Na starych fundamentach

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

Zamiast żonki zabieram sunię ona wręcz jest obrażona :D na mnie jak nie pojedzie na działkę
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

Witam po krótkiej przerwie. :wit
Wczoraj pojechałem wieczorkiem na działkę. Nie robiłem nic wielkiego podlałem tylko nowy trawnik.
Wieczór jak słońce jest nisko to jakaś taka magiczna pora dnia, tak mi się błogo zrobiło i wydało mi się że moja działka jest piękna. Kwiaty tak pięknie kwitną, trawa zielona, pełno czereśni na drzewach, truskawki kwitną i mają dużo owoców, porzeczki oblepione owocami. Cisza na działkach, nie ma grilowiczów, muzyki z radia i zapachu kiełbasy ,tylko pachnie przyroda.
Obrazek
Obrazek
Zakwitły piwonie, śliczne są.
Zaczynają kwitnąć lewkonie na razie dwie a dają tyle zapachu
Obrazek
Małe goździki a takie urocze i firletka
Obrazek
Obrazek

Sam siebie nie poznaję, jeszcze parę lat do tyłu to nawet nie spojrzałbym na kwiaty. Moi koledzy z dawnych lat jak by przeczytali to co teraz piszę to by postukali się w głowę ;:124 .
Mi to pasuje :D małe kwiatki a dają tyle radości.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Na starych fundamentach

Post »

Ależ u Ciebie piwonie już kwitną ;:oj a u mnie jeszcze takie malutkie pączusie mają - to nie fair :;230 Tak na nie czekam ;:65

Powiem Ci, że i ja uwielbiam bywać na działce w porach, gdy innych już/jeszcze nie ma. Kocham poranki, jak tylko podoga dopisuje to zaglądam jeszcze przed pracą, słonce pada nieśmiało na taras, w koło ptaki cudnie ćwierkają a poza tym cisza - i ja z mężem i pachnąca kawa - cóż chcieć więcej :lol:
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

Piwonie chyba odwdzięczyły się za opiekę, porządnie je nawiozłem i kwitną pięknie. Obok jest jakaś inna odmiana i też ma dopiero małe pączki.
Poranki i wieczory są piękne, jakiś melancholijny nastrój mam dziś, siedzę w pracy, za oknem mam różę pnącą sam ją sadziłem parę lat temu idę zobaczyć czy będzie kwitła.......ma trochę pączków radzi sobie choć warunki ma słabe do wzrostu.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Na starych fundamentach

Post »

Jak nawoziłeś piwonie? Może ja powinnam mocniej je podsypywać :roll:

Ps- też siedzę w pracy ale jakoś nie mogę się na niej skupić ;:306
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

No ja też nie mogę się skupić na pracy.
Piwonie już rosły jak kupiłem działkę, słabo kwitły albo wcale. W koło krzaczków zebrałem stara ziemię, posypałem kompostem delikatnie małą warstwę żeby nie zakrywać korzeni za bardzo. W tym roku dałem obornik granulowany bydlęcy, podczas pielenia zmieszał się z ziemią , woda zrobiła resztę. Ja zresztą daję obornik co roku pod wszytko. Za namową sąsiada z działek mam zamiar robić gnojówkę z pokrzyw, to nic że śmierdzi dla roślinek to perfumy. Nie będę tylko polewał w sezonie kiełbasianym :D
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starych fundamentach

Post »

Witaj Krzysztofie ,jak fajnie spaceruje się po Twoim wątku i podgląda jak twoja działka zamienia się w czarodziejski ogród ;:108 U mnie paskudna pogoda od tygodnia ślimaków plaga zjada co może więc szukam pocieszenia dla oka na forum.Bożykwiat też mnie urzekła i w tym roku kupilam,a gnojówka z pokrzyw jest fajnym nawozem maliny po niej rosną jak oszalałe,nie lubią jej tylko warzywa cebulowe :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Na starych fundamentach

Post »

Moje piwonie sadzone były na jesieni 2013. Gdy je kupiłam były mikroskopijne. Zeszłej jesieni nawiozłam je obornikiem, który przywiozłam od Babci i w tym roku po raz pierwszy zakwitną ;:138
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starych fundamentach

Post »

Ja mam gnojówkę z pokrzyw i z rabarbaru :) Ta ostatnia do azali, hortensji i rododendronów :) śmierdzi zawodowo, ale przynosi efekty :) kępka goździków piękna :) no i piwonie ;:167 , których nie mam ;:145
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

Witaj Iwonko pogoda u was faktycznie słaba. Zapowiadają duże opady, możliwe powodzie lokalne.
Mam trochę krzaczków malin, chyba będzie trzeba poczytać jak się robi gnojówkę i zastosować.


Roślinki jak dostaną dobrze papu to dorodnie rosną, Marlenko oczywiście pokażesz swoje piwonie w rozkwicie.

Monika Uśmiechnij się ładnie do rodzinki niech ci zrobią prezent, albo sama sobie zrób i kup piwonie, piękne kwiaty
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starych fundamentach

Post »

Miałam, dwa razy i nie dały rady. Jedna piękna, drzewiasta. Ale widocznie źle przygotowałam glebę, one lubią wapienną, a u mnie kwaśna... Muszę faktycznie się uśmiechnąć do kogoś  ;:306
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starych fundamentach

Post »

Ja gnojówkę robię tak:kroję sporą ilość pokrzyw wrzucam do dużej plastikowej beczki zalewam wodą i zostawiam na minimum 2tyg.Podlewam maliny i warzywa na wiadro 10litrowe daję litr gnojówki,podlewam wieczorem w suchy dzień ,gumowe rękawiczki obowiązkowe a potem kąpiel :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

;:306 na pewno skorzystam z przepisu. Śmieję się bo będę następny po stronie gnojowiczów. Na działkach tworzą się dwa fronty gnojowiczów i grilowiczów. Nie będę złośliwy i będę polewać w tygodniu.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”