Różne pomidorki mikro bardzo dobrze nadają się do uprawy w pojemnikach.
Niestety, moje odmiany balkonowe rosną za bujnie - okazały się być w typie wegetatywnym. Jak się coś robi pierwszy raz jest duże prawdopodobieństwo popełnienia jakiegoś błędu.
Na balkonie uprawiam 3 odmiany, których nie było na listach AWN2015. Jak będą chętni to mogę ich nasiona przygotować na AWN2016, jeżeli się odbędzie.
Jedyną odmianą, która w pełni nadaje się do uprawy w pojemnikach jest
Gold Nugget. Jest to żółty, koktajlowy pomidor karłowy (determinant). Plusy: ładny pokrój krzaka, wiąże owoce bez problemu, plenny, wczesny (już są owoce). Minus: według smaku plasuje się w środku peletonu.
Cztery pozostałe odmiany.
German Lunchbox. Pomidor w kształcie małego jajka. Ponoć ma być pomidorem bardzo smacznym o smaku słodkim i wyraźnym aromacie pomidorowym. Wiąże owoce bardzo dobrze. Minus: za mały, średnia waga 30g.
Thessaloniki. Pomidor, który wywodzi się z Grecji. Jest to prawdopodobnie typowa odmiana handlowa, ale o dobrym słodkim smaku. Według dostawcy nasion (USA), 40 procent pomidorów w uprawie amatorskiej w Grecji to jest ta odmiana (marketing?). Waga owoców 80-120g. Bardzo dobrze wiąże owoce na balkonie.
Jaune Flamme . Pomidor 3 w jednym. Jak nie całkiem dojrzały to smak wyrazisty ostrzejszy, dojrzały smak łagodny, słodki i nadaje się do suszenia. Waga 60-80g. Bardzo dobrze wiąże owoce.
Brandywine (PL). Zrzucał zawiązane owoce z pierwszych gron. To samo powtórzyło się w gruncie.
Wygląd plantacji na balkonie.
Pomidory niedługo dosięgną sufitu.
Zawiązane grona Gold Nugget.
Wysoko zawiązane kolejne piętra owoców German Lunchbox.
