Przydomowa hodowla kur cz.1

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
_fox_

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Karol ja mam 38 w tym 2 koguty i jednak póki ładnie niosą dogadzam im ;:108 ba nawet skorupki ślimaków zbieram i co 2 dni tłuczone dostają. Oczywiście po za jajkami nawóz produkują ;:108 już ze 100 kg samej treści nazbierane :tan Oj chyba roślinki wiosną będą popalone ;:306
Pawel na rosół mam brojlera, już do 5-ciu kg dochodzi ;:306 Udko z ubitych miało ponad 80 dkg ;:306 czułem się jak bym strusie jadł ;:306
Awatar użytkownika
pawelp1320
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1509
Od: 1 kwie 2013, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Lublin

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

A te brojlery to specjalnie tuczysz czy normalnie latają po podwórku?
Pozdrawiam Paweł
_fox_

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Chodzą razem z nioskami, ale jak się przyssą do korytka z jedzonkiem to ani ich odgonić ;:306 Jedzą na siedząco, ot taka ich natura i przez to problemy z chodzeniem mają.
benia85
100p
100p
Posty: 179
Od: 16 gru 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

A jakie smaczne są takie brojlery samemu chowane :D
Moja Mama od kilku lat bierze do hodowli stadko małych brojlerów i smak jest nieporównywalny do kupionych w sklepie !
domin3
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 6 mar 2014, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Nie co porównywać. Znajomi dokarmiają takie kurki odpadami z zieleniaka, mają naturalne witaminki :)
Awatar użytkownika
karol11
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 20 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Kurki szaleją chyba wiosne ;:3 poczuły bo dzisiaj było 10 jajek (chyba w październiku ostatnio tyle było), no i dzisiaj zauważyłem, że młode kurki się niosą, które wykluły się 16 czerwca :D .
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

U mnie też liczba jajeczek systematycznie wzrasta. Czekam kiedy kaczusie będą się niosły bo jakoś długo się ociągają. W poprzednich latach już o tym czasie siadały na jajeczkach, nawet kwoki się zdarzały. Jak na razie korzystają w pełni z ,,ciepłej zimy".
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

U mnie kaczki piżmowe zaczęły już nieść jajka, ale na razie zbieram i nie pozwalam im wysiadywać - jednak mrozy jeszcze mogą być i szkoda byłoby maluchów. Brahmy też całkiem nieźle się niosą, choć jeszcze nieco są młode. Leghorny trochę słabo, ale to nie ich pora roku.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Dino_saur jak kaczusia się zdecyduje usiąść to jej pozwól :D Nim się kaczęta wyklują to będzie prawie marzec i za chwilkę cieplutko i będą mogły biegać :D Ja zazwyczaj miałam kaczęta już w połowie lutego i kaczki dobrze o nie dbały. W tym roku po wielu latach moje kaczki zastrajkowały ;:223 Sama nie wiem co mam myśleć, wolę takie z wczesnych lęgów niż z późniejszych i trzymanie do późnej jesieni.
Dino_saur
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 247
Od: 28 lis 2014, o 15:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podbeskidzie
Kontakt:

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Jolek czy Ty też masz piżmówki? Poszukuję kaczora na wymianę do mojego stada - mam do zaoferowania białego, niebieskiego lub czarnobiałego z wiosny ubiegłego roku.
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Dino_saur odp masz na PW :D Czy mógł byś wstawić foto brahm i kaczek :D
Jedna z kaczek znosi jajeczka :heja miesiąc się ociągały ale widocznie coś ta aura je ,,skołowała" :D
Kurki sukcesywnie też starają się w produkcji tego ,,skarbu".
Awatar użytkownika
brumbram
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 30 sty 2015, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

Witam. A u mnie bunt dzis nastapil. Kurki niosly od listopada do wczoraj od 15- 20 jaj szlo idealnie, a dzis tylko 3 jaja
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 664
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Przydomowa hodowla kur

Post »

To wypada się tylko cieszyć, że dopiero teraz się zbuntowały. Wiadomo, muszą sobie trochę odpocząć a że zrobiło się ciut zimniej to wykorzystują okres.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”