak czytam co piszecie o siarczanach i innych takich specyfikach to myślę sobie że te borówki rosną przeważnie na sterydach:). A podobno w sklepie są faszerowane :shock: . Ale cóż jak trzeba...
Nie przesadzaj.Wszystko zależy od dawki i sposobu podania.Z nawożeniem jest jak z piciem wódki.Należy to robić z głową,nie z zagrychą. :D
Siarczan amonowy jest stosowany do nawożenia borówki,bo akurat ta forma azotu jest najefektywniej przez nią pobierana i wykorzystywana a jon siarczanowy skutecznie zakwasza podłoże.
SylwesterK6
200p
200p
Posty: 447
Od: 11 lip 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

To nie znaczy że nie ja nie będę nawoził takimi specyfikami. Już zdążyłem kupić siarczan amonu :) .
Mam tę moc - Sylwek
lilli
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 27
Od: 31 lip 2014, o 07:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

a teraz na poważnie czym teraz zasilić borówkę siarczanem potasu czy siarczanem magnezu ;:218
Awatar użytkownika
patryk10015
500p
500p
Posty: 537
Od: 1 maja 2015, o 20:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Siarczanem potasu na zdrewnienie pędów. Ja na początku września podlewam siarczanem potasu i podaję małą łyżkę superfosfatu pod krzaczek.
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka amerykańska - 6 cz

Post »

Na jesień to potas i fosfor najbardziej potrzebne, dla pędów i dla korzeni. Ale w sumie tego czego najbardziej w tym roku brakuje to... wody.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”