Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Smutne....... bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(
:( ;:4
http://vod.gazetapolska.pl/8648-odmety- ... k-felieton
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Kto ci dał prawo,panie satyryku,zajmować się Polską?

Do spółki z innymi fachowcami podkopywał jedną Polskę,teraz nowa mu się nie podoba?
Czy nie jest już na tyle śmiesznie,aby nowe skecze wymyślać?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Takie samo ma prawo jak i Ty do zajmowania się Polską , gdyż jest Polakiem i ma prawo mówić to co uważa a tym bardziej, że jest satyrykiem (taki zawód :lol: ) - zresztą chyba najlepszym jakiego znam bo jego felietony są genialnie odsłaniające rzeczywistość i ujęte w inteligentne słowa, których nie można podważyć ani go skazać na więzienie (jakby "wielu..." chciało). Można odrzucać i pluć na Jana Pietrzaka ale kto jest roztropny, ten pochyli się nad nimi chociaż i zastanowi.
Zawsze walczył w kabaretach i felietonach z komunizmem i demaskował przekręty i to co uderzało najbardziej w obywateli, od najbardziej czerwonych czasów komuny.
A że bulwersują niektórych słowa prawd, które są niewygodne i uwierają, to już inna inszość. :wink:
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Kto ci dał prawo, to jest cytat z Pietrzaka. Wywalczył,więc o co chodzi?
Nie rób kpin z rzeczywistości, z tymi przekrętami.
Przekręty,owszem,były.U nas w kopalni, pierwszy sekretarz POP,wybudował altankę,skubnął trochę
materiałów z zakładu,kilku ludzi zatrudnił,a dniówki mieli z kopalni. Wylali sekretarza na zbity pysk,
nawet jakiś wyrok dostał.
Teraz, ,,przekręt,, poniżej stu milionów,nie jest wart wzmianki w prasie.Znaj proporcjum mociumpanie
- to również cytat.
Dla jednych genialny jego sposób ośmieszania,dla mnie zbyt prostacki. Młynarskiemu do pięt nie
dorósł. Drwal,przy artyście rzeźbiarzu.Racje miał,na tamte czasy,teraz taką racją nie da się nikogo
nakarmić,wyleczyć itp itd.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje, inni mają jeszcze inne. Szanuję Twoje stanowisko, choć z nim zupełnie się nie zgadzam.
Mamy pluralizm i wolność słowa i myśli. Mam nadzieję...
Pozdrawiam.
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

I tu się kłania logika.To,co mówi Pietrzak, prezes i kilku innych mącicieli, wygląda tak: Twierdzą,że wybory
zostały sfałszowane.Czyli zostało popełnione przestępstwo. Skoro zostało popełnione,prawomyślny
obywatel,ma obowiązek zawiadomić władzę o przestępstwie. Nie dobre chęci, ale obowiązek.
Skoro nie ma dowodów,a miele jęzorem,jak straganiarki krakowskie,te od Twardowskiego, sam popełnia
przestępstwo pomówienia.
Pietrzak,jaki jest każdy widzi. Ale taki Prezes,z wykształceniem prawniczym, nie ma prawa chlapnąć
coś, co jest niezgodne z prawem,a publicznie podważa zaufanie do prawnych instytucji.
A co do moich sympatii do artystów,słucham czasem takich pietrzaków,chociaż wolę młynarskich.
Natomiast, bardzo cenię, Aby Polska....na tyle,że chciałbym,aby ta piosenka, stał się pieśnią,
czyli Hymnem.Sens ma głęboki, a wspomnienia o uganianiu się konno z szabelkami po morzu, uważam
za mocno przeterminowane.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

No i była i jest ogromna ilość zawiadomień o potencjalnych nieprawidłowiościach
Nie wiesz o tym ? Czy udajesz że nie wiesz ?
Może poczytaj sobie by poznać temat
- http://fakty.interia.pl/raport-wybory-s ... Id,1564242

http://www.tvp.info/17848149/czarnecki- ... hanie-w-pe


A jak czytam Ciebie "o mącicielach" , którzy w rzeczy samej nic więcej nie chcieli niż prawdy i rzetelności to jakbym czytał propagandowe gazety z psychomanipulacjami ekipy Bieruta lub Breżniewa a rodem z ZSRR i PRL. Pogarda do ludzi za dążenie do prawdy... Wstyd!
:wink:
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Trochę słyszałem o zawiadomieniach o przestępstwie. Czyli wszystko działa prawidłowo.
Te Twoje niby kontrowersyjne tematy, też mają podtekst dziwnie brzmiący.Wygląda to tak -
wiecie towarzysze,mieliśmy trochę błędów i wypaczeń, ale wiedzieć musicie,że to wszystko dla waszego
dobra i przyznacie,że jednak jest dużo lepiej.
Zwłaszcza w służbie zdrowia,który to temat próbujesz wywlec na forum.Jest kompletne dno,
jakiego jeszcze nie było.Sto lat za Albanią i z pięćdziesiąt za Kosowem.Co mają ludzie pisać,
że mają nadzieję na poprawę? Że kolejka np do endokrynologa zmniejszy się z lat kilkunastu do kilku?
Mogę sobie pozwolić na zdanie jakie mam,bo mój zakład pracy był porządny,szkoła porządna,dzieci
chodziły do szkół jak należy,emeryturę mam komunistyczną, z której mieszkanie opłacę, głodny nie będę
i na książkę wystarczy.
A teksty Pietrzaka, mam wrażenie,że świadomie kierowane,do mało wymagającego ale bojowego bardzo
słuchacza.Takie zniżanie się do poziomu ludu,aby być dobrze zrozumianym.
Odnośnie prawdy,to rzecz bardzo względna. Zwracam uwagę,że na Forum nie są same smarkule i małolaty,którym można każdy kit wcisnąć pod hasłem wolnościowym.
Uczą jeszcze w szkołach o Bierucie i Breżniewie,że znasz ich,czy dziadek opowiadał?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Ciekawe jak obronisz tej decyzji ? Widząc kogo bronisz, mam prawo domyślać się, że będziesz oczywiście bronił tej (moim zdaniem wstrętnej i niskiej) decyzji uderzającej po prostu w Polaków, w tej części kraju :?
Czy też znajdziesz usprawiedliwienie dla tej decyzji ?
Cytuję fragment art:


"...Po raz pierwszy odkąd pracuje w PE spotkałem się z sytuacją, gdy polscy europosłowie grzebią ważne strategiczne plany dotyczące rozwoju Polski w taki sposób. Czyli prymitywny, pełen kompleksów i głupi. To kompromituje tą formację. Politycy PO nie szkodzą już tylko w Polsce ale także na forum europejskim - mówi w rozmowie z wPolityce.pl wiceszef komisji transportu i turystyki PE, europoseł PiS Tomasz Poręba

wPolityce.pl: Wczoraj na wniosek europosłów Platformy Obywatelskiej Komisja Petycji PE zdecydowała o zamknięciu petycji dotyczącej Via Carpatia, czyli budowy drogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju. Dlaczego PO jest przeciwna tej inwestycji?

Tomasz Poręba: Z inicjatywy europosłów PO, m.in. pana Jarosława Wałęsy i pani Julii Pitery, petycja została ostatecznie zablokowana.
Celem petycji, złożonej w ur. przez jednego z mieszkańców Stalowej Woli, było zbadanie możliwości powstania Via Carpatia, drogi kluczowej z punktu widzenia rozwoju Polski wschodniej, mającej połączyć Kłajpedę na Litwie z greckimi Salonikami. Via Carpatia pozwoliłaby na wyrównanie różnic, jakie istnieją między Polską a krajami tzw. starej Unii w dziedzinie transportu drogowego. Dlatego decyzja europosłów PO jest absolutnie skandaliczna. Jest to zresztą decyzja czysto polityczna. Zgodnie z zasadą: jeśli jest to inicjatywa PiS?u, to nie wolno jej popierać, bez względu na to czy jest sensowna czy nie. Po raz pierwszy odkąd pracuje w PE spotkałem się z sytuacją, gdy polscy europosłowie grzebią ważne strategiczne plany dotyczące rozwoju Polski w taki sposób. Czyli prymitywny, pełen kompleksów i głupi. To kompromituje tą formację. Politycy PO nie szkodzą już tylko w Polsce ale także na forum europejskim...."


http://wpolityce.pl/gospodarka/224404-t ... asz-wywiad


.

PS. Temat jeden z wielu podobnych (podałem jako kolejny przykład po "nieskazitelnych wyborach" oddających pragnienia-głosy obywateli, bezbłędnie oczywiście...) dobitnie pokazuje, że obecne felietony jednego z najbardziej znienawidzonych przez komunę satyryków, są podparte faktami i mają oparcie w naszej rzeczywistości. Dobrze, więc , że Jan Pietrzak odważnie wskazuje na różne sprawy, ośmieszając to co na ośmieszenie "ciężko sobie zapracowało" i zasłużyło. ;:108. Dobra robota i wielkie wyrazy szacunku dla Pietrzaka za odwagę i za wrażliwość na to co boli Polaków.

Więc pośmiejmy się razem, lub popłaczmy, jak kto woli... bo coraz częściej już nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, zderzając się z naszą rzeczywistością....
:arrow: https://www.youtube.com/user/egida1/videos

Ważne, że razem 8-) ;:4
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Pierwszy raz słyszę o takiej drodze,nic mnie ona nie obchodzi,ani opinie satyryków,polityków,
polithobbystów na jej temat.Nic a nic. I do niczego mi ta droga nie pasuje,a dyskusja na jej temat,
tak owocna,jak ustalenie ilu diabłów na główce szpilki bal zrobi.
Interesuje mnie Hulthemia i jej krzyżówki, a na tematy nie związane z roślinami,reaguję wtedy,
kiedy trafię na coś wyjątkowo beznadziejnego,lub jawnie prowokacyjnego, bo dlaczego prowokatorom
nie dać satysfakcji, a niech się ucieszy,że temat chwycił.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7623
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

No to życzę miłego dnia, fajnie że mogliśmy wymienić opinie choć skrajnie inne poglądy na sprawy Polski, a mnie akurat wszystko bardzo interesuje co dotyczy Ojczyzny, praktycznie wszystko.
:wit
Miłego dnia!
Admin.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Smutne bo prawdziwe słowa - kabaret Jana Pietrzaka :-(

Post »

Mnie akurat te sprawy interesują mniej, jestem poza wiekiem produkcyjnym,reprodukcyjnym.
Jeśli Cię interesują sprawy narodu,bardzo dobrze.Dąż do tego,aby młodzi mieli taki start,jak ja
pod reżimem:
Przyjęcie do pracy - 2.01.70
Ślub -31.01.70
Złożenie wniosku o mieszkanie M2 - 11.02.70
Przydział M3 czyli większe - 15.05.70
Wprowadzka na nowe - koniec 10.70
Następne mieszkanie, 77r.
A dalej to już z górki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”