Storczyki Storczykowej

Zablokowany
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Storczykowa pisze: ... mi się marzą teraz:
- Phalaenopsis equestris ...
Jest ;:228 o czym marzyć ;:128

http://phals.net/equestris/index_e.html
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
joannna
200p
200p
Posty: 335
Od: 29 mar 2008, o 21:51
Lokalizacja: Gravesend

Post »

bobi pisze:
Storczykowa pisze: ... mi się marzą teraz:
- Phalaenopsis equestris ...
Jest ;:228 o czym marzyć ;:128

http://phals.net/equestris/index_e.html
oj mi też

ale jak na razie to takiego widziałam tylko raz w kwiaciarni i kiosztował jedyne 40 funtów więc na razie sobie odpuściłam..
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dusiu masz piękne storczyki ;:8 Na pewno uda Ci się kiedyś kupić te wymarzone. Ja kupiłam Phalaenopsis equestris na wystawie w tym roku i wcale nie był tak strasznie drogi, nie pamiętam dokładnie ile.kosztował, ale gdzieś ok. 50 zł, Marzy mi się jeszcze białty equestris. a pierwszy raz na żywo widziałam takiego na wystawie w Berlinie. Kwitł tak obficie jak te, które wcześniej mogłam zobaczyć tylko w internecie. Był niesamowity ;:83 Były tam też niesbieskie Vandy w cenie 40EUR. Rzeczywiście są cudowne, ale nie kupiłam jej chociaż mnie kusiło, Nie kupiłam dlatego, że nie mam doświadczenia w uprawie Vand, a przy takiej cenie i braku umiejętności szkoda byłoby ją zmarnować.
Właśnie co do Vand mam do Ciebie pytanie ;:88 Ile razy moczysz je w tej samej wodzie i gdzie je umieściłaś tzn. czy wiszą przy oknie, stoją w wazonie ? Gdybyś mogła pokazać swoje Vandy w całej okazałości byłabym wdzięczna.
marta83
100p
100p
Posty: 160
Od: 23 kwie 2008, o 10:41
Lokalizacja: woj.łódzkie

Post »

Witaj Storczykowa nie dziwie ci się ,że choruje zwłaszcza na te ever spring.... dla mnie też są cudne..... tylko bardzo bardzo rzadko spotykane to będzie mój ostatni zakup obiecałam sobie go na Św. Bożego narodzenia i tak myślę,że dopnę swego ,bo parapet pęka w szwach jeśli tak można napisać. mieszkamy na poddaszu a w tym pokoju mam jedno okno i mieści się tylko 11 szt. , 3 stoją blisko ale wolałabym okno ,bo większa ekspozycja świetlna.... dlatego obiecałam sobie ever spring na koniec mojej kolekcji storczykowej. w końcu kiedyś trzeba powiedzieć sobie dość.... i czekać na własne kwitnięcia. bo w końcu to jest największa nagroda ale uprawiającego je... mi 1 raz w domu zakwitła cambria ale nie mam fotek jej... następnym razem ....pozdrawiam
martuś
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

Kurcze jakie piękne
I ile ich stoi na parapecie u Ciebie
Bomba, gratuluje

No a ten pęd na ostatnich fotkach - imponujący.
wszystkich jest 40-45 (w tym 27 Phalaenopsis). A pęd rzeczywiście jest super, rośnie szybko, ma już ze 35 cm i czekam na pąki... na początkowych stronach wątku jest jego fotka z poprzedniego kwitnienia.
inne niestety pędów nie puszczają i nie zanosi się, by miały wkrótce puścić. może dlatego, że większość z nich była kupiona w tym roku.
... mi się marzą teraz:
- Phalaenopsis equestris ...


Jest o czym marzyć

http://phals.net/equestris/index_e.html
mi się marzy equestris, kwitnący, ale jest za drogi. bez kwiatów nie chcę, bo musiałabym bardzo długo na nie czekać, a może nie doczekałabym się wcale.

Właśnie co do Vand mam do Ciebie pytanie Ile razy moczysz je w tej samej wodzie i gdzie je umieściłaś tzn. czy wiszą przy oknie, stoją w wazonie ? Gdybyś mogła pokazać swoje Vandy w całej okazałości byłabym wdzięczna.
Vandy moczę zawsze w tej samej wodzie, tylko czasem dolewam jak ubywa, bo podlewam nią też pozostałe storczyki. Vandy stoją w wazonach na oknie. kilka stron wcześniej powinna być fotka okna i widać, jak sobie stoją. w domu nie ma za bardzo jak uprawiać na wisząco, więc szklany wazon jest najlepszym wyjściem.

Witaj Storczykowa nie dziwie ci się ,że choruje zwłaszcza na te ever spring.... dla mnie też są cudne..... tylko bardzo bardzo rzadko spotykane to będzie mój ostatni zakup obiecałam sobie go na Św. Bożego narodzenia i tak myślę,że dopnę swego ,bo parapet pęka w szwach jeśli tak można napisać. mieszkamy na poddaszu a w tym pokoju mam jedno okno i mieści się tylko 11 szt. , 3 stoją blisko ale wolałabym okno ,bo większa ekspozycja świetlna.... dlatego obiecałam sobie ever spring na koniec mojej kolekcji storczykowej. w końcu kiedyś trzeba powiedzieć sobie dość.... i czekać na własne kwitnięcia. bo w końcu to jest największa nagroda ale uprawiającego je... mi 1 raz w domu zakwitła cambria ale nie mam fotek jej... następnym razem ....pozdrawiam
ja też bardzo lubię ever spring. ja je widuję czasem na wystawach (na pewno częściej niż Vandy), raz widziałam w kwiaciarni. a na moich parapetach też już jest ciasno, ale nie umiem powiedzieć sobie dość, bo ciągle mam jakieś wymarzone. obecnie jest ich chyba 4. za tydzień wystawa, mam nadzieję, że spełnię chociaż 2 z tych storczykowych marzeń.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

witam.

kupiłam sobie dzisiaj 2 Phalaenopsisy - w tym tego wymarzonego (takiego jak ten co ma Jeanne). fotki wstawię jutro. Obydwa mają 2 pędy i są bardzo ładne, ale jeden troszkę przysuszony, bo pewnie z poprzedniej dostawy i był po przecenie, ale ma kwiaty, mam nadzieję, że się zabierze. Obydwa są w kropki, ale każdy inny.

a pozostałe storczyki mają się dobrze, ale nie ma żadnych nowych pędów.
Awatar użytkownika
Mamba
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1378
Od: 25 cze 2008, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Nareszcie udało Ci się kupić coś wymarzonego ;:33 Czekam na zdjęcia.
Znalazłam zdjęcie Twoich Vand. Też planuje zakup odpowiedniego wazonu i umieszczenie w nim swojej vandy. Obawiam się tylko czy uda mi się znaleźć coś własiwego. Twoje vandy mają krótkie korzenia, a moja długie.
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

na Vandę z długimi korzeniami przydałby ci się wysoki wazon. ja wazony zamawiałam zwykle na spotkaniach storczykowego kółka lub na wystawie, 1 Vandę kupiłam razem ze szklanką. czasami na wystawach sprzedają Vandy w dużych wazonach, że Vanda mieści się w całości, ale są strasznie drogie.

a co do tych nowych Phal. to jutro zrobię im fotki
Awatar użytkownika
Priam
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5224
Od: 18 kwie 2007, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Post »

Masz piękne storczyki dlatego postanowiłem się do Ciebie zwrócić z pytaniem: Co może być przyczyną zasychania i obumierania pączka mojego nowo zakupionego Phalenopsisa?? Pączek z zielonego zaczął zmieniać się w pomarańczowy i traci turgor -obumiera??
x_o-n
1000p
1000p
Posty: 1203
Od: 5 maja 2008, o 07:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Priamie - aklimatyzacja.

Storczyki po zmianie warunków mogą się aklimatyzowac zrzucając pąki (najpierw pąki zasychają a potem opadają) i kwiaty.
Awatar użytkownika
bobi
500p
500p
Posty: 768
Od: 12 maja 2006, o 09:00
Lokalizacja: Poznań

Post »

Storczykowo :) Ty "Smerfie Marudo" :wink: :wink: :wink: :lol:
Widzisz :!: Nawet się nie obejrzałaś, a poława marzeń spełniona Obrazek
Czekam na zdjęcia Obrazek
Pozdrawiam, Baśka
Awatar użytkownika
Jeanne
1000p
1000p
Posty: 2308
Od: 21 gru 2007, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Duśka czekam na fotki z niecierpliwością :wink:
Widzisz, udało ci się spełnić jedno z marzeń, a i na pozostałe przyjdzie czas 8)
Pozdrawiam, Asia
Moje storczyki
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Storczykowa pokazuj man te piękności czym prędzej :D
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”