Robaki gryzące w tunelach foliowych

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
montffa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 sie 2014, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Robaki gryzące w tunelach foliowych

Post »

Witam, jestem nowym użytkownikiem na tym forum. Mam pytanie. Otóż najprawdopodobniej w tunelu foliowym zalęgły mi się gryzące robaki. Trudno je dostrzec, ale czasem spadają na człowieka jak coś robi przy pomidorach. Zdarzyło mi się kilka razy, że zobaczyłem je dopiero po powrocie do domu jak mnie ugryzł. Niestety odruchowa reakcją człowieka jest chęć pozbycia się intruza, ale po takiej interwencji trudno później robaka poznać. Ustaliłem: robak jest koloru jasnego, jasny beż, trochę może wchodzi w zielony, ciało ma wrzecionowate, miękkie w dotyku, wydaje się, że na głowie ma czułki jak u skorka, ale cieńsze, wielkość, zależy chyba od stadium ale najmniejsze to miały jakieś 3mm. Po ugryzieniu nie widać żadnych zmian na skórze, dopiero na drugi dzień pojawia się bolące zgrubienie. Szukałem w internecie tego robaka, lecz nie znalazłem go. Może ktoś z Państwa spotkał się z tym stworem i może napisać coś bliższego. Nie jest to żadna znana mi forma owada gryzącego jak: wesz, pluskwiaki, komary, skorek, pająk itd.
adamian
500p
500p
Posty: 981
Od: 13 wrz 2009, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Robaki gryzące w tunelach foliowych

Post »

Jusznica deszczowa ostatnimi laty staje się coraz bardziej uci?żliwa.
montffa
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 sie 2014, o 12:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Robaki gryzące w tunelach foliowych

Post »

Nie. Jusznica deszczowa to inaczej końska mucha. To jest robak podobny do rybika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”