Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13708
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Ja planuje taki mini tunel zrobić :) Wszystko niestety kosztuje kupę kasy :( Dlatego z planów prawdziwej folii zrodziła się taka mini :) No i minus taki, że działka daleko i obecnie brak wody(kradzież pompy). Obawiam się, że nie zdołam jej dostatecznie podlewać pod osłoną.
arkawroc
200p
200p
Posty: 447
Od: 24 sty 2011, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: wrocław

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

I ja muszę wziąć się do roboty, ale ciągle coś innego wypada zamiast przygotowywać miejsce pod dynie. Właśnie skończyłem zadaszenie wybiegu dla kur więc teraz będzie czas na dyńki. :D
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13708
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

czeczen1963 O takie o to coś sobie planowałem :) Obrazek

Pomysł zaciągnięty z pumpkin.pl od przemek1139 :)

Wszystko robione po cichu, bo z domu by mnie wygnali, za to ile kasy wykładam na uprawe dyń ;:306
czeczen1963
50p
50p
Posty: 94
Od: 1 sie 2014, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Samociążek

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Pomysł tak jak i mój niby realny.ale tak jak pisałem wcześniej,trzeba wprowadzić pewne korekty.Po rozmowie z gościem który dostarczył mi okna i prośbie o kolejną dostawę. Był zdziwiony po co mi tyle okien. Prawda wygląda tak że nie można robić szklarni z okien zespolonych,nie uzyskasz właściwej temperatury,gdyż szyby zespolone mają sporą izolację. Działa to niestety w obie strony,ogranicza chłody,ale i nie pozwala na właściwe dogrzanie szklarni.Wydaje mi się że jednak znalazłem rozwiązanie. Boki zrobię z szyb zespolonych a górę ze zwykłych szyb,lub po prostu z folii. Dyńcie jednak potrzebują odpowiednich temperatur.Gościu od którego mam okna sam doświadczył tego problemu. Dopiero po dwóch lata doszedł dlaczego ma takie słabe przyrosty. Człowiek uczy się całe życie
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13708
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Ja planuje całość okryć folią. To będzie taki testowy mini foliak. Jeśli będzie funkcjonalny oraz uda się uzyskać jakiś lepszy rezultat, wtedy będę myślał nad jego modyfikacją :) Najbardziej obawiam się o brak wody na działce. Ale.. Główka będzie dalej pracować :) Zobaczymy czy będą kolejne koszty.
x-s-D
---
Posty: 774
Od: 17 mar 2014, o 17:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Jakich rozmiarów szklarnio-foliaków szanowni hodowcy dyń gigantów postanowili zbudować.W przypadku rozmiar (konstrukcji) ma znaczenie.Pokrycie całej rośliny wraz z jej wzrostem,czy tylko częściowe z dynią zabezpieczając ją przed anomaliami pogodowymi.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13708
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Witaj Joanno :wit Moja osłona po redukcji kosztów, będzie miała(bo na razie tylko na rysunku :) ) wielkość 30m2. Kierowałem się pomysłem Przemka, jak mówiłem wcześniej, jak również pewnym filmikiem, który kiedyś widziałem na YT :)
mati25
100p
100p
Posty: 129
Od: 13 lip 2014, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Witam
Ja mam taką szklarnię właśnie zrobioną z okien z rozbiórki z szybami zespolonymi ale dach mam z płyty pcv trapezowej.:-)
Pozdrawiam Mateusz
adik
100p
100p
Posty: 156
Od: 12 cze 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Ja na wiosnę stosowałem osłonę oknami (dwa oparte o siebie w literę lambda z bokami zasłoniętymi folią). Dynie wsadziłem 22 marca a na polu wysadziłem około 15 kwietnia. Przetrwały 3 noce z przymrozkami ale z ogrzewaniem za złotówkę (wkład do zniczy palił się całą noc a nawet dwie nocki). Powiem wam, że świetna sprawa było tam ponad 20stopni w środku a na zewnątrz w dzień jakieś 10. Teraz się zastanawiam czy nie będę po prostu dogrzewał w ten sposób dyni w chłodniejsze dni kwietniowe.
Uprzedzę pytanie: dynie nie doznały szoku termicznego.
Awatar użytkownika
domked
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lis 2014, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kurówek

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Również stosuje mini szklarnie z szyb dla sadzonek posadzonych w gruncie;) Ale tunel mi się sprawdził trochę w niego zainwestowałem ale efekt jest. ;)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13708
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Efekt jest rewelacyjny :D Gdybym miał miejsce koło domu na foliaka, takiego z prawdziwego zdarzenia, to już bym zapewne stawiał :) Może w następnym sezonie :D
Awatar użytkownika
domked
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 lis 2014, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kurówek

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Zastanawia mnie to dogrzewanie wkładami od zniczy :)
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13708
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.3

Post »

Również mnie to zaintrygowało :) Jeśli faktycznie one tak mocno podnoszą temperaturę, to uprawę można by zacząć dużo wcześniej :D To jest bardzo dużo jeśli chodzi o uprawe gigantów ;:108
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”