Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu ;:3 nad Artemis się zastanawiałam, cudownie wygląda...dopisałam do listy, zobaczę jak się zaaklimatyzują zamówione róże. Kobea tylko jedna Ci zeszła :?: Wysiewałam kiedyś zeszło trzy szt...zakwitły dosyć późno, kwiaty są bardzo ładne...tylko do późnej jesieni nasiona nie zdążyły się zawiązać :roll: Miałam nasiona w tym roku w rękach, zrezygnowałam...nie za bardzo mam je gdzie posadzić. Przetacznik też mam taki sam, przy Twoich różach dobrze wygląda ;:167
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu trzymam kciuki za Twoje nowozamówione róże ;:215
Kobei wzeszło 3 szt,ale jeszcze jedna widzę,że się gramoli.Jedną obiecałam mojej mamci,jedna dla mnie,następna dla koleżanki,i jeszcze jedna mi zostanie,może podaruję cioci...zawsze ktoś chętny się znajdzie ;:108
Kobea to dobra zasłona ,ładnie zarasta,a do tego jak zakwitnie to jest radość ;:108
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu ;:145 A ja jeszcze nie posiałam kobei. Myślisz że jak zrobię to w niedzielę to nie będzie za późno? Jestem teraz u rodziców i nie chciałam zostawiać siewek Piotrkowi do opieki stąd moje późniejsze sianie :lol: W zeszłym roku gdy zajął się moją portulaką to wszystkie siewki zniszczył przez nieostrożne podlewanie :) Ale zajął się chłopina, no zajął :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu spokojnie,jak wrócisz i posiejesz to zdążysz ;:108 Mi wzeszły nasiona po 11 dniach,kobea rośnie mega szybko ;:108
Wiesz...nie udały mi się posiane 4 lutego lobelia i szałwia,wszystko się położyło,liche takie ;:222
Ale znów spróbuję ;:215
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu, jak to się położyło ;:202 ? Co masz na myśli? Pytam, bo jestem nowicjuszem w sianiu i chciałabym poznać ewentualne przeciwności losu :roll: . Do tej pory wszystkie jednoroczne "produkowała" moja mama. No ale wypadałoby w końcu nauczyć się tej sztuki, prawda ;:131 ?
Piękną masz Arabellę i lasek przetaczników ;:215 .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu, Arabellę masz jedną, czy może kilka :?:
Moja nie daje takiego efektu. :(
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu, siałaś białą czy fioletową kobeę? ta białą chyba szybciej wychodzi. jak sądzisz? Ja w tym roku zrobiłam wielki mix i coś mam wrażenie, że to był błąd. Wyszły jedynie białe, a fioletowe nadal siedzą. Boję się, że ta biała zagłuszy totalnie fioletową ;:218
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu to mnie uspokoiłaś. Mam nadzieję, że zdąży zakwitnąć o ile w ogóle zejdzie :) Aniu a jak czosnek niedźwiedzi? Posiałaś? Ja swój mrożę w zamrażarce. Ciekawa jestem bardzo czy wzejdzie. Posieję go w domu i zobaczymy :)
Co do szałwii to dziwne, że się położyła. Może za mało słońca miała ostatnio, albo trochę ją przelałaś i zgorzel siewek zaatakował? A może było coś w ziemi? Ja czasem piekę ziemię w piekarniku zanim coś do niej posadzę. To tak przy roślinach na których najbardziej mi zależy. Szczególnie domowych bo z tych trudniej szkodniki wyelimonować.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Moni nie wiem co źle zrobiłam.Może mój błąd to była za sucha ziemia.Szałwia trójbarwna wschodzi dosłownie po dwóch dniach,nie zdjęłam o czasie folii i dosłownie siewki poległy ;:222 Mogłam zrobić fotkę,ale ja szybko wyrzuciłam to do kosza i mam kolejne nasionka,przecież już dwa razy mi się z nią udało,nie przestanę,musi się udać ;:215
Dziś wysiałam nasiona szałwii od kochanej forumki,troszkę bardziej zwilżyłam ziemię przed posianiem.No zobaczymy co mi z niej wyjdzie:)
Próbuj kochana,wiesz jaka to satysfakcja jak sama coś wyhodujesz?

Aniu Arabella jedna sadzona,rozrosła się na tym korzeniu,że hoho :uszy Mam jeszcze drugą z Auchan,słabsza i mniejsza.

Sabinko tym razem siałam tylko białą kobeę,jest niezmordowana i szybciej zakwita.W poprzednim roku wysiałam też fioletową,ale wzeszło mi tylko jedno nasionko,zarosła liśćmi,ale fioletowego dzwonka się nie doczekałam.

Andziu na pewno Ci wyjdzie,zobaczysz jak masz białą ;:333 Mój czosnek jeszcze nie przemrożony,muszę sie za niego wziąć,bo straszebliwie mi się podoba ;:333 No i do sałatek wspaniały ;:108
Szałwia miała za sucho,teraz inaczej postąpię,najpierw zroszę ziemię lekko,potem wysieję i znów lekko wodą....
Szybko wychodzi jak błyskawica,nie mogę przegapić ściągnięcia folii w odpowiednim momencie.
Ziemi nigdy nie grzałam w piekarniku ;:224 Wszystko przede mną ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Ja już zakupiłam nasiona kobei, ale wciąż brak mi czasu na wysiew ;:173 Musze się zmobilizować, bo jak widzę, że Twoja już tak ładnie wschodzi, to mi żal, że tak swoje nasionka zaniedbuję ;:124
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu :wit ziemię w piekarniku przerabiałam, lepsza jest mikrofala ;:173 szybciej się praży...pamiętaj tylko że taka ziemia powinna przez dwa tygodnie postać po przeprażeniu...kaktusy wysiewałam po takim zabiegu.
Czosnki można wysiać do doniczki i wystawić na dwa tygodnie do ogrodu...niech naturalnie przemarzną...później postawić w domu na parapecie. Rozmnażałam tak rozchodnik, perowsskia łobodolistna z nasion. Dwa tygodnie stratyfikacji wystarczyły...sadzonki szybko zeszły. Ziemia ziemi też nierówna, w jednej nasiona ładnie schodzą w innej pleśnieją i gniją.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Aniu piękne zestawienia różane... i powojnikowe. ;:215

Kochana napisz mi słów kilka o tym jak sprawuje się u Ciebie Souvenir du Docteur Jamain? Od kiedy go masz i ogólnie co i jak z nim u Ciebie? ;:131 No i koniecznie jego foteczki zapodaj. Czekam niecierpliwie. ;:65 ;:131
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Zakątek Annes cz4...złota jesień...

Post »

Moni kobea jak już wykiełkuje to pędzi w górę błyskawicznie,także zdążysz ;:108
Ja już doczekać się nie mogłam,jedna to już liście wypuściła ;:oj

Aniu nie wiedziałam,że ziemię się praży przed wysianiem,do tej pory pakowałam nasiona od razu do ziemi.
Ja z tych co się nie patyczkują ;:306
Czosnek niedźwiedzi chyba jutro posieję,a potem na balkon ;:333
Wysiałam 4 lutego nasiona werbeny patagońskiej i na razie cisza ;:131 Czekam na nią z niecierpliwością ;:65

Aneczko mam Doktorka,a jakże ;:215 Dla mnie to jest bardzo ciekawa róża,zdrowa,bujnie kwitnąca....mam go od 2 lat i co roku jest większy.Oto kilka odsłon

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”