Róże i bajkowy świat ogrodów

Zablokowany
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

No to już wpadłaś po uszy. Na szczęście to nie jest groźna choroba i całkiem przyjemna w skutkach.
Długo masz ogród :?:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Eureka2014
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 3 maja 2014, o 12:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Ogród "zakładamy" od zeszłego roku :-) Powoli nabiera kształtów... W tym roku zachorowałam na "róże". Mam nadzieję, ze na jesieni dokupię kilka sztuk...
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=59&t=78750" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

No to młodziutki ogród, można poszaleć z nasadzeniami, u mnie już nie za bardzo.Ogólny kształt ogrodu istnieje już długo teraz tylko dodaję kolor :D. Tam gdzie powstają nowe nasadzenia, przeważnie obsadzane są różami, ale nie wszędzie mogę ze względu na cień. Już źle posadziłam Mrs Johna Laing'a i wyciągnął się biedny, na jesień będzie miał przeprowadzkę. Na razie zakwitł 2 kwiatuszkami, ale za to bardzo pięknymi :D , piękna róża.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mrowkaZ
50p
50p
Posty: 81
Od: 7 sty 2012, o 15:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Hejka, duże prawdopodobieństwo, że biała nn jest tą którą podejrzewasz ale równie dobrze może być inna (np.Virgo). Z fotki nie odważę się zrobić identyfikacji (duże prawdopodobieństwo pomyłki). Moja nie ma zapachu - jakaś bardzo ale to bardzo delikatna woń ale nie można tego uznać za zapach. Jak znajdę zapisy posiadanej ilości płatków to ci podrzucę info. :D
Pozdrawiam - Ania
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Dziękuję Ci Aniu. Niestety nie mogę teraz policzyć płatków, bo róża ma przerwę w kwitnieniu.Jak tylko zakwitnie to policzę i podam ich liczbę.Może w końcu uda się rozpoznać moją ulubienicę. :D

Dorotko przepraszm, że długo czekałaś na zdjęcia lawendy, ale nie miałam czasu w ostatni weekend. Dzisiaj raniutko zrobiłam świeżusieńkie zdjęcia i oto one Obrazek Obrazek

Na drugim zdjęciu lepiej widać różnicę. Tę niższą uzyskałam z sadzonek . Ta wyższa jest z siewu, ale jest to inna odmiana. Wczoraj dowiedziałam się, ze odmian lawendy jest bardzo dużo, na plantacji /w Polsce/ było 22 odmian a podobno jest ich o wiele więcej. ;:oj A ja kupowałam nasiona lawendy nie zwracając uwagi na odmianę, bo myslałam, że lawendę mamy francuzką, która u nas nie zimuje i wąskolistną. Wstyd się przyznać :oops: .

W ogrodzie róże na razie odpoczywają więc foTek raczej mało, ale niektóre kwitna pojedynczymi kawiatuszkami
nEVADA I m.hILLING Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

nN-KA rabatówka tez pojedyńczym kwiatuszkiem Obrazek
I niespodzianka moja rózyczka zidentyfikowana jako Peace pnąca, poobgryzana wiosną przez jakiegoś szkodnika wypuściła nowe pączki i oto one taaa daaam
Obrazek
za to w pełni kwitnienia lilie Obrazek
No i oczywiście hortensje Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Oj chyba uciekł mi ostani post, więc muszę zacząć od początku, bo chciałam Wam jeszcze pokazać, że moja pnąca nn-ka pożegnała się w tym sezonie kilkoma kwiatuszkami.
Obrazek
A takie mają w tym roku przyrosty, sama nie umiem powiedzieć która tak poszalała, bo jest taki gąszcz, że nie bardzo mogę podejrzeć, pędzą do góry coraz mocniej. Obrazek Obrazek

Wreszcie po tylu latach znalazły swoje miejsce :)
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5487
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Daysy, dziękuję za foteczki lawendy ;:196 Ja jeszcze z zapytaniem :roll: Czy jak ucinasz gałązki do ukorzeniania to same patyczki czy razem z kwiatkiem? Czy może to nie ma znaczenia. Ja wczoraj kilka ucięłam bo były pozginane i pocięłam na mniejsze części, obtoczyłam w ukorzeniaczu i poszły do doniczek :) No i będę czekać. Napisz, proszę czy dobrze zrobiłam ;:218
A Twoje hortensje ;:333 po prostu śliczności.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Cześć Dorotko Lepiej kwiaty usunąć, a do ukorzeniania weź takie łodyżki półzdrewniałe, te wiotkie odrzuć. Możesz też oderwać od zdrewniałej części kawałek i wtedy łodyżkę z tzw.piętką ukorzeniać. Dobrze jest czubek każdej sadzonki uszczknąć, żeby się od razu rozkrzewiała. Doniczkę nakryj sobie folią - najlepiej z dziurkami, żeby miały dostęp powietrza i stałą wilgotność - oczywiście nie za mokro, bo lawenda tego nie lubi.
To teraz czekamy na nowe sadzonki ;:65 :D Daj znać jak będą gotowe. Powodzenia
Ja w tym roku ukorzeniałam w ten sam sposób wrzosy i trochę sadzonek mam. W przyszłym roku znowu spróbuję, chciałam sobie powiększyć moje wrzosowisko, więc zawsze będzie trochę taniej :)
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Dla Ciebie Dorotko Obrazek Obrazek
Co prawda jeszcze się nie pożywimy, ale popatrzeć możemy - moje borówki i pierwsze żurawinki Obrazek Obrazek
I nieliczne róże, które aktualnie kwitną - Garden of Roses
Obrazek Obrazek
Mushimara
Obrazek
Nn-ki
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Dzisiaj zacznę od pnącej Peace, jest gorąco, więc kwiaty szybko się rozwijają. Wczoraj w pąkach a dzisiaj już w pełnej krasie
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
I oczywiście Nevada i M.Hilling Niesmiało zaczynają powtórne kwitnienie Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

Daysy na tym zdjęciu 3, różowa bardzo mi przypomina moją Etudę ;:oj ,to jest pnąca,tak :?:
Peace pnąca ;:167
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: róże i bajkowy świat ogrodów

Post »

W tym roku obie ładnie ruszyły niektóre mnie przerosły, szczególnie Nevada, Margaret H.troszkę niższa. Raphsody in Blue i Reine des Violettes odpoczywają.
Obrazek Obrazek
I takie różne Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek 1-sze piętroObrazek
i 2-gie piętro nn-ki Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”