Roundup niebezpieczny - szczególnie dla kobiet

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agusiia
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 11 kwie 2014, o 10:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: gmina Nasielsk

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Najgorsze jest to , ze pryskają Raundapem ziemniaki na polu po tym jak bulwy są już duże ale nie przerośnięte, tak ok miesiąc przed zbiorem, a wiadomo że to gówno idzie do korzeni a w tym przypadku to są bulwy, a my wszyscy później to zjadamy. Mój sąsiad tak robi, widziałam na własne oczy, nawet kontroler z jednostki certyfikującej (prowadzę gosp. ekologiczne) jak to zobaczył, za głowę się złapał i mówi"...biedronkowe ziemniaki, ten kto to zje jest załatwiony.." Nie wiem czy sąsiad sprzedaje rzeczywiście do biedronki, ale dla siebie na pewno ich nie wyhodował. Ziemniaków jak wiadomo, wszyscy zjadamy najwięcej. Rolnicy w większości pryskają wszystko bez umiaru, stąd te biedne pszczoły umierają, na całym świecie praktycznie.
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Roun-dup - najczęściej stosowany herbicyd na świecie, głównie w uprawach GMO, jako składnik aktywny zawiera właśnie glifosat. Producent, firma Monsa-nto twierdzi, że jest całkowicie bezpieczny, jednak jedna z agend Światowej Organizacji Zdrowia ma zgoła odmienne zdanie - glifosat trafił właśnie na listę związków "prawdopodobnie rakotwóczych".
Źródło: http://bit.ly/1HHqEoR

Obrazek
Awatar użytkownika
agat
100p
100p
Posty: 113
Od: 8 mar 2013, o 00:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Nadmienię, że odszkodowania do tej pory nie dostał żaden mieszkaniec Wietnamu. Firma, która również produkowała Agent Orange to: Dow Chemical.
Nabijajmy kabzy producentom tego typu produktów tłumacząc, że wtedy była to 'broń' przeciw komunistycznemu wrogowi; a obecnie, ze to broń przeciwko chwastom. Zobaczymy skutki za 40 lat i tej walki.
czemu winne są te dzieci?
Serdeczności
Agata
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Ja myślę, że już to widać niestety...
freak
100p
100p
Posty: 109
Od: 2 lip 2008, o 23:57
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Roundup jest tak bezpieczny, że można go nawet pić. ;:215

https://www.youtube.com/watch?v=ovKw6YjqSfM
Awatar użytkownika
GrzegorzR
200p
200p
Posty: 483
Od: 25 maja 2009, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 8 min na południe od Wrocławia

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

agat pisze:Nadmienię, że odszkodowania do tej pory nie dostał żaden mieszkaniec Wietnamu.
Za wieloletnią toksyczność Agent Orange odpowiadały dioksyny.
Jestem JA i MOJE bagno!
Jeśli masz przepiękną żonę, odlotową kochankę,super brykę, nie masz kłopotów z urzędem podatkowym i prokuratorem, a gdy wychodzisz na ulicę świeci słońce i wszyscy się do ciebie uśmiechają - narkotykom powiedz NIE!
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10362
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

-Otruli mi psa! Niebezpieczne opryski na terenie Lublina?
Od kilkunastu dni na terenie Lublina trwają opryski terenów zielonych, które mają zwalczyć chwasty.
Mieszkańcy skarżą się, że są one niebezpieczne dla zwierząt oraz ludzi.
Podobnych zgłoszeń dostaliśmy wiele, tak o chorych zwierzętach domowych jak i o dzieciach, dla których opryskiwany teren często służy do zabawy. ? Administracja na pewno wiedziała, że coś takiego będzie miało miejsce, dlaczego nikt nie wywiesił żadnego ogłoszenia ? mówi pani Joanna z dzielnicy Czuby. Z kolei w ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców dzielnicy LSM zaalarmował nas, że z powodu owych oprysków jego pies zdechł. Zastanawia się on nawet, czy nie wytoczyć miastu procesu, ponieważ nikt z mieszkańców osiedla nie został o opryskach powiadomiony.
http://www.lublin112.pl/otruli-psa-nieb ... e-lublina/
infantasy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 cze 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Skoro wszystko zostało już powiedziane, to mam takie techniczne pytanie: po oprysku Randapem ile czasu trzeba odczekać aby móc bezpiecznie "grzebać" w ziemi i siać nową trawę?
Dzialkujemy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 cze 2015, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Witam serdecznie.
Proszę o radę, otóż posiadamy z mężem działkę, którą przygotowujemy pod upawę. Jesteśmy właśnie po przeoraniu ziemi i potraktowaniu jej glebogryzarką. Pol było obrośnięte trawą i DUŻĄ ilością chwastów. W tej chwili chcemy siać trawę i polecono nam, by najpierw spryskać ziemię Roundup'em. JA JESTEM PRZECIW ale co zrobić, by po posaniu trawy, nie wyrastały również chwasty?
Prosimy o poradę fachowcow ;:180
"Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę"
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Masz dziecko, psa ja bym wolała już mieć te chwasty na trawniku lub zwyczajnie je wyrywać.
Tym bardziej za czas jakiś chwasty i tak pojawią się z okolicy.
Dzialkujemy
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 9 cze 2015, o 07:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Okej, czyli po prostu siać, a potem pozbywać się ręcznie, tak jak Państwo napisali. Ewentualnie jakieś ekologiczne specyfiki, istnieją takowe? Czy darować sobie? :)
"Człowiek bez pasji nudzi swoją duszę"
infantasy
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 1 cze 2015, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

Iwona i Piotr pisze:Masz dziecko, psa ja bym wolała już mieć te chwasty na trawniku lub zwyczajnie je wyrywać.
Tym bardziej za czas jakiś chwasty i tak pojawią się z okolicy.
... oooo! super wiadomość, to ja zapraszam Państwa, 2000tys. metrów wszystko w perzu, no niech będzie, zainwestuje w rękawice i dziabake ...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21872
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Roundup nie taki bezpieczny - szczególnie dla kobiet

Post »

A ja zapraszam Państwa próbujących założyć trawnik do tematów ,które z pewnością będą pomocne w tym dziele... :D
Tutaj znajdziecie ich zbiór http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=32&t=10197
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”