Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

Chciałbym zapytać się bardziej doświadczonych kolegów kwestii formalnych postawienia tunelu foliowego o przykładowym wymiarze 7 metrow na 20 na dzialce. Według przepisów prawa budowlanego mogę taki obiekt postawić bez żadnych zgłoszeń jeżeli nie jest połączony z gruntem a po drugie nie jest pokryty szkłem i po 3 nie ma żadnych instalacji. Jak jest w praktyce, czy w waszych urzędach gminy zgłaszacie postawienie tunelu? Znalazłem raz wątek w internecie z orzeczenia sądowego którejś instancji, że człowiek wygrał z bezdusznym urzędnikiem w tej kwestii. Jeszcze ciekawi mnie interpretacja prawna słowa instalacja, jeśli mając nawodnienie np zamgławiacze na okres letni to już zaliczana jest jako instalacja w znaczeniu prawa budowlanego?
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
_fox_

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

140 m2 to już raczej kwalifikuje się do fiskusa ;:108
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

Pod fiskusa nie zalicza się, gdyż żeby podchodził pod dział specjalny rolnictwa tunel musi być ogrzewany. Ja tam ogrzewania nie będę montował. Pozdr
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
_fox_

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

No nie wiem, nie wiem ;:224 kiedyś ogrzewany był do 50m2, a powyżej płacz i płać, szklarnia ogrzewana powyżej 25m2 już opodatkowana. No chyba że przepisy się zmieniły, ;:131 wszak jesteśmy bogatsi. ;:306
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5105
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

W roku 2014 było
Działami specjalnymi produkcji rolnej są wg ustawy o PIT i ustawy o CIT:

- uprawy w szklarniach (powyżej 25 m2 powierzchni) i ogrzewanych tunelach foliowych (powyżej 50 m2 powierzchni),
http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/poda ... chodu.html
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

Tunele foliowe nie ogrzewane są zwolnione z podatku ryczałtowego z działu specjalnego dla rolnictwa. Jeśli chodzi o pozwolenie na postawienie tunelu, byłem w starostwie i już zostałem poinformowany, że nie trzeba tego zgłaszać.
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

Czyli tunelu foliowego, bez względu na wielkość nie muszę nigdzie zgłaszać?
Udanych plonów.
Magda
Henryp
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 1 sty 2015, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Włodawa

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

Tak, nie trzeba nigdzie zgłaszać, jeśli jest to tunel nie trwale połączony z gruntem i nie ma instalacji oraz jest z folii, a nie szkła.
Chińskie przysłowie mówi: chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
Awatar użytkownika
Iochroma
500p
500p
Posty: 575
Od: 6 sty 2012, o 17:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kurpie Zielone C9

Re: Tunel foliowy szkólkarski pozwolenia prawo

Post »

Dziękuję za odpowiedź, bo juz się pogubiłam.
Udanych plonów.
Magda
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”