Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Iwono, phalki uratowałem od zagłady muszą się odwdzięczyć :D a co do nawozów, najtańsze, leje raczej na oko, na zmianę 2 rodzaje, jeśli liczyć do cytrusów to trzy hehe.
Catleye chciał bym zabrać wszystkie, ale niestety nie wszystkie rokowały dobrze. Były 2 z ogromnymi czerwonymi kwiatami, ale jedynie kwiaty wyglądały pięknie, cała reszta w opłakanym stanie. Dobrze że nie jeżdżę często na zakupy bo ciągle tyko wydaje obiecując sobie że nadmiar sprzedam, ale chyba tylko obiecując ;:306
Dziękuję za dobre słowo, jeśli tak liczysz że dam radę to muszę! żeby wstydu nie było :;230
Awatar użytkownika
Borg
200p
200p
Posty: 310
Od: 29 kwie 2013, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kwadrant Delta

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Ładne nabytki. Powodzenia z nowościami. ;)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

:wit Świetna kompozycja biało-bordowa,jaka obsypana kwieciem ;:oj
Catleye śliczne życzę powodzenia w uprawie :wink:
Podoba mi się też Dendrobium żółte ;:333
Awatar użytkownika
Elfica_4flower
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 3 kwie 2014, o 21:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Na tak pięknie ukwieconym stole z rozkoszą piłoby się herbatę ;) piękne okazy, a pachnących pozytywnie zazdroszczę oraz życzę powodzenia w pielęgnacji ;) !
Awatar użytkownika
Dinda
50p
50p
Posty: 56
Od: 8 sie 2012, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Falki z ostatniego zdjęcia prezentują się wystawowo ;:108 . Co ja bym dała żeby choć raz mieć taki bukiet kwiatów ;:145 .
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Kwiatkowe szaleństwo ;:oj

Andruty i krówki powiadasz... ;:204 Kurcze, jak Ci to wszystko ruszy, to naprawdę będzie magia! A nie myślałeś nad tym, żeby wybudować szklarenkę na podmurówce? Wiesz, szkło zamast folii, bez konieczności przenoszenia roślin na zimę, z podprowadzoną elektryką... :wink:

Pomyśl o tym :twisted:
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Kasiu, chciałbym :D
Niestety do domu przylegać nie może, a szklarenka wolno stojąca była by chyba zbyt droga w ogrzaniu. Trzeba by się decydować na coś dużego i ogrzewanego piecykiem?, w ogóle się na tym nie znam :/.
W moim rejonie temp. spadają do -20'C a nawet teraz w nocy przy +15'C phalki są osłabione i łatwo łapią choroby, widzę to na swoim przykładzie, dla tego wszystkie phalki wczoraj zaniosłem do domu. Dopóki nie zamontuję termostatu i grzejnika, będą na parapecie. Inne rodzaje storczyków nie wykazują żadnych niepożądanych objawów.
Testuje wszystko metodą prób i błędów, niestety nie znam nikogo kto by miał szklarenkę ze storczykami.

A żeby nie spamować, na szybko wrzucę kilka aktualnych zdjęć.
Miltoniopsis w końcu zakwitł, ma 5 kwiatów wielkości ręki i pachnie różami (oj pięknie). Pryskając wszystko profilaktycznie od przędziorka zalałem 2 kwiaty które teraz nie wyglądają ciekawie. Są całe skropione wyschniętą zawiesiną :evil:

Obrazek

Różowy phalek, nic nadzwyczajnego, ale to kwitnienie także cieszy :)

Obrazek

Moja little zebra, kwitnie u mnie pierwszy raz a do tego ładnie pachnie. Już ją polubiłem.

Obrazek

A to jest w tej chwili najbardziej przeze mnie wyczekiwane kwitnienie, onicdium z 4 pędami. Jeszcze kilka dni :heja .

Obrazek
Awatar użytkownika
Meiss
500p
500p
Posty: 766
Od: 4 paź 2013, o 15:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LB

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Jak kolorowo ;:167
Moja zebra też pachniała, ale nie wiem kiedy ponownie się doczekam jej kwitnienia :(
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Oncidium na takim tle wygląda nierealnie. A jak zakwitnie to już zupełnie będzie bajka ;:215

Piszesz, że przy + 15*C storczyki łapią choroby... A może to kwestia zbyt wysokiej wilgotności w szklarence?
A czemu nie możesz zrobić szklarenki przyległej do domu? Wyobraź sobie śniadanie wśród storczyków... ;:183
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Piękne kwitnienia! ;:167 Można dostać zawrotu głowy od różnorodności i intensywności kolorów :tan A ta kompozycja biało różowa to chyba w jednej doniczce posadzone? Przepiękne kwiaty!!!!!!!!!!Gratuluje ;:180
Awatar użytkownika
Russski
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 875
Od: 3 lut 2013, o 13:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Kasiu, + 15'c lub mniej raz na jakiś czas nie szkodzi phalaenopsisom, ale już kilka miesięcy takich temperatur + kilka deszczowych dni może im zaszkodzić. Zmagałem się z szarą pleśnią na kwiatach phalków, na nic się zdały wentylatory, otwarte wywietrzniki (chyba żeby wentylatory pracowały 24h?) i obniżenie wilgotności. Następnie doszły okrągłe kropki i zgrubienia na liściach co może być spowodowane chorobą wirusową, jak i szkodnikami. Niskie temperatury tylko osłabiają rośliny i zwiększają podatność na infekcje. Na nie wiele zdają się opryski przeciwgrzybiczne i od robaczków.
Zamówiłem termoregulator który będzie podtrzymywał w nocy temp. do +17'c ale nie wiem czy pomoże phalkom. Na razie wszystkie się kurują na parapecie. Zastanawiam się nad całkowitym z nich zrezygnowaniem na rzecz dendrobii czy paphiopedilów które (nie zapeszając) czują się świetnie.
Z domem z kolei jest tak, że jest blisko drogi więc szklarekna była by narażona na trafienie gruzem którym wysypana jest droga (Kocham mojego WÓJTA! :evil: ), z tyłu zaś jest dość ciemno i trochę by przeszkadzała. Takie śniadanie bardzo kusi, jesienią zobaczę czy wszystko zmieszczę w domu jeśli nie, nie będzie wyjścia i trzeba będzie coś kombinować. :P

Meiss, na pewno się zreflektuje i pokryje się kwiatami :)

Natalio? Dzięki, kompozycja jest w 2 donicach postawionych jedna za 2gą. W tym momencie mam już inną trochę mniejszą, wszystko się kiedyś nudzi :D.
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Russki piękna kompozycja ;:167 , naprawdę bardzo mi się podoba, bujnie Ci kwiatki rosną ;:215 . Zazdroszczę ja czekam na swoje :wink:
Awatar użytkownika
kahim
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2543
Od: 30 cze 2011, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Russski - Pięknie ale oszczędnie ?

Post »

Kurcze, nieco patowo :?
A może nie rezygnuj z phalaenopsisów całkowicie- po prostu pozostaw je w domu, a w szklarence prowadź paphio i dendrobia? :wink:
No, chyba, że się będziesz mimo wszystko chciał ich pozbyć, to ja się poświęcę i przygarnę p. Bremen :;230 (żarcik, sama muszę się kilku pozbyć ;:224 ).

Trzymam kciuki, żeby się sytuacja wyklarowała :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”