Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

U mnie najbardziej podoba mi się pomidor Perła Kaszub ,ma taki ładny pokrój ,co prawda nie ma jeszcze ani jednego kwiatka i nie wiem dlaczego ,a wszystkie inne już mają małe owoce.
Pozdrawiam Teresa :wit
Esmeralda
500p
500p
Posty: 523
Od: 12 maja 2008, o 14:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

krysp50 pisze:Witajcie :wit Ja z pytaniem o B 037 tzw. chińska śliwka. Szukam w necie oraz na forum i nigdzie nie mogę znaleźć - albo nie umiem - jak go prowadzić: na jeden czy kilka pędów, jaki wysoki rośnie ?
Z góry dziękuję :)
Krysiu, miałam go kiedyś, urósł baaaaardzo wysoki. Możesz go dać na 2 pędy, jeśli masz na tyle miejsca. Jeżeli nie masz, daj na jeden, owoców i tak będzie dużo.
Tutaj masz zdjęcia http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 2#p4792662
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11335
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Perła Kaszub tak ma.Rok temu pierwsze kwiaty zawiązała chyba na metrze,czyli w połowie wysokości.Jak masz czas i ochotę poszukac,to wstawiłem zdjęcia.
W moim profilu kliknij znajdź posty i w szukajkę wpisz perła Kaszub.Akurat pierwszy post pod tym postem.
Awatar użytkownika
krysp50
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 630
Od: 22 lut 2007, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Esmeralda - bardzo dziękuję ;:196
Czytałam odnośnik i trochę zmartwiłam się tym, że niezbyt smakował - zobaczymy, każde podniebienie inne i nawet w domu czasami każdemu smakuje co innego :D Puszczę na dwa pędy bo akurat przed nim jest miejsce - koniec rabaty i zaczyna się trawnik . Muszę tylko wymienić tyczkę na wyższą ;:oj .....
Pozdrawiam Krystyna
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

kaLo pisze:Perła Kaszub tak ma.Rok temu pierwsze kwiaty zawiązała chyba na metrze,czyli w połowie wysokości.Jak masz czas i ochotę poszukac,to wstawiłem zdjęcia.
W moim profilu kliknij znajdź posty i w szukajkę wpisz perła Kaszub.Akurat pierwszy post pod tym postem.
Rzeczywiście gigant ale pokrój ma taki sam jak mój .W takim razie muszę czekać ,dziękuję.
novito
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 wrz 2012, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mogilno

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Amanita pisze:Ja w tym roku ostatni raz jestem amatorem grunciaków :evil:
Jak tak dalej pójdzie i znowu zz wszystko mi zniszczy, to ja się już w to nie bawię. Już powiedziałam mężowi, że muszę mieć konkretny, solidny tunel na to wszystko. Bo szkoda na to mojego czasu, 100 sadzonek, przesadzać, podlewać, obserwować, a tu nagle nawieje z wiatrem zarodników i do widzenia pomidory :evil:

Oj, jak ja liczę na te tropikalne upały ;:180 ;:180 ;:180
Ja w zeszłym roku też myślałem jak Ty. No i mam, ale sam foliak nie rozwiąże wszystkich problemów z uprawą pomidora, właśnie tego doświadczam. W zeszłym roku w gruncie pomidory zaczęły mi chorować pod koniec sierpnia a w tym roku już pojawiają mi się pierwsze oznaki, oczywiście nie wykluczam tu własnych błędów popełnionych w uprawie, bo jak się okazuje nawet podlewania trzeba się nauczyć. Tak wyglądał mój tunel wczesną wiosną, jeszcze w trakcie budowy (48m2) ;:215
Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Właśnie dlatego moje gruntowe prawie wszystkie mają jakieś zadaszenia z folii, rosną wtedy o wiele szybciej i nie muszę się martwić deszczem. Zobaczę jaka różnica będzie, na razie chorób nie ma twu, twu, twu!
Awatar użytkownika
Johna
200p
200p
Posty: 261
Od: 10 wrz 2013, o 12:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Folia nie zawsze pomaga - u mnie jest specyficzny mikroklimat - wszyscy się cieszą na upały ale ja wolałam dotychczasową pogodę, owszem było zimno ale nie było wilgoci pod daszkiem mimo deszczów. Teraz codziennie rano gdy wschodzi słońce moje pomidory mimo daszka, mimo okapu nad nimi stojącymi na tarasie są całe mokre. Wszystko wina mgieł. W zeszłym roku właśnie przy takiej pogodzie miałam pierwsze objawy zz.
Pozdrawiam Asia
Awatar użytkownika
leszek0921
50p
50p
Posty: 52
Od: 28 mar 2014, o 07:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Kiedy ogławiacie gruntowe ? Ja powoli zaczynam za czwartym gronem , rosną w górę jakby chciały nadrobić czas . Niektóre wyrosły nad paliki około 1,60 m . ;:136
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4048
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Pomidory z małymi owocami można ogławiać na początku a nawet w połowie sierpnia. Wielkoowocowe 2 tygodnie wcześniej, bo potrzebują ok. 2 miesiące na wyrośnięcie ;:173 . A przymrozki jak wiadomo zdarzają się nawet w połowie września ;:oj .
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Po ile zawiązanych pomidorków typu befsztyk Brandywine zostawić w jednym gronie.? Po ile Wy zostawiacie?
I ile zostawić np. w Kalmanie?.
Aga
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Co do Kalmana, to nigdy go nie regulowałem, a bywało od 4 do 7 sztuk w gronie :wink:
I wszystkie były bardzo dobre. :D
Pozdrawiam
Jerry
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Dzięki Jerry
Aga
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”