Choroby róż Cz.1

Zablokowany
Adam23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 cze 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Choroby róż

Post »

Dzień dobry, proszę o pomoc w zdiagnozowaniu widocznych objawów. Do tej pory dwa razy zastosowałem w odstępie ok 3 tygodni środek 2 w 1 przeciw chorobom i szkodnikom.
Zastanawiam się czy może być to być objaw niedoboru miedzi( bo podobno występuje przy dużych dawkach obornika - dostały sporą dawkę) Środkowe foto to róża pienna - 3 lata, następne z ubiegłorocznego wiosennego nasadzenia. Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,Adam
amaja
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 6 kwie 2014, o 15:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby róż

Post »

Ratujcie moje róże,
moje róże mają się fatalnie, to chyba nie wina przymrozków jak na początku zakładałam bo nowe liście też odpadają, gałązki są wiotkie, liście odpadają jak dotknę, część liści żółknie, część uschła, na niektórych są plamy jedna róża kompletnie wypadła, a po zimie miała się bardzo dobrze. Nie widzę na nich żadnego szkodnika Co może być przyczyną?
utopia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 maja 2014, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby róż

Post »

droga Aniu, wyprowadź Negra, a wszystko powinno wrócić do normy
ewa1000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 maja 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby róż

Post »

Obrazek proszę o pomoc czy to może być objaw za mokrej ziemi tak wyglądają młode listki moich róż ale nie eszystkich
Awatar użytkownika
Allhambra
100p
100p
Posty: 190
Od: 17 lip 2012, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: blisko morza...strefa 7a,Pomorze

Re: Choroby róż

Post »

Adam 23, myślałeś może o chlorozie? Unerwienie widoczne jest, blaszka żółta- niedobór żelaza?
Mi się tak tylko nasunęło......bo mam bardzo mało doświadczenia
Sylwia
ewa1000
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 19 maja 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Choroby róż

Post »

też brałam to pod uwage tylko nie wiem co dalej a jest jakieś żelazo i jak tosię daje mam dopiero pierwszy rok róże i już cos nie tak ale dzięki za odpowiedz ;:180
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Choroby róż

Post »

Walczę z bruzdownicą ;:145 chyba za póżno na oprysk-codziennie sprawdzam i wycinam do zdrowej łodyżki. W zeszłym
sezonie bruzdownica, zaatakowała różę pnącą-za póżno wyczytałam na forum ;:131 że w połowie kwietnia, należy zrobić oprysk róży i ziemi wokół niej! Oto efekt nie wiedzy, na 32 róże , 2 zdrowe, i jeszcze te plamy-2 róże to mają?

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Ewa
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Choroby róż

Post »

Bruzdownice teraz wystarczy wyzbierać i zniszczyć, wycinać pedy do zdrowej tkanki, jak piszesz.
Ciemne plamy to mączniak rzekomy, bardzo się w tym roku panoszy po deszczach- kilka oprysków co 7 dni przemiennie np. Mildex i Acrobat. Wyzbierać opadłe i chore liście, zniszczyć.
Rude plamki to rdza róży. Wyciąć chore liście, opryskac np. Biosept, Score, Dithane na przemian co 7 dni.
naturalny oprysk: gnojówka z liści chrzanu.
Awatar użytkownika
ewa2019
1000p
1000p
Posty: 1167
Od: 6 sty 2012, o 21:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Choroby róż

Post »

Bardzo, bardzo dziękuje :wit
Pozdrawiam Ewa
Adam23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 11 cze 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Choroby róż

Post »

Allhambro, dzięki. Jakoś nie przyszła mi na myśl chloroza wywołana brakiem żelaza. Chociaż i w ten brak miedzi powątpiewałem. Szukałem wśród chorób lub wirusów. Może ktoś jeszcze to potwierdzi?
Pozdrawiam,Adam
Awatar użytkownika
olga-s1
100p
100p
Posty: 139
Od: 5 lis 2013, o 15:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Choroby róż

Post »

Witam wszystkich i proszę o pomoc .Przygotowałam gnojówkę z pokrzyw i jeden raz opryskałam a następnie podlałam róże tym preparatem nie wiem tylko jak często mogę stosować ten specyfik aby nie zaszkodzić roślinom.Następne pytanie to jak długo trzeba odczekać po oprysku chemicznym aby można zastosować preparat z pokrzywy.Wybaczcie że tak dużo pytań naraz ale dopiero zaczynam mam więc nadzieję że ktoś mi pomoże ;:223
Pozdrawiam Olga
Pozdrawiam Olga
Awatar użytkownika
Vampi
200p
200p
Posty: 326
Od: 25 kwie 2014, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Modlnica

Re: Choroby róż

Post »

Witam!
Przepraszam jeśli już było takie pytanie, ale niestety nie znalazłam.
Czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć co mi zjada róże w ogrodzie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Choroby róż

Post »

Vampi - trochę słabe zdjęcie, ale wg mnie może to być wygryziona tkanka przez larwę jakiejś rośliniarki. Sprawdź, czy na roślinie nie ma takich larw. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi.

To teraz ja..
1. Co może dolegać mojemu Cardinal Hume? Młody, sadzony wiosną z gołym korzeniem. Oczywiście szukam i porównuję i dalej nie mam pewności.. Czy to może być efekt żerowania mszyc lub innych ssących? Pozwijane młode liście to jedno, ale te przebarwienia na trochę starszych liściach.. Początek jakiejś choroby grzybowej? Na mączniaka rzekomego mi nie pasuje ;:185 Obstawiałabym tu dwa problemy - wtórny efekt żerowania mszyc + początek jakiejś choroby lub niedobór/nadmiar - tylko czego..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

edit:
zapomniałam dodać, że na jednym listku Cardinala znalazłam takie śliczne jajeczka:

Obrazek


---
2. Rhapsody in Blue w trakcie ukorzeniania (odłamała się od podkładki, ukorzenia się od wczesnej wiosny). Od kilku dni mam wrażenie, że listki jaśnieją. Może to początkowe stadium niedoboru azotu? A może to ja zaczynam się doszukiwać chorób tam, gdzie ich nie ma? :roll:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Zablokowany

Wróć do „Róże”