Tolinka i róże

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Beatko :wit kulkę robi się bardzo prosto ,jeżeli nie masz zbyt dużo witek kulka może być mała ,ale i tak będzie ładnie zdobić rabatkę.Ja zawsze miałam problem co zrobić z winobluszczem ,który właził nieubłaganie na wszystkie przyległe rośliny i oplatał je swoimi mackami,zawsze było go tyle że nie mieścił go śmietnik ;:219 od kiedy znalazłam dla niego przeznaczenie mogłoby go być więcej ;:306

Annes widzę że u ciebie też różyczki nie ucierpiały ;:333 namawiam cię więc do kulkowania ;:108


Alexia :wit moje cudo na patyku ma już obeschnięte pąki ;:192 ,ale nie poddam się będę o nią walczyć ;:163

Lucynko nie,nie łapki trzymam póki co z dla od róż ,póki co oporządzam te roslinki na które już czas.Czytałam u Ciebie o twoich doświadczeniach ;:174 no ale my tak czasami mamy jak czegoś nie schrzanimy to się nie nauczymy ;:131 ile ja takich błędów popełniłam...nie zliczę ;:223

Małgosiu róże tnie się jak kwitną forsycje ,no to mamy jeszcze troszkę czasu ,na razie forsycja ma całkiem ścisłe pąki :wink: W sobotę ściełam parę gałązek do wazonu,zanim zakwitnie w ogrodzie będzie cieszyć oko w domku :tan

Wyglądając słonka parę wspomnień letnich



Obrazek

Obrazek

Obrazek

La Reine Victoria

Obrazek

moja ukochana ;:167


[/URL] Obrazek

Obrazek

NN kupiona jako Laguna jest przecudna ;:167 ;:167 będę w tym roku bacznie ją obserwować może pomożecie znaleźć mi jej prawdziwe imię ;:162
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże

Post »

A ja myślałam,że to Laguna,ale bujnie zakwitła ;:167
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Tolinka i róże

Post »

Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9814
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże

Post »

Mary Rose wygląda upajająco. Chyba już o tym pisałam, że nabyłam droga kupna jesienią i chyba dobrze ja posadziłam, bo przy Variegata di Bologna. Pokrój maja podobny, ale zanim moja urośnie, to jeszcze poczekam ;:224
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko czy Twoja Mary Rose jest taka pastelowo różowa, czy ma intensywny kolor różu? Wszyscy bardzo ją chwalą a ja nie mogę się przekonać do niej ze względu na ten intensywny kolorek. U Ciebie jest bardziej pastelowa, czy to tylko aparat taki kolorek pokazuje.
Napisz mi cos o niej
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Annes to nie Laguna z taką nazwą ją kupiłam,ale nie żałuję ,bo dziewczyny na forum narzekały na Lagunę,a ja na moją nie mam powodów narzekać,rośnie pięknie ,zdrowiutka nic jej nie łapie,a jak zakwitnie ,to trudno oprzeć się jej urokowi ;:167

Monika :wit twoje podejrzenia mogą być trafione , muszę poszukać i poczytać o niej ;:108

Miłeczko dobrze że Marysię nabyłaś to pięknotka w każdym calu ;:224 i wcale długo nie czekałam żeby urosła zdjęcie jest z lata to jej drugi rok u mnie, a jesienią wypuściła dłuuuugaśne pędy, z racji ciepłej zimy gałązki zielone ,więc niewiele będę ją ciąć tylko lekko przygnę ,bo wtedy lepiej kwitnie,oj będzie się działo :tan

Daysy Mary Rose....pąki i mało rozwinięte kwiaty są różowe ,ale nie nazwałabym to intensywnym różem w miarę rozkwitu kolor jest jaśniejszy,według mnie bardzo ładny,nie krzykliwy spokojny.Jeżeli nie chcesz jej kupić to dalej nie czytaj ;:306 :;230
To piękna róża!! i wcale mnie nie dziwi że wszyscy ją chwalą ;:215to róża którą warto mieć, ładnie rośnie ,dość szybko się krzewi ,kwitnie prawie bez przerwy,aż do mrozów miała kwiaty, co prawda pierwsze kwitnienie jest najpiękniejsze,ale później też jest na co popatrzeć,kwiat piękny w formie ,mocno pachnący,delikatny ,u mnie zimuje pod kopczykiem ,ale jeszcze nie było mroźnej zimy odkąd ją mam więc mogę być nie wiarygodna,zdrowiuteńka! u mnie rośnie w pól cieniu i chyba jej tam dobrze,ja tę różę ajlowiu ;:167
Ja w zasadzie wrzucam zdjecia róż które najbardziej lubię i polecam ,bo nie wszystkie panienki pokazałam na forum i nie wszystkich mam zdjęcia ;:131 obecnie mam ok 100 gatunków róż jednak nie wszystkie zachwycają ,bo albo jeszcze młode krzaczki,albo...po prostu są do wymiany ;:222 i chyba dojrzałam już do tego żeby się ich pozbywać,bo jest jeszcze tyle pięknych odmian że szkoda miejsca ;:173
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko ;:196 dzięki bardzo za opis Mary Rose, rozwiałaś moje wątpliwości, przeczytałam do końca i już ich nie mam. Myślę, że dojrzałam do jej kupna, tylko muszę się jeszcze zastanowić nad miejscem dla niej. Czy u Ciebie to wysoki krzew :?:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko jak to Laguna słaba? Ja ją właśnie zamówiłam ;:224
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Tolinka i róże

Post »

Maryśka potwierdzam śliczna z kwiatów, bo krzaczek to u mnie nie rewelacja może dlatego, że rośnie w najuboższej części działki .
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Daysy u mnie Marysia ma teraz pędy ok.1,5m w R podają że dorasta do 1,2m ,moja jakby troszkę wyrośnięta ;:191

Annes czytałam że przemarza i że nie lubi południowej wystawy ,ale sporo osób ją ma ,więc chyba nie jest tak źle :wink:

Lucynko prawda że piękna ;:167 a jak długo jest u Ciebie?

Dzisiaj wpadłam tylko na chwilkę do C no ale działu ogród jakoś nie potrafię ominąć ;:306 no i oczywiście z pustymi łapkami nie wyszłam ,ale baaardzo się dyscyplinowałam co zresztą widać ;:209

Obrazek

mam nadzieję że odmiany będą zgodne ,bo bardzo chciałam mieć Cafe Au Lait podziwiałam ją z bijącym sercem w Waszych ogrodach ;:108 w zeszłym roku zamówiłam ale nie dostałam,nie wiem jak będzie w tym ,ale już mam :heja ta druga bardzo się do mnie uśmiechała ,więc nie miałam serca jej nie wziąć ,zresztą ja uwielbiam takie bladawce ;:170
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Tolinka i róże

Post »

Dalie znakomite,kiedyś miałam Cafe,ale pewnej zimy zapomniałam jej zabrać do piwnicy i zgniła,ma ogromne kwiaty ;:333
Laguna zamówiona,no zobaczymy jak będzie rosła...
lucynda
200p
200p
Posty: 263
Od: 4 sty 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Polski biegun ciepła

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko , moja marysia ma około 4-5lat i jest jedną z pierwszych róż na działce . Kupiłam ją w kartoniku w ogrodniczym jako angielską różową . Biorąc pod uwagę jałowiznę w której rośnie , to kwitnie wyjątkowo obficie mimo ,że nie przekracza pół metra.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko dalie kupiłaś śliczne ;:224 Widzę, że nie tylko ja mam słabą wolę i nie mogę obojętnie przejść obok działu ogrodowego :)
Chciałam zapytać ile lat ma Twoja Mary Rose?
Bardzo ładny krzaczek ;:108
Swoją też posadziłam w półcieniu i widzę, że jej to służy. Mimo młodego wieku obficie kwitła...ma wigor. Mam nadzieję, że Winchester Cathedral odziedziczył jej cechy i też mnie nie zawiedzie.
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”